Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rivet

rivet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 22:46

witam

prosze o porady w wyborze ciagnika
ciagnik pomocniczy do pracy  w gosp drobiarskim do pracy z turem(obornik, sloma  koszenie trawy)  bez prac polowych
Jestem po wstepnych rozmowach z deleramii takie propozycje:
NH4-75powerstar  rok prod 2015
-rewers elektro
-mokre sprzeglo
-szerokie  opony
-klima,otwierany dach
-obciazniki zamontowane na tylne kola
Cena wyjsciowa netto 115 tys ( plus ok 15tys za tura)

Farmtrack 675DTn king rok prod 2015
_rewers mech
-sprzeglo suche
-klima,otwierany dach
_tur w zestawie
-sszerokie opony
Cena  wyjsciowa ciagnika z turem 105 tys netto

Oba ciagniki nowe
I tu pojawia sie dylemat co wybrac? sugerowac sie cena? osobiscie sklaniam sie bardziej  ku NH. A Wasze sugestie?
Z gory dziekije za każdą podpowiedz.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Dzisiaj, 08:35
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 23:26

Zapomnij o tandecie z Farmtracka kolego i bierz tego NH ale możesz też obejrzeć Kubotę M7060 (74KM) lub 6060 (66KM). To ciekawe ciągniki i dają dużo w standardzie.

#3 Share rivet

rivet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 08:03

Dzieki byku za odp:)

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 08:10

Tak dokładnie jako posiadacz dwóch ft radze Ci odpuść (zapraszam do galerii)  i kieruj się w stronę NH ;)

#5 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 10:17

NH będzie trwalszy i dużo lepiej będzie się nim pracować.

Jak chcesz przyoszczędzić to bierz NH z serii TD.

A patrzyłeś już co ma do zaoferowania Case?

Czasami można go kupić taniej albo w cenie NH i lepszym wyposażeniu.

#6 Share rivet

rivet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 10:40

Tez tak mysle, że NH, tylko to bedzie moj  pierwszy nowy  ciagnik i co do cen to niebardzo sie orientuje, czy to dobra cena?

Case,nie byl brany pod uwage ale kto wie dzieki za porady

#7 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 11:16

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Ja użytkuje Case farmall 65c a nh to to samo to mogę w się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o pomocniczy to ok. jego dużą wadą jest tylko 4 biegi w jednym zakresie dlatego w transporcie się raczej nie sprawdzi. Bardzo wygodny ciągnik wszystko pod ręką wydajna hydraulika jedyną wpadką są dźwignie do obsługi wyjść hydraulicznych bez blokad położenia. Kabina jest dobra, wydajna klimatyzacja widoczność bardziej niż zadowalająca. Ciężko jest wymienić filtr oleju silnika. Moim zdaniem do tura może być ciut za lekki i udźwig tura jaki mi proponowano to 1200 kg. 65 KM bywa mało w uprawie. Wom ma łatwo wybierane prędkości tym 540E przydatną do rozsiewacza nawozu.

#8 Share michal675

michal675

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 12:36

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Weź też pod uwagę to że nh i case mają coś takiego jak filtr dpf lub jak to mówią ładnie dilerzy katalizator a z tym są same problemy za parę lat no i mały silnik. W farmtrac tego niema i wieksza pojemność silnika.

#9 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 14:16

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Pod warunkiem że się zastosuje właściwy olej tzn niskopopiołowy dpf nie jest problematyczny ja miałem z tym problem bo serwis wlał nie odpowiedni mi, ale już ok filtr dpf, ma wystarczyć na 5 000 więc ok? Kubota może być ciekawą alternatywą.

#10 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 sierpień 2016 - 16:07

Moim zdaniem to jest dośc dobra oferta: http://olx.pl/oferta...html#1effce0c1c

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share AgroRedziny

AgroRedziny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 17:27

W ostatnim tygodniku rolniczym był opisywany Kioti :P Tytuł to "Tragiczny Kioti z Pronaru" czy jakoś tak (mogę się mylić co do tytułu).

#12 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 17:43

Ja w Kioti bałbym się dostępności części.

Poza servisem pewnie nigdzie ich nie sprzedają i pamiętam że kilka lat temu użytkownicy narzekali że trzeba na nie długo czekać ale jak jest teraz to nie wiem.

#13 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 27 sierpień 2016 - 18:41

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Nh jest na adblue.Farmtrac to najgorszy szajz jaki można kupić nawet tego skręcić dobrze nie potrafią.Mysle że kubota może ciekawa być

#14 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:19

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Td 5 jest na adblue T4 i T 4 Power star na 3.4 dpf chyba że coś ostatnio zmienili.

#15 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:48

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king 2 lata mialem taki dylemat , a teraz mam na podwórzu nh t4 i nie żałuję ani trochę , świetny ciągnik do lekkich robót oraz jako pomocniczy . Fajny wygląd , komfortowa i szczelna kabina , z bogatym wyposażeniem sprawdza sie znakomicie

#16 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 20:54

Stoję przed podobnym wyborem, w przeciągu najbliższych miesięcy również planuje kupno nowego ciągnika pomocniczego 65-85KM. Ktoś wspomniał o Kioti, oglądałem go dokładnie, trochę pojeździłem na placu i na początku był moim faworytem, jak za tą cenę inne marki nie oferowały nic lepszego, ciężko było znaleźć jakieś wady. U nas mało popularny ale za granicą lub w stanach jest to dość znana marka i uchodzi za bezawaryjną więc tego bardzo bym się nie obawiał. Najgorsze i chyba to co zdyskwalifikowało go u mnie to bardzo mała pojemność  tylko 2.4 l. i 73 KM, dodatki "ekologiczne" - wtrysk CR, EGR, DPF (ale to u innych również norma), ceny części, pytałem w pronarze (niestety tylko u nich można zamówić lub też u jego dilera ale cena ta sama i ceny takich rzeczy jak pompa hydrauliczna, wspomagania, sprzęgło, szyby, wtryski czy pompa paliwa są wysokie, nawet porównując do bardziej znanych marek) i częstotliwość serwisów - nie wiem czy pronar tak sobie wymyślił żeby wyciągać kasę na serwisach czy te ciągniki są tak wrażliwe ale podają że olej w silniku wymieniać co 100mth a w skrzyni i przednim moście co 400mth a warto wspomnieć że wchodzi tam prawie 70l oleju co mnożąc po 20 czy nawet nieco więcej za litr pokazuje ile może kosztować serwis, do samej pracy, komfortu, zmiany biegów, rewersu nie miałem zastrzeżeń i ciągnik bardzo mi się podobał. Co do kuboty to model M6060 bardzo mi się podobał ale podejście dilera i ceny jakie proponował sprawiły że raczej jej nie kupię a że u nich też jest rejonizacja to nawet nie mógłbym dogadać się z innym dilerem. Ostatnio byłem w Case i Farmall 85 A (odpowiednik TD5 w NH) wydaje się całkiem fajny, do tego diler przedstawił dość przystępną cenę jak za model z tym wyposażeniem w czym mamy już rewers hydrauliczny, bezsprzęgłowy ale nadal na linkę więc bez zbędnej elektroniki co myślę że jest dobrym wyborem w tańszym ciągniku. Na placu stał jeszcze Farmall 65A czyli nieprodukowany już przez normy spalin 3-cylindrowy, w pełni mechaniczny ale też fajny ciągnik, ma wydajną hydraulikę i podnośnik do 3000 kg co trochę dziwi bo lepszej klasy 65C lub T4.65 mają już słabszy udźwig. Jeszcze muszę odwiedzić NH i innych dilerów i wtedy może coś zdecyduję. 

O kurka wóda - sorry za te wypociny, chciałem krócej ale jakoś nie wyszło ;-)

#17 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 21:00

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king Ostatnio większy gospodarz szukał pomocniczego ciągnika do mniejszego opryskiwacza bo duży juz nie ogarnia i wybór padł na zetora majorka który kosztował śmieszne pieniądze , komfortu zbyt wiele nie ma ,Ale to solidny sprzet i jako pomocniczy jest jak najbardziej ok. A co ma robić ten ciągnik na twoim gospodarstwie ?

#18 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 21:29

Major, i ogólnie zetory jakoś do mnie nie przemawiają, do tego ostatnio podobno podnieśli ich cenę, brak szybkiej skrzyni i wałka 540E też trochę można odczuć, to już chyba wolałbym nowego Ursusa C380M lub C382 choć na razie zbyt dużo o nich nie wiemy, za kilka lat pewnie coś więcej można będzie o nich powiedzieć. U mnie ogólnie do wszystkiego oprócz ciężkich prac (tym zajmuje się MTZ82 i pomimo braku komfortu w polu sprawdza się bardzo dobrze) a więc rozsiewacz, opryskiwacz zawieszany 1000l, jakieś prace zielonkarskie, mamy również truskawki i warzywa więc sezonowo sadzarka, pielnik, glebogryzarka a poza tym ogólnie prace z turem, jednak lżejsze (najwięcej to słoma, siano, czasem jakiś big bag czy skrzyniopalety z warzywami) oraz trochę transportu (dlatego szybka skrzynia i pneumatyka raczej konieczne) jednak dużych ładunków nie ma więc myślę ze nawet te 65km by dało radę.

#19 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 21:33

Nh4-75powerstar vis farmtrack 675DTn king To nh t4 sprawdzi sie świetnie ma wałek i skrzynie 40 :) w zależności od opon da sie i szybciej , mój akurat do 43 da rade i jeździ w transporcie tylko trzeba odpowiednio dociazyc bo na pusto ok 30kmh lubi skakac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 22:28

Z tego co piszesz, że chcesz nim robić to tylko Kubota M6060 lub M7060. W standardzie masz rewers hydrauliczny, 6 biegów głównych gdzie przy transporcie 6 bieg jest nadbiegiem i jedziesz 40km/h ze zmniejszoną prędkością obrotową silnika. Przyzwoita kabina z klimatyzacją i dobrym fotelem pneumatycznym Gramera. Dają też dobry tylny zaczep automatyczny i przednie obciążniki. Maszyna super zwrotna, mało pali a serwisy olejowe to po 50 godzinach wymiana silnikowego i filtru, potem co 500 silnikowy a co 1000 w skrzyni biegów, przednim moście i przednich zwolnicach. Ma obroty 540 i 540eko oraz biegi pełzające, które mogą Ci się przydać na przykład do glebogryzarki i innych maszyn napędzanych wałkiem a potrzebujących niskich prędkości. Trzeba tylko pamiętać, że biegi pełzające nie są do jazdy lub przeciągania czy przepychania czegokolwiek. Mam od ok. 2 tygodni model M7060 w wersji ROPS czyli bez kabiny i ciągnik jest bardzo dobry. Wcześniej miałem na testach ten model ale z kabiną i po porównaniu z innymi testowanymi ciągnikami innego raczej bym nie kupił pod moje potrzeby.

Tobie też proponuję odezwać się do najbliższego dilera. Przyjedzie przedstawiciel, pogadacie i poproś o ciągnik testowy. Wszyscy dilerzy mają ciągniki do testów. Przywożą zatankowany pod korek i taki oddajesz więc jedyny twój koszt to paliwo. Wcześniej zaplanuj tylko co i jakimi maszynami będziesz chciał porobić.

Pamiętaj też, że to jakiej marki ciągnik kupisz to jeszcze nie wszystko ważne jest też jeśli nie ważniejsze podejście dilera a z tym bywa niestety różnie.