Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

Dominiik    82

Mało nie mało, 1600 wniosków i nie wiadomo jaka pula środków na ten cel bo nigdzie nie ma napisane  i na jaką sume złożone wnioski opiewaja więc nadal ciężko stwierdzić czy starczy dla wszystkich tym bardziej że można było składać na budowe nowych budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na ile każdy złożył zwrot. Jeśli założymy że każdy będzie wnioskował o  200 000 tys zwrotu to w mazowieckim starczy na około 100 wniosków a w pozostałych województwach na 1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Ja mieszczę się w 1000 więc myślę, że powinienem się załapać. Mam tylko nadzieję, że przelicznik maszyn na ha będzie większy - w końcu to N2000 i cięższe warunki gospodarowania więc i maszyny muszą być wydajniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200k . Szybko lista jest dobrze ze malo złozone to mamy dużą szanse . Ciekawe kiedy poprawki zaczna rozsyłać jak ktos dostanie to niech poinformuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
21 godzin temu, KamilSzymaski napisał:

To na ile złożyliście zwrotu? Jakie maszyny?

 

200k zwrot prasoowijarka,kosiarka czolowa,zgrabiarka dwu karuzelowa pewnie 70% z listy złożyła na maksymalny zwrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad prasoowijarka jednak ostatecznie wybrałem oddzielenie prasę i owijarke. Zwrot 200k. Mam 11.5 ha na naturze. Jestem na 150 miejscu więc pewnie nic z tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0

To będzie jakaś zielona lista bo na razie wszystko na białej? Czyli nie wiadomo czy wszyscy się załapią -  tych 1673 którzy są na tej liście? Ile to wszystko potrwa zanim hipotetycznie będę mógł kupować maszyny - czy do lipca realne jest kupno?

Edytowano przez berserker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Wszystko zalezy od agnecji i jak szybko bede weryfikować wnioski, poprawki i czy starczy kasy a ktory jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak se terminu nie przesuna to do 15 kwietnia musza podpisac umowę ze wszystkimi pozytywnymi wnioskami czyli jest duza szansa ze maszyny na wiosne bedziemy kupywac :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0
19 godzin temu, Dominiik napisał:

Wszystko zalezy od agnecji i jak szybko bede weryfikować wnioski, poprawki i czy starczy kasy a ktory jestes ?

Ja jestem na 146X miejscu także nie wiem czy jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj