kombinator18

przednie koła c360

Polecane posty

milanreal1    319

Dokładnie z tym nic nie zrobisz. A jak masz miękki przód to tym bardziej bo jakby kręciły się pod katem prostym to by opony obcierały.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Własnie zauważyłem ze "normalnych" c360 koła sa pod katem, a w 3P już są prostopadłe do podłoża


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wytłumacz mi jak? C-360 po roku 1978 miały montowane płaskie przednie osie, tak jak 3p...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

U mnie tez w 360 3p kolo skacza, ja mam okragla belke i to jest chyba minus, ale plusem jest to ze sie lekko kraci kierownica (bez niczego z tylu) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lekko? U mnie jest sporo ciężej aniżeli na sztywnej osi z płaską osią. Może dlatego że mam miękki przód...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja mam sztywny na okrągłej i kręci się ciężko a sąsiad ma na płaskiej i kręci się lżej. ale nie wiem czy to zasługa osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Masz źle założone czopy na półoś musisz je odkęcić i odwrócić wtedy koła będą stały prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Własnie zauważyłem ze "normalnych" c360 koła sa pod katem, a w 3P już są prostopadłe do podłoża

 

to ją pewnie jakiś McGywer przerabiał, muszą być pod skosem bo po 1 nie wracały by po skręcie same do jazdy na wprost, po 2 miały by tendencję do telepania się jak kółka skrętne w wózkach w marketach

 

Powiedzcie mi, jak ustawić przednie koła w c360 żeby nie kręciły się one tak pod skosem??

 

może jednak masz za dużą zbieżność i stąd takie złudzenie, jaką masz zbieżność?? dobra to znaczy ile?? (mm)

 

gdybyć miał źle czopy przykręcone to kół byś nie założył

 

ja stawiam na zbieżność, ewemtualnie oś krzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja mam po skosie i tez opony zdziera to jest 3p z 89 roku ale ładnie się prowadzi kierownica sama wędruje w neutralne położenie (może ręce pourywać :) ) i bardzo lekko się kręci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jak komuś przeszkadza że nierówno opony zdziera to niech przekłada co roku z prawej na lewą stronę i na odwrót to raz z jednej zjedzie raz z drugiej i bedzie ok :D tak sa zrobione czopy i to jest naturalne a jak koła w jakiejś stoją prosto to pewnie sa wyjechane tulejki na zwrotnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty masz przednia belke okragła??

tak belka okrągła, zmieniana jakiś rok temu, może trochę więcej,a ciągnik am rok produkcji chyba 1973.

Jeśli chodzi o zbieżność to raczej jest dobra, ie mierzyłem bo niedawno wrócił z remontu, taka gruntowna odbudowa.... więc wszystko ma być podobno dobrze ustawione. Pytałem o te koła dlatego że zauważyłem własnie że niektóre mają prawie idealni proste a niektóre tak pod skosem. No ale dzięki koledzy za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaki otwór centrujący jest w przednim kole "16" .. tak na szybko ktoś pamięta ??

 

a dobra wiem .. pojebało mi się 🤣

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj