Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wersje/modele ciągników Case

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 19:36

Czy dysponuje ktoś wiedzą jak były oznaczane wersje modeli Case'ów?

Mam Case'a 5150 i mam oznaczenia na karoserii:

- powershift

- maxxum

-maxtrack

- plus

Czy to są oznaczenia zgodne z jedną wersją modelu czy może mam elementy karoserii z kilku ciągników.

Wiem, że powershift to wersja skrzyni biegów i mam hydrauliczną wiec to by się zgadzało. A ten maxtrack i plus?

Mam klimę i teoretycznie powinienem mieć biegi pełzające ale mam tylko dziurę na dźwignię a dźwigni brak. Czy wersje bez biegów pełzających miały wycięty otwór z oznaczeniem dźwigni czy było to zaślepione?

Pytam o takie rzeczy bo jak wiecie z innego postu mój ciągnik po kilku godzinach pracy w polu okazał się być uszkodzonym więc chciałbym dowiedzieć się na ile jest oryginalny a na ile został poskładany na sztukę przez handlarza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wersje/modele ciągników Case Dzisiaj, 09:36
  •  

#2 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 21:38

- powershift -typ przekładni

- maxxum - seria ciagników

-maxtrack- opcja w wersji z poślizgiem kół ( mogę się mylić )

- plus- wersja pol lift`ie - wyższy moment obrotowy + 5KM mocy, i wyższy komfort w kabinie

#3 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 20:08

źle mnie nie zrozum ale naklejki to nie wszystko, połowa case-ów była malowana bo one niestety po prostu rdzewieją (błotniki i maska) i naklejki znajdujące się na ciągniku niestety nic nie mówią bo można kupić wszystkie wersje za kilka zł na allegro. jeśli kupowałeś ten ciągnik to powinieneś się zainteresować co ma na wyposażeniu i czy Ci to odpowiada, to jest cos jak z naklejkami turbo na maluchu ;P

#4 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 20:50

źle mnie nie zrozum ale naklejki to nie wszystko, połowa case-ów była malowana bo one niestety po prostu rdzewieją (błotniki i maska) i naklejki znajdujące się na ciągniku niestety nic nie mówią bo można kupić wszystkie wersje za kilka zł na allegro. jeśli kupowałeś ten ciągnik to powinieneś się zainteresować co ma na wyposażeniu i czy Ci to odpowiada, to jest cos jak z naklejkami turbo na maluchu ;P

Dziękuję za odpowiedź. Nie kupowałem ciągnika na naklejki. Szczerze mówiąc dopiero po roku zauważyłem co tam ma popisane. Pytam z czystej ciekawości. Mam świadomość tego, że cała karoseria może być zmieniana/malowana itp.

Interesuje mnie również odpowiedź na drugą część pytania. Jak to jest z tymi biegami pełzającymi. Obawiam się że mam załączone biegi pełzające a dźwignia jest urwana albo wymontowana. Chyba że elemnty plastikowe w kabinie są nieoryginalne. Męczy mnie 25 km/h jak muszę dojechać 10 km na pusto bez maszyn a czytałem, że ten model powinien troszkę szybciej jechać i stąd te obawy o biegi pełzające.

#5 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 25 sierpień 2016 - 20:55

Wersje/modele ciągników Case A twój case nie jest czasem z Francji ?

#6 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:39

A twój case nie jest czasem z Francji ?

Jest z Francji, a ma to jakieś znaczenie?

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:48

Wersje/modele ciągników Case Te francuskie chyba były blokowane na 30 km/h być może dlatego tak wolno jeździ

#8 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:51

a da się to jakoś odblokować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 13:17

Wersje/modele ciągników Case Pewnie się da,lecz o to musisz pytać tych którzy się się na tym znają o ile to jest przyczyna

#10 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 20:35

Wersje/modele ciągników Case spytam z ciekawości a co oznacza napis pro na masce?

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 21:00

Wersje/modele ciągników Case Skrzynie da sie przerobic na 40km/h ale to trzeba pare trybow wymienic. Jest na forum temat i opisane jak to zrobic.

#12 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 26 sierpień 2016 - 23:28

Wersje/modele ciągników Case Ja mam Case Ih Maxxum 5140 Plus i też jest z Francji sprowadzony i bez problemu rozwija 45 km/h więc wątpię żeby zakładali ograniczenie na 30 km/h. Maxxum to Seria Ciągnika, 5150 to model, Plus wersja wyposażenia ponieważ mój znajomy ma taki sam model co ja z 1996 roku i ma wersję Pro, maxxtrac to jest prawdopodobnie system który zapobiega poślizgom (opcja), PowerShift to skrzynia z półbiegami przełączanymi pod obciążeniem ale nie ma drugiej dźwigni obok drążka zmiany biegów tylko jedna dźwignia główna z przełącznikiem półbiegów . Ma biegi pełzające tylko nie wiem jak się przełącza bo nie ma drugiej dźwigni obok głównej. Chyba że nie masz dźwigni z przełącznikiem to wtedy po lewej stronie tej dźwigni powinien być drążek do zmiany półbiegów.

Edytowany przez Valtra123, 26 sierpień 2016 - 23:37.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 07:44

Były  w nich skrzynie z ograniczeniem do 30km, był na forum jakiś taki temat i zainteresowałem się nim mocniej, Pomagałem jemu i okaząło się że jest to oryginał, do wymiany tryby w skrzyni były.

#14 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 09:44

do Valtra123

masz sprowadzony z Francji czy był zarejestrowany we Francji - sam sprowadzałeś ??

Zarejestrowany na pewno miał ograniczenie - mechaniczne lub elektroniczne-

Do biegów pełzających (tylko 1 i 2) masz na prawej kosnsoli dżwignię - ta ostatnia  poprzeczna

#15 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 27 sierpień 2016 - 11:41

Wersje/modele ciągników Case Jak kupowałem to był na francuskich blachach. Od handlarza kupiłem, sam nie sprowadziłem.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share lisu84

lisu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 09:13

Wersje/modele ciągników Case Mam półbiegi w drugiej dźwigni. Jeśli trzeba grzebać w skrzyni to sobie odpuszczę. Przemęczę się trochę. Najwyżej jak się okaże w przyszłości, że będę musiał gdzieś dalej dojeżdżać wrócę do tematu.

Dodaj odpowiedź