Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zakładać przedni napęd

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share samtech84

samtech84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 21:22

Ja zakładałem przody do 1201 i 902, jak ciągnik ma robić robotę to przedni jest obowiązkowy. Jak ostatnio mi się zepsuła przystawka przedniego w 902 z turem 16 to ciągnik zachowywał się jak upośledzony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zakładać przedni napęd Dzisiaj, 23:48
  •  

#42 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 20:43

Jak tyle KM Ci wystarcza to przy tym wkładzie jaki zrobiłeś to jasne że zakładać napęd.

Tylko nie nastawiał bym się na te 9 tys. 

Nie dawno też zakładałem napęd do 385, zakładałem bo wcześniej też był remont silnika, wymiana skrzyni, malowanie, hamulce, zwolnice i inne pierdoły. Potrzebowałem kompletnego przodu z kołami itd, nastawiłem się na 12 tys bo takie były ceny. Do momentu wyjazdu na drogę koszt wyniósł około 17 tys., mechanik, tryby, błotniki, łożyska zwrotnic, uszczelniacze i inne pierdoły.

Ale było warto, przy cofaniu z przyczepą nie raz zaklnę ale w polu to nie ten sam ciągnik, jedzie tam gdzie ja chce a nie na wprost jak wcześniej bo przód był zbyt lekki.

Taki wkład kasy i roboty a nie uruchomiłeś wzmacniacza ? dlaczego ? !

pawel885 to nie wina rolników tylko tego że każdy wie jaka jest różnica w pracy z napędem i bez, a do tego nie a ich zbyt wiele. Co mają "balonówki" z przodu do uciągu jak ciągnik nie ma napędu ? a dobry bieżnik z tyłu pomoże tyle że ciągnik szybciej się zagrzebie.

kojot629 80-tka swoje warzy ale jak przy uprawie agregatem 4,2 m włączę napęd w czasie jazdy to widzę jaki poślizg ma sam tył i o ile szybciej ciągnik jedzie.

Patryk1222 Stanu tak łatwo nie sprawdzi. Nie sądzę żeby ktoś sprzedawał napęd zasyfiony, czy cieknący, nie sprawdzi czy na wałkach są już wytarte rowki w miejscu uszczelniaczy, a zwolnice są zbyt ciężkie żeby wyczuć luz na zwrotnicach.

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 20:52

Bez obrazy ale  zobacz jak głupotę zrobiłeś.

Ciągnik sprzedał byś za 15 i te 17 co włożyłeś w napęd to masz 32 tyś, a za takie pieniądze kupuję się 1224 w ładnym stanie  z około lat 90. I to jest ciągnik którym można poszaleć  w polu  i po drogach, a spali trochę więcej niż 385, a 385 dla mnie nie jest ciągnikiem.

Ostatecznie MTZ 82  powyżej lat 90 przy którym 385  dymku nie zdąży powąchać.

#44 Share samtech84

samtech84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 21:34

32 tyś, a za takie pieniądze kupuję się 1224 w ładnym stanie  z około lat 90.

Raczej podpicowanego trupa, wiem bo niedawno chciałem kupić coś takiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 06:49

Nie kupuję się ciągnika który stoi  w ogłoszeniu ponad  miesiąc boto  śmiecie, dobre ciągniki w normalnych cenach schodzą od razu, a dobre w  droższych cenach trochę stoją.

Jak ja kupowałem to mogłem kupić od 70 tyś  a ja zapłaciłem 83 netto i nie narzekam.

A jak sprzedawałem 1224 to gość dzwonił jak tylko dodałem ogłoszenie, nie zdążyłem zapłacić za ogłoszenie, na drugi dzień pojechał. mówił że szukał 3 miesiące i nic ciekawego nie mógł znaleść.

MTZ 82 sprzedawałem miesiąc, bo był malowany, z turem i trochę za niego chciałem, było dwóch klientów kupił drugi i bez targu, ile było w ogłoszeniu tyle dał.

Edytowany przez tomek73, 23 wrzesień 2016 - 07:01.

#46 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 07:01

Ja zakładałem przody do 1201 i 902, jak ciągnik ma robić robotę to przedni jest obowiązkowy. Jak ostatnio mi się zepsuła przystawka przedniego w 902 z turem 16 to ciągnik zachowywał się jak upośledzony.

Z tego co czytam na tym forum te ciągniki naprawdę są upośledzone - jak ciągnik o takiej masie może nie mieć uciągu.... Orałem JD lżejszym od 914 z pługiem 4x50 i szedł bez napędu 0,5 km/h wolniej jak z napędem. A koła balonowe mają to do siebie że przód na wąskich oponach topi się i hamuje cały traktor - tył zaczyna się grzebać i ciągnik siada.... 

#47 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 07:38

Nie kupuję się ciągnika który stoi  w ogłoszeniu ponad  miesiąc boto  śmiecie, dobre ciągniki w normalnych cenach schodzą od razu, a dobre w  droższych cenach trochę stoją.

Jak ja kupowałem to mogłem kupić od 70 tyś  a ja zapłaciłem 83 netto i nie narzekam.

A jak sprzedawałem 1224 to gość dzwonił jak tylko dodałem ogłoszenie, nie zdążyłem zapłacić za ogłoszenie, na drugi dzień pojechał. mówił że szukał 3 miesiące i nic ciekawego nie mógł znaleść.

MTZ 82 sprzedawałem miesiąc, bo był malowany, z turem i trochę za niego chciałem, było dwóch klientów kupił drugi i bez targu, ile było w ogłoszeniu tyle dał.

Ostatnio trochę przeglądam ogłoszenia bo jakby udało mi się znaleźć w dobrej cenie MTZ82 lub Ursus 385/902 to byłbym skłonny go kupić i jest tak jak piszesz, jeżeli ciągnik jest ok to sprzedaje się bardzo szybko.

Dla przykładu jedno ogłoszenie ukazało się o godz. 15:23 a następnego dnia dzwoniłem przed 8:00 rano i już był sprzedany :-), było też kilka, że nawet nie zdążyłem zadzwonić bo już ogłoszenie było nieaktualne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 08:53

Bez obrazy ale  zobacz jak głupotę zrobiłeś.

Ciągnik sprzedał byś za 15 i te 17 co włożyłeś w napęd to masz 32 tyś, a za takie pieniądze kupuję się 1224 w ładnym stanie  z około lat 90. I to jest ciągnik którym można poszaleć  w polu  i po drogach, a spali trochę więcej niż 385, a 385 dla mnie nie jest ciągnikiem.

Ostatecznie MTZ 82  powyżej lat 90 przy którym 385  dymku nie zdąży powąchać.

pomalowany był około 5 lat wcześniej, skrzynia chyba 3 lata a silnik rok wcześniej, więc tak jak autor miałem ten sam dylemat, wiedzieć co się ma czy kupować kolejny w który będzie trzeba włożyć w tych pieniądzach. Poza tym nie potrzebny mi aż 1224, wolał bym raczej 1014, jeden  mnie wtedy zainteresował ale bardzo szybko się sprzedał, a są też takie które jeszcze nie dawno widziałem w ogłoszeniach, po takim czasie.

pawel885 nie chodzi o to że upośledzone, zależy co kto nimi chce ciągać. Ja na autosana i brandysa sypię około 13 ton żyta i nie ma z nimi żadnego problemu, dla porównania miałem okazję jechać z tym samym ładunkiem tyle że na jednej dużej przyczepie porównywalnym NH (nie pamiętam dokładnego modelu) i jak piszesz "upośledzony" ursus nawet kołami nie obrócił a po NH musiałem grabić wzniesienie które mam na podwórzu.