Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak szukacie ciągników?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share haesek

haesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 18:37

Jak szukacie ciągników?

Witam,

Wkrótce otwieram portal z używanymi ciągnikami rolniczymi. Chciałbym Was spytać o jedną rzecz:

- Co was wkurza w szukaniu, porównywaniu różnych ogłoszeń ciągników, co byście chcieli zmienić?  

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie, które ułatwią nam zbudowanie portalu pod wasze potrzeby.

Hubert

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak szukacie ciągników? Dzisiaj, 07:25
  •  

#2 Share DanielB

DanielB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 18:55

Jak szukacie ciągników? mnie wkurza że jak ludzie wystawiają ciągnik np zetor a w tytule piszą kilka Marek

#3 Share haesek

haesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:09

Jak szukacie ciągników?

mnie wkurza że jak ludzie wystawiają ciągnik np zetor a w tytule piszą kilka Marek

Bo tak robią dilerzy, żeby ściągnąć ruch na ogłoszenie. Czasami mają tego Zetora, ale często nie :)

A jak przesiewasz ogłoszenia? Bo portali/serwisów ogłoszeniowych jest mnóstwo...

#4 Share JerzyMaczewski

JerzyMaczewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:11

Jak szukacie ciągników? Nie podoba mi się opis typu "stan jak na foto", czyli zero opisu stanu mechanicznego sprzętu. Powinno być miejsce gdzie podaje się np w jakiejś skali (1-5?) stan głównych podzespołów, na przykład "silnik 4, skrzynia 5, podnośnik 4, kabina 3, koła tył 5, itp...". Tak żeby w opisie nie przemilczeć czegoś.
Jerzy Mączewski
www.ewasad.pl
facebook.com/jablkaodmaczewskich

#5 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:12

Jak szukacie ciągników?

Jak wyzej. Tak samo wkurza jakwidzisz za jakas cene , a w opisie ''cena dotyczy'', ''cena bez tura''

Albo tez wpisze kilka modeli np ''Ursus 1224 1614 914 385 360''

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:27

Jak szukacie ciągników?

Portal powinien mieć moderatora który wywalał by błędne ogłoszenia, ustawiasz w wyszukiwarce na olx moc 60-90koni a tam pełno ursusów c 360.... To po kiego komuś wyszukiwarka i filtry jak musi grzebać we wszystkim jak na głównej.... Tagowanie typu "sprzedam zetora prawie jak ursus, mf, fendt, valtra, case, claas" też wkurza bo kto szuka fendta to nie interesuje go zetor a kto szuka zetora to nie chce fendta.... 

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:42

Jak szukacie ciągników? Mnie też denerwuje podawanie kilku marek i modeli.Jescze w przypadku ogłoszeń aut.mamy opis że pojazd posiada bogate wyposażenie a nie ma zdjęcia wnętrza

#8 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 28 sierpień 2016 - 20:08

Jak szukacie ciągników?

powinny być "wymagane pola" np rok, moc, szerokość robocza, netto, brutto itd

#9 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 28 sierpień 2016 - 20:51

Jak szukacie ciągników?

A moim zdaniem to powinno by tak jak w ogłoszeniach samochodowych: Ciągniki=> Marka => Seria

Np: Wybieramy "Renault" i otwiera nam się lista:

-Ares

-Atles

-Ceres

-Cergos

-Celtis

-Temis

-Pales

- **34/32

-**54

-**94

-**14/12

-inne serie(lub starsze)

I tak ze wszystkim. Na pewno stawiam poprzeczkę twórcy wyżej ale użytkownikom będzie łatwiej się odnaleźc jak bedzie wszystko logicznie poukładane.

Edytowany przez MgrLukash, 28 sierpień 2016 - 20:56.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#10 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 21:21

Jak szukacie ciągników?

ja jestem świerzo po zakupie ciągnika i jedyne co mnie denerwowało to kombinacje z cenami netto i brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share haesek

haesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 22:04

Jak szukacie ciągników?

Super, dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Część rzeczy potwierdza moją intuicję, cześć jest zupełnie nowa :)

A jak wygląda sprawa z czasem, który poświęcacie na szukanie. Część ogłoszeń się dubluje na różnych portalach, przez co marnujemy sporo energii, by przesiać plewa i dojść do ciekawych ofert.

Czy to ślęczenie, szukanie i marnowanie często czasu was nie denerwuje? Dokładne określenie parametrów maszyny  jak napisał @MgrLukash jest oczywiście dobrym pomysłem, ale dziś większość portali tego nie ma.

Czy znajdujecie maszynę tak szybko, jakbyście chcieli czy sprawia wam to problem? (google jest niezłym narzędziem, ale wszystkiego nie wyszuka:)

ps. osoby, które odpowiadają na wszystkie moje pytania poproszę o priv z i kontakt email do siebie. Otrzymają extra bonus w korzystaniu z naszego portalu, jak tylko wystartujemy.

Edytowany przez haesek, 28 sierpień 2016 - 22:05.

#12 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 29 sierpień 2016 - 06:20

Jak szukacie ciągników? Na kilku portalach może byc to samo ogloszenie.Bo niektore serwisy,sie lacza np.szukajac sprzętu na allegro,przekieruje nas na otomoto

#13 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 29 sierpień 2016 - 07:14

Jak szukacie ciągników?

Ewentualnie jakiś filtr zakres interesującej ceny od do,często najpierw ogląda się po odległości od ..........,kompletny jak na foto to .......,bez tuza .......,możliwośc transportu,wady,awarie [tego raczej mało by kto ujawnił]

#14 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 07:26

Jak szukacie ciągników?

Pomocna jest opcja "szukaj również w opisach" - ludzie nieraz odwrotnie do mistrzów tagowania dadzą skąpy tytuł np sprzedam prasę Z 659 i kto wpisze w wyszukiwarkę Sipma tan jej nie znajdzie a w opisie jest na 80% ta fraza. Czas przy kupnie nie gra roli, to nie telefon czy czajnik że zamawiasz, płacisz i gotowe. Tu najczęściej siedzi się i porównuje oferty, szuka najlepszej, czeka na nowsze. 

#15 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 08:06

Jak szukacie ciągników?

I jeszcze informacja czy oferta jest nadal aktualna, albo automatyczne usuwanie nieaktualnych ofert. Na olx nieraz wiszą ogłoszenia już dawno nieaktualne i wkurzające jest jak się czegoś szuka, dzwoni, a tu ciągle nieaktualne i nieaktualne.

#16 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 sierpień 2016 - 09:52

Jak szukacie ciągników?

Czy to ślęczenie, szukanie i marnowanie często czasu was nie denerwuje? Dokładne określenie parametrów maszyny  jak napisał @MgrLukash jest oczywiście dobrym pomysłem, ale dziś większość portali tego nie ma.

Czy znajdujecie maszynę tak szybko, jakbyście chcieli czy sprawia wam to problem? (google jest niezłym narzędziem, ale wszystkiego nie wyszuka:)

I właśnie w tym ich problem. Młodsi ludzie ze znalezieniem będą zapewne mieli mniejsze trudności. Ale jeśli chodzi o starszych to sporo może miec problem z poprawnym wpisaniem niektórych marek np: Renault, Deutz-Fahr itp. Po prostu je się inaczej czyta niż pisze. Przypuścmy iż np. jakiś 55letni rolnik szuka ciągnka - słyszał od znajomego że "Reno" jest dobre wpisuje sobie to "Reno" w wyszukiwarkę i co? I nic - brak ogłoszeń.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#17 Share mlody456

mlody456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 11:49

Jak szukacie ciągników?

tworzenie tytulu w takim stylu

http://static.pokazy....jpg?1472467157 wtedy pomijamy zwroty ideał, super, wpisywaniu kilku marek

gwiazdki dla sprzedajacego (tzw wiarygodnosc), 0; 0,5; 1; 1,5 ... 4,5; 5

a tak to obowiazkowe: rok produkcji, moc silnika kw/km, przebieg, predkosc max, przekladnia, liczba obrotow wom, rozmiar opon, glebokosc bieznika, który właściciel i kraj 1 rejestracji :lol:

wyposazenie dodatkowe do zaznaczenia: przedni tuz, wom, ehr, naped 4x4, klima, kabina, pneumatyka, amortyzacja osi, amortyzacja kabiny...

na koniec opis jakby coś od siebie chcieli dodać

Edytowany przez mlody456, 29 sierpień 2016 - 11:54.

#18 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 13:26

Jak szukacie ciągników?

I właśnie w tym ich problem. Młodsi ludzie ze znalezieniem będą zapewne mieli mniejsze trudności. Ale jeśli chodzi o starszych to sporo może miec problem z poprawnym wpisaniem niektórych marek np: Renault, Deutz-Fahr itp. Po prostu je się inaczej czyta niż pisze. Przypuścmy iż np. jakiś 55letni rolnik szuka ciągnka - słyszał od znajomego że "Reno" jest dobre wpisuje sobie to "Reno" w wyszukiwarkę i co? I nic - brak ogłoszeń.

reno jak reno, połowa użytkowników internetu zamiast fendt wpisuje fend... co prawda wyszukiwarki już sobie z tym radzą ale też nie wszystkie

#19 Share Druber

Druber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 14:37

Jak szukacie ciągników?

Jak już porywasz się na głęboką wodę to wiedz że z czegoś musisz żyć.

Według mnie np.na Olx cena za wystawienie jest bardzo wysoka-sprzedaż ok,ale jak nie to zapłać np.5x30 zł=150zł.

mniejsza stawka=więcej ogłoszeń,tylko musisz wiedzieć że Olx jest bardzo znany.

Pozdrawiam. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share haesek

haesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 15:16

Jak szukacie ciągników?

gwiazdki dla sprzedajacego (tzw wiarygodnosc), 0; 0,5; 1; 1,5 ... 4,5; 5

Myślę nad tym, ale podstawowa obawa to zawistna konkurencja :) Jeśli kazdy może nadawać rating to nie uchronię żadnego uczciwego sprzedawcę (nowego lub używanego sprzętu) od hejtu. Logowanie też niewiele zmieni, bo oprócz adresu @ nie mogę zbierać nic więcej (ochrona i przetwarzanie danych osobowych), a zresztą nikt z was przy zakładaniu konta nie poda mi swego nr telefonu (obawa przed handlem danymi).

Rating to świetna opcja dla każdego sprzedawcy, ale ciężka do obiektywnego wdrożenia na portalu. Może coś jednak wymyślimy ....

Czas to pieniądz. Nie tylko u rolnika 

Z jednej strony piszecie:

Czas przy kupnie nie gra roli, to nie telefon czy czajnik że zamawiasz, płacisz i gotowe. Tu najczęściej siedzi się i porównuje oferty, szuka najlepszej, czeka na nowsze. 

A z drugiej:

Portal powinien mieć moderatora który wywalał by błędne ogłoszenia..

Na olx nieraz wiszą ogłoszenia już dawno nieaktualne i wkurzające jest jak się czegoś szuka, dzwoni, a tu ciągle nieaktualne i nieaktualne.

Czyli…chyba warto ułatwić i przyśpieszyć proces szukania i selekcji wartościowych ogłoszeń, a zaoszczędzony czas poświęcić na przyjemniejsze sprawy :-)

Swego czasu zajmowałem się sprowadzaniem do Polski używanych kombajnów ze Skandynawii. Teraz moim zdaniem rynek jest wypłukany z dobrych maszyn, atrakcyjnych cenowo i jakościowo. Często powracającym pytaniem telefonicznym był faktyczny stan maszyny. Zawsze informowałem o tym rzetelnie, jeśli trzeba, zjeżdżałem z ceny, często szedłem rolnikowi na rękę (przejechał 300 km i szkoda człowieka odsyłać z niczym :-)  Na ile cenicie swój czas, tj. czy zlecilibyście oględziny niezależnemu rzeczoznawcy i ile jesteście w stanie mu zapłacić za "audyt maszyny", zakładając że mieszkacie na drugim końcu Polski?

Edytowany przez haesek, 29 sierpień 2016 - 15:24.

Dodaj odpowiedź