MatiTM

Ursus 912-Dodatkowe wyjścia hydrauliki

Polecane posty

MatiTM    11

Witam! 

Od niedawna posiadam 912 i zastanawiam się jak podłączyć dodatkowe wyjścia hydrauliki bo teraz mam tak że pod jedno podłączam wywrotkę a to drugie przy np owijarce. Jest możliwość wyprowadzenia dwóch takich samych wyjść? Po prostu chciał bym mieć jedne gniazda zwykłe a drugie euro. Dzięki za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

W danych technicznych napisali że zwiększono liczbę szybko złączy z 2 do 4 max 7 tylko jak je podłączyć?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebię temat bo potrzebuję dodatkowych wyjść z z10145/Ursusie 1014.
Mam 4 a chcę mieć jeszcze dwa.
Zasilanie na te dwa da się uzyskać z wyjść na fabryczny RBS który jest cholernie drogi.

Chcę mieć dodatkowe dwa gniazda gdzie z każdego mógłbym obsłużyć jeden siłownik hydrauliczny dwustronnego działania.
Przyda mi się to np do bron i teraz do ładowacza bigbagów który chcemy zrobić.
Jakiego rozdzielacza powinienem użyć???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

też o nich myślę bo są śmiesznie tanie. W sumie to za gniazda+przewody zapłacę więcej ;)

Pytanie który z nich wybrać? 40L wystarczy tylko czy:
- 2 sekcyjny czy jedno?
- sekcja z zatrzaskiem
- sekcja nurnikowa
- sekcja pływająca

???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ja bym już zakładał 2 sekcje, jedną pływającą i jedną z zatrzaskiem, do piasta do wapna albo rozsiewacza ze ślimakami wygarniającymi jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

2 sekcje ile gniazd dają?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

czyli mi aż nadto bo 4 mam ;)  z czego na jednej może chodzić RCW. Dwa pozostałe gniazda w osiemdziesiątce są dla mnie trochę bezużyteczne. 
Ogólnie potrzebuję 2 gniazd, 4 podniosą koszta choć fajnie byłoby je mieć, trochę poczytałem i widzę że temat załatwi rozdzielacz 1 sekcyjny z sekcją pływającą bo wyjdzie najtaniej i umożliwi mi wypchanie i powrót siłownika (rcw nie pójdzie, wywrotka nie pójdzie ale to chodzi na tym co mam) a także łatwe rozłączenie gniazd - na pływającej nie ma ciśnienia w przewodzie (do podniesienia i rozłożenia bron a także ich złożenia wystarczy, starczy także aby sterować jednym siłownikiem w ładowaczu bigbagów-drugim mogę sterować tym co mam od podnośnika).

Zatrzask daje mi możliwość korzystania z RCW z tego co wyczytałem - dobrze myślę?
 

A co sądzisz to czymś takim: https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-2-SEKCYJNY-40L-STEROWANY-JOYSTICKIEM/15733
Zakładam że przy odpowiednim ustawieniu pierwszego i drugiego siłownika i powrocie dźwigni do pozycji neutralnej oba siłowniki stoją w miejscu, dobrze myślę? 4 dodatkowe gniazda tylko brak pozycji pływającej utrudnia trochę rozłączanie gniazd. Dobrze myślę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Tak przy RCW na łańcuch i siłowniki od napędu tarcz nie trzeba wtedy dźwigni trzymać.

Ten z joystickiem nawet fajny, ale zależy gdzie go chcesz zamontować bo jak koło siedzenia tak jak w oryginale to w pionie się tam raczej nie zmieści. Nie używałem takiego rozdzielacza przy euro złączkach tak że nie wiem jak z odpinaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-2-SEKCYJNY-40L-Z-JEDNA-SEKCJA-Z-ZATRZASKIEM/15660
 

2 sekcje z zatrzaskiem - mógłbyś mi powiedzieć co się stanie jak pod te gniazda od sekcji z zatrzaskiem wepnę

a) siłownik jednostronnego działania i zatrzasnę dźwignię?
b siłownik dwustronnego działania i zatrzasnę dźwignię?

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

oba się będą wysuwać ale aby później schować jednostronnego działania będzie na niepodłączone gniazdo dawać ciśnienie. Można to wtedy obejść podłączając tam wąż i skierować do wolnego spływu.

Przy siłowniku dwustronnego działania nie będzie różnicy rozdzielacz działa tak samo jak normalny, tylko ma w jednej pozycji zatrzask trzymający suwak

 

Edytowano przez ursusek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

czyli przy dwustronnego działania po prostu będzie pchał go do oporu a jak wypcha to załączy się zawór w ciągniku i będzie szło przez zawór, przynajmniej ja tak to rozumiem.

 

Nie wiesz czy da się dorwać rozdzielacz 2 sekcyjny z jedną pływającą i jedną z zatrzaskiem??? Bo na agricoli nie widzę, w sumie dobre byłoby to rozwiązanie bo na tej z zatrzaskiem miałbym RCW/silniki + siłowniki dwustronnego działania a na tej pływającej to siłowniki dwustronnego działania i jednostronnego działania (wywrotka) bo jest wolny spływ na pływającej. Dobrze kombinuję?

Thx za rady, trochę zaczynam łapać o co biega w hydraulice.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Tak będzie pchał do oporu a później załączy się zawór przeciążeniowy.

Myślę że jak zadzwonisz do nich to ci zrobią taki rozdzielacz, bo mają w sprzedaży same suwaki też więc dla nich to nie problem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

może trochę Cię męczę ale pomyślałem sobie że taki sam zestaw da się chyba wstawić do C-330M 2 sekcje z zatrzaskiem i pływająca+4 gniazda, widzę że płyty z eurozłączami także mają a przewody to jednak bym zakuł, jedna spora faktura, kilka dni roboty i mam w obu ciągnikach rozwiązaną hydraulikę na następne 20 lat ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Oczywiście że można tak zrobić. Z tej firmy kupiłem 5 lat temu zestaw wspomagania do 902 i do tej pory nic się nie dzieje. Przewody też mają tanie, u mnie w okolicznych agromach takie same 10-15zł droższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

do gotowych przewodów mam spore wątpliwości, przyczepa ma 2 latka, brony hydrauliczne są po pierwszym sezonie, wszędzie brałem przewody gotowe - na wszystkich pęka guma z wierzchu. Dlatego myślę zakuć bo na zakuwanych nie widać pęknięć od warunków atmosferycznych.

 

No i pytanie - 40litrów styknie - bo pompę mam wzmocnioną i tam jest chyba 42litry.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

rozdzielacz mam i teraz kminię skąd wziąć zasilanie rozdzielacza czy z pompy (jak radzi spora część łącznie z mechanikiem który mi często pomagał) czy też jak pozostała część czyli z zasilania RBSa bo takie coś chyba jest w moim podnośniku.

IMG_20180213_150313.thumb.jpg.128dbaab6f61efebe65bd1e46d5c72b9.jpg


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Cieplej się zrobiło, nawozy posiane to ciąg dalszy zabawy, rozdzielacz przykręcony, przewody do eurozłącz i powrotny już w drodze do mnie pozostała kwestia zasilania rozdzielacza.

Z przodu plecaka jest śruba której fotkę macie powyżej - co tam idzie w jej miejsce żeby przykręcić przewód? Bo jakaś dziwna ona jest po wykręceniu - długa.
Wg katalogu z tej śruby idzie zasilanie rozdzielacza RBS tylko co tam się wkręca i jak??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
ja zasilanie wziąłem bezpośrednio z pompy i do rozdzielaczy na błotnik wężem (3 sekcje) powrót wkrecony jest w plecak gdzie szło zasilenie od pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko wtedy u Ciebie szybciej działa ten rozdzielacz dołożony przez ciebie niż ta hydraulika co jest w ciągniku w tym podnośnik. Mi zależy aby to co było w ciągniku działało bez zmian bo dokładane gniazda mają być używane kilka razy w roku a podnośnik i podstawowe gniazda nonstop.

Dla potomnych - zamiast tej zaślepki są trzy rodzaje śrub a raczej nie śrub ale takich dziwnych króćców, jeden na gwint zewnętrzny 22x1,5 drugi na śrubę przelewową (taką z otworami którą przykręca się przewód) trzeci rodzaj to taki z zaślepką jak u mnie.

Ogólnie podpięliśmy manometr pod to gniazdo i ciągnik zgasł (wolne obroty, gęsty olej) tak więc ciśnienie już mam ;)
Może uda mi się to w tym tygodniu skompletować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
u mnie jest odwrotnie, ma tylko podniesc rozsiewacz i tyle, reszta mi jest potrzebna dokładana hydraulika bo w ciągniku tylko jedno wyjście jest a to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj