Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share postwiorka

postwiorka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:07

Witam, tak jak w temacie co sądzicie o takim pługu do ferdka na średnich glebach 3-4 klasa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy Dzisiaj, 22:30
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:10

Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy po hektarze znudzi Ci się przełączać wajche pod siedzeniem...

#3 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:27

dokładnie , jak by nie to przełączanie to by i może nawet było ale tak to szkoda zachodu. Miałem kiedyś 2 obrotówkę do ferdka  to był drążek do cięgła i obracanie mechaniczne ale jak zapchało i podniosłem pług to się obrócił i takie pitolenie było.

#4 Share wilk3

wilk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:48

Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy ale pitolenie.
jak najbardziej polecam plug obrotowy. tylko trzeba dobrać. szerokość. pluga do ciagnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:56

szerokość dobrać śmiesznie piszesz ,nie wiem czy są lemiesze mniejsze niż 25 cm....orka takim maseyem to już pomyłka a co dopiero obrotówkę mu zapinać.

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1225 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 28 sierpień 2016 - 14:13

Tak naprawdę problemem dla takiego ciągnika jest waga obrotówki. Ciągnik musi mieć w pełni sprawną i wydajną hydraulikę oraz odpowiedni balast z przodu. Zakładając, że silnik nie zgubił po drodze żadnych koników pod maską taki ciągnik podoła obrotówce o takiej samej szerokości, jak do tej pory z zagonowym.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7 Share wilk3

wilk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 20:59

Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy tak smiejecie sie z tego mf ale jak by ktoś napisał do. 330 to tak jeszcze. byscie mu linki podsylali prawda jest ze ten ciagnik ma inne przelozenie i pójdzie z takim plugiem na lekkiej ramie skiby 30 max 35 zawsze idzie. zmniejszyć a. waga. z kilka kilogramów g starczy. fizyka sie klakania dźwignia. w tym przypadku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 22:35

Posiadam rabewerka 2 skibowego do mf 235 i radzi sobie bez problemu z nim..Waga ok 400 kg nie ma żadnego problemu z podnoszeniem.Obrót mechaniczny wybrałem właśnie ze względu na problem "wajchowania" rozdzielacza a tak pyk z nie cała sekunda i obrócony..Z moich obserwacji wynika,że ciągnik ma z nim lżej niż ze 2x30 UG..Spalanie też spadło ale to po części zasługa nowych opon radialnych.U mnie są kliny i ziemia od 2 do 4 klasy.Najbardziej odczuwalna zmiana to na glinach bo ładnie rozrzuci,pokruszy skibę i nie jest tak ciężko jak z UG.Szerokość robocza podobna ale na moje oko obrotówka zabiera zięcej o 5 do 10 cm na przejazd