Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

akowicz111    159

Mi wychodzi prawie 55pkt i nie wiem czy opłaca mi się składać

Z tego co ja się dowiedziałem, to trzeba mieć przynajmniej 30pkt na starcie aby rozpatrywać wniosek. A 55pkt to więcej jak nic. :rolleyes: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Myslalem, że może jakieś maszyny bardziej uprawowe da się podciągnąć pod to i z Odr powiedzieli że ni chu chu. Znajomy mówił, że oni za przygotowanie wniosku ponad tysiąca sporo by wzięli, potem trzeba robić przetarg na zakup sprzętu i czekać. O tym, że nie można brac sprzętu na który się już brało dofinansowanie nie wspominał nic. Dla mnie słabo, bo co najwyżej remont budynku w którym mam oborę mógłbym podciagnac, ale mówił że nie będzie można zmniejszyć ilości bydła. W sumie szkoda bo wychodziłoby mi 45pkt, można by było składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Odnośnie zmniejszania liczby zwierząt - taki krótki cytat:

"4. Czy w przypadku operacji związanych z produkcją zwierzęcą są wymogi dotyczące osiągnięcia i utrzymania określonej liczby zwierząt, jak ma to miejsce w ramach operacji typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2014-2020?

Zgodnie z  § 21 ust. 1 pkt. 8 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla operacji typu "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" Beneficjent zobowiązany będzie do prowadzenia - do dnia, w którym upływa 5 lat od dnia wypłaty płatności końcowej - na trwałych użytkach zielonych (TUZ) położonych na obszarze Natura 2000-  wypasu zwierząt trawożernych:

  • zgodnie z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi ustalonymi w planach zadań ochronnych* lub planach ochrony** ustanowionych dla danego obszaru Natura 2000, jeżeli dla danego obszaru Natura 2000 zostały ustanowione takie plany; w przypadku, gdy zostały przyznane punkty za realizację przynajmniej jednej inwestycji związanej z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi i fakultatywnymi (jakie wynikają dla danego gospodarstwa z ww. planów) również z działaniami ochronnymi fakultatywnymi, za które zostały przyznane te punkty,
  • których liczba w przeliczeniu na duże jednostki przeliczeniowe (DJP) wynosi nie więcej niż 2 DJP na hektar tych gruntów, jeżeli dla danego obszaru Natura 2000 nie zostały ustanowione plany o których mowa powyżej, albo w planach tych nie określono maksymalnej liczby zwierząt wyrażonej w DJP na hektar tych gruntów. Współczynnik przeliczania zwierząt na DJP określa załącznik nr 2 do ww. rozporządzenia.

Jednocześnie, każda zrealizowana operacja musi być uzasadniona, zatem w przypadku budowy obory pod obsadę 80 DJP wymagane jest, aby była ona zasiedlona po zrealizowaniu operacji odpowiednią wielkością stada.

Poza powyższymi wymogami nie ma innych uwarunkowań dotyczących liczby zwierząt w tym środku wsparcia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Nie wiem co wy macie za doradców że mało co kto wie a nabór już tylko do 2tyg. Mój doradca wszystko mi ładnie wytłumaczył, jak czegoś nie wiedziała dzwoniła do bióra woj. ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

No chyba, że dzwoniła do bióra to OK.

A tak na poważnie to wyobraź sobie, że są tacy - to nie żart, którzy sami wypełniają wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Wiem że są tacy co sami robią. Ale można przecież pójść do takiego biura i popytać. Za to się nie płaci. Ja pierwsze co to poszedłem popytać i pani sama mi policzyła punkty czy wogóle warto próbować. I dopiero później pytała czy się decyduje czy nie. Ja się zdecydowałem bo nie mam ochoty i czasu jeździć na poprawki czy coś a oni wszystko za mnie załatwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Sam wielokrotnie przekonałem się, że doradcy często wprowadzają w błąd nieświadomie -niewiedza lub świadomie - po prostu nie mają czasu i ochoty na zagłębianie się w każdy indywidualny wniosek.

 

Dlatego hołduje zasadzie: chcesz, żeby coś było zrobione dobrze - zrób to sam.

 

Ale nie o tym jest ten temat - niech każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Poświętne na Podlasiu? Aż takie kolejki teraz są w Białym?

Wcześniej składałem wniosek i tego samego dnia odbiór zaświadczenia!

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

To trzeba zaświadczenie z RDOŚ? Co muszę mieć ze sobą żeby wydali zaświadczenie ? Wydają w ten sam dzień? Takiego mam doradcę w ODR, że pisze mi wniosek i biznesplan i nawet o tym nic nie mówił a tu do następnego piątku nabór.

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Musisz miec zrobione zestawienie finansowo rzeczowe, wykaz działek i mapki wszystko jest podane w dokumentach do pobrania. A na decyzję czeka się ok tygodnia nie licząc czasu wysyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Ja składam tylko na maszyny. To oświadczenie o posiadanych działkach to skąd  można wziąć - sam mam napisać ? Mapki  drukować  w kolorach tak jak na stronie geoserwis (niebieskie, zielone) w powiększeniu od 500 m do 1000m - po prostu widok wszystkich działek łącznie czy oddzielnie każdej? Na jaki adres wysłać? Sorry za tyle pytań i jednocześnie dzięki za odpowiedzi  bo nawet nie wiedziałem o takim zaświadczeniu a pracownik ODR, który mi to pisze to chyba bez pojęcia :(

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Błagam ludzie CZYTAJCIE zanim piszecie....jest wyraźnie zapis we wzorze wniosku o wydanie zaświadczenia, że mapki jeśli jest inwestycja związana z nieruchomością, tj np budowa, remont itd, przy maszynach wg mnie obowiązują załącznik nr 1 oraz 2

Pracownik ODR Ci nic nie mówił bo najpierw musi sporządzić zestawienie rzeczowo finansowe i napisać Ci oświadczenie o posiadanych działkach, dopiero wtedy wręczy to tobie i pojedziesz. Poza tym takie zaświadczenie nie jest obligatoryjnym do rozpatrzenia wniosku i możesz dosłać je najpóźniej w fazie poprawek

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Masz rację pod warunkiem, że wiemy czy nasza działka/działki ma ustanowiony plan ochrony. Jeżeli ma wtedy wypadałoby wnioskować o jakiś sprzęt (a wystarczy jeden), aby "chronić" dany obszar - inaczej 20pkt. przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Agencja też się mota...w pytaniach i odp jest zapis że nawet jak nie ma dany rejon pzo to i tak RDOŚ ma wystawić że nie będzie negatywnie oddziaływać inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam a ma ktoś może informacje ile na ten cel przeznaczonych jest środków i na ile wniosków starczy pieniędzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

W jakimś programie ktoś z ARIMR szacował, że pieniędzy starczy na 1 - 1,5k wniosków - wszystko oczywiście zależy od wnioskowanych zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj