Skocz do zawartości

Zdjęcie

drgania renault ceres 95x

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 23:53

Witam,

Mam problem z drganiami na 3 4 biegu przy jeździe po drodze z pozycji kierowcy wygląda że drży kabina, panel koło kierownicy, maska, zbiornik paliwa reszty traktora nie potrafię określić. droga to świeży asfalt, ale drżało też na drodze z miękkiego piasku. biegi wchodzą dobrze - nie słyszałem żadnych zgrzytów itp przedni napęd włącza i wyłącza się prawidłowo drgania są z przedni napędem i bez. na 3 robiłem w polu na biegach polowych z obrotami 2000 - 2500 i nie drżał. Po włączeniu biegów terenowych po szosie przy wolnej jeździe ma się wrażenie jakby traktor bujał się na lewe i prawe koło, po załączeniu szosowych bujanie zmienia się na drgania. Ciężko jechać gdziekolwiek drogą 

Co może być przyczyną - coś w skrzyni? Czy pracować dalej żeby czegoś nie zniszczyć? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drgania renault ceres 95x Dzisiaj, 08:15
  •  

#2 Share kozob

kozob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 06:50

drgania renault ceres 95x wg opisu drgania pojawiają się przy pokryciu się pewnej prędkości z obrotami. mówisz o przechylaniu na prawe, lewe kolo w jakim staniw sa opiny? gdy zaczynaja się drgania zmień szybko obroty w górę lub w dół jesli drgania znikną to niczym się nie przejmuj.

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 29 sierpień 2016 - 07:32

Jeśli "buja" ciągnikiem to wina leży po stronie opon. Obydwie opony lub choć jedna mają w pewnym miejscu inną strukturę, wkład wewnątrz, mało widoczny guz lub inne uszkodzenie. Można z tym żyć, ale może przyczynić się do niektórych awarii ciągnika.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 11:00

drgania renault ceres 95x owszem, mógł postać i się odkszyałciły opony ale również może mieć poluzowane skręcane felgi...

#5 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 13:20

opony tył ok 30% widać na nich odkształcenia jak od przegród na wodę, ciśnienie 1,5 . Największe drgania stwierdziłem przy 1500 - 1700 obrotach po dodaniu lub odjęciu gazu maleją. Felgi już skręcałem bo zdążyłem zgubić jedną nakrętkę z tylnych kół - sprzedawca na moje życzenie trochę je odnowił i "zapomniał" dokręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 10:54

ostatnio podjechał mechanik i przetestował traktor i stwierdził że drgania są od przednich kół, że za duże ciśnienie- ma być 1 i luzy na końcówkach ( ok 1 cm na każdym kole) - może mieć rację? czy wydam 7 stów a drgania nie znikną?

jak się spuszcza płyn chłodniczy z silnika ile jest upustów i gdzie są umiejscowione?

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 21 wrzesień 2016 - 12:26

Jeśli są takie duże luzy ciągnik nie powinien przejść przeglądu technicznego i nie powinien poruszać się po drogach publicznych ze względu na stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym - luzy trzeba usunąć natychmiast.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#8 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 17:19

jutro wymiana końcówek.

chodzi o wymianę płynu w silniku MWM d226-4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 20:46

Tu wystarczy ściągnąć przewód z chłodnicy , np. ten cienki po prawej stronie przy otwartym zaworze nagrzewnicy oraz śrubę w bloku