michu20

talerzówka skacze

Polecane posty

michu20    166

witam panowie kupiłem sobie talerzówke staltech uhex 40 i
strasznie podskakuje nie można rozwinąć większej prędkości max 8km może ktoś coś doradzi bo nie wiem już co robić mają mi dowieść jeszcze przednie koła podporowe ale czy one rozwiążą ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

talerzówka według tabliczki waży 4,5 tony tak ze myślę że dociazac już nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdjęcia jakieś. Bo nie wiadomo o co chodzi. Może i te koła pomogą, bo jak włączysz na YT włączy to tak robią tym modelem. Na jakiej to w ogóle zasadzie dokładnie działa? Jak się reguluje wysokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Wydaje mi się, że kołysze się na tylnim wale w trakcie pracy przez podniesioną oś z kołami. Spróbuj na polu odkręcić tylni wózek i sprawdzić czy nadal  będzie podskakiwała. Jakieś 300 kg na dyszlu też by może rozwiązała sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

kiedyś tak mi skakała unia ares, ale było trochę mokro wtedy, wjechałem na inne pole i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

No właśnie mokro jest bo ostatnio spadło 40l koła już założyłem i jest trochę lepiej ale dalej podskakuje regulacja głębokości jest na tylnym wale i na kołach podporowych i na dyszlu też jest jakaś regulacja ale już chyba wszystkie ustawienia próbowałem i teraz przy 10 km jak ją zacznie podbijać to trzeba stawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

ten typ tak na i tyle. wbij sobie na yt turbotalerzowanie, tam jest 5 m znajomego i też mu skacze. A tego co pamiętam to mówił że dopiero jak jeździ ok 15 km to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

na tym filmiku super mu idzie i to bez kół podporowych muszę jeszcze coś pokombinować z tym ustawieniem talerzowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Podbijam,mam 5 metrowa talerzowke Stal Tech i nieraz masakrycznie podskakuje (mam wal packera). Dodam ze nie podskakuje przod-tyl tylko lewo-prawo. Probowalem ustawiac na kolach,"trzymac" wysokosc ciagnikiem,pozycje plynna i nic nie pomaga. Ktos wpadl na pomysl jak to zneutralizowac? Bo jezdzac 10-12km/h trzeba zwolnic do 5 zeby przestala i jest to denerwujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

może być coś takiego że jest poprostu krzywa jakaś minimalna różnica w wymiarach ramy dochodzi masa prędkość ciągnik ja wllecze za soba i może sie to objawiać podskakiwaniem


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Mam podobny problem z Unia Ares TX HP. Podwójny wał teownikowy, przednie koła podporowe i im więcej zielska do przerobienia tym bardzie skacze. Zwłaszcza za drugim i kolejnym razem. Głębokość pracy 8cm, Prędkość 13-15km/h. Może tego skakania tak nie widać, co sam efekt czyli falę. Macie jakiś pomysł jak to wyeliminować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Mi też tolmet astat 300 z wałem rurowy podskakuje na boki. Na polu widać fale że potem jak jadę po zrobionym to ciężko w ciągniku usiedziec.  Ma ktoś jakiś pomysł? 

Edytowano przez klocek1231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, pożyczyłem od sąsiada talerzowka zawieszana Tolmet 2,7 m z wałem packera + plus U 912, na ciężkiej ziemi wszystko było dobrze a na piachu (5-6 klasa) talerzowka zaczynała się bujać na boki. Czemu tak się dzieje? Bo jak ciągnikiem się przejedzie to na środku jest górka a tam gdzie koła są dołki, wał opiera się na środku na górce a boki jak gdyby są w powietrzu i przez to się buja na boki. Bez wału bujanie powinno ustać albo można jeździć na zakład, takie są moje sugestie. 

 

 

 

Edytowano przez CIAPEK1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogurt1987    1

Mialem 2 talerzowki i bylo to samo.  W 1 byla ciagana 4m ponad 6t problem bym z walami. Ciagalem ja ponad 200 koni i lekko sie ugiely. Druga to 3m zawieszna i trzeba bylo jezdzic na plywajacej. (Podtrzymywac na ciegnach i wale) wtedy mozna bylo nawet i 20 po polu jezdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj