Skocz do zawartości

Zdjęcie

co poradzicie?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 17:49

co poradzicie?

a co bys powiedzial na to ze gdzie bedzie wypalac to lac to woda??beczkowozem

Nie ma sensu lepiej deszczownie albo kupić motopompę i lać wodę tylko musisz mieć gdzie ja brać. Najlepiej duuuuży staw. Efekt murowany
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co poradzicie? Dzisiaj, 02:32
  •  

#22 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 18:42

co poradzicie?

1)jesli masz dobrego odbiorce na mleko to obora wolnostanowiskowa lub uwieciowa na 40-50krów z przychówkiem

Taaa, a ile go będzie kosztował limit-bo raczej za darmo go nie dostanie-w dodatku nikt nie wie ile czasu będą te limity. Może wydać kilkaset tysięcy na limit a tu za np. 5 lat limity znikną i każdy będzie mógł produkować skolko ugodno i ceny mleka polecą na łeb, a ten zostanie z ręką w nocniku.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#23 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 28 grudzień 2006 - 19:40

co poradzicie? ja z ojcem gospodaruje na ponad 100ha i trzymam ponad 70 loch do tucznika i uwazam ze jak za 5 latnie przeskocze na to co chce czyli dalszy bardzo duzy rozwój trzody to nici z tego beda. na twoich morgach to bym tylko w miesne poszedł. kwote trzymaj sa rasy które daja mleko i dodatkowo masz mieso chyba simental dał by rade choc nie zanm sie za dobre na bydle. jezeli podkreca ci srubke z wymogami odnosnie mleka sprzedaj kwote i same miesne trzymaj pola na łaki czec zostaw na kukurydze i wio! wiem ze to nie jest łatwo bo na miesnych to bedziesz 2 lata na pierwszy pieniadz czekał. moim zdaniem powienies w to zainwestowac ekstensywna hodowle bydla miesnego jak najmniesze wymaganie odnosnie budynków o duzej zdrowotnosci. trzymaj na razie to macioreki bo to bedzie kasa zanim bedzie pierwsza z bydła wez kredyt kup dobre mamki kosiarki zgrabiarki w kombajn sie nie pchaj sieczkarnir tez na razie sobie daruj. 
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 28 grudzień 2006 - 20:49

co poradzicie? jeszcze zobaczymy co bedzie po nowym roku(zobaczycie ze cenny trezody poleca :()

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 20:52

co poradzicie? Raczej nie polecą bo nie ma z czego tylko pytanie jak długo takie pozostaną. Coś słyszałem że z 2 miesiące jeszcze nic się nie zmieni.
The Truth Is Out There

#26 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 28 grudzień 2006 - 21:04

co poradzicie? dzis byl insiminator do maciory i mowil ze w tym roku mial 3razy wiecej roboty u macior jak w pozostalych latach :(

#27 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 28 grudzień 2006 - 22:59

co poradzicie? ja uwazam ze nic nie zmieni sie do maja. bo mniej wiecej tyle bedzie trzeba zeby odczuc spadek pogłowia macior. z tego co wiem jest duzo macior w skupie. do tego trzeba sie przyzwyczaic. spadek cen to jest zasługa gospodarstw trzymajacych 1 maciore lub kilka tuczników. bo to takie gospoarstwa w okresie koninktury zwiekszaja pogłowie o 300% i robi sie taki bajzel jak teraz. a tacy co sprzedaja ponad 1000 traca dzisiaj a maja stabilna produkcje
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 grudzień 2006 - 13:26

co poradzicie? luk najlepiej ci doradza moim zdaniem,ja mam podobny dylemat,tyle ze u mnie troche lepsza ziemia,mlodych prosiakow nie oplacca sie na twoim areale,kumpela tak ma, 25 ha,wszystko 2-3klasa,maja prawie 45 macior,czesc idzie na kontrakt,ledwo wychodza na swoje.Jak wezmiesz kredyt na kupno mamusiek miesnych to mozesz zalatwic sobie karencje na 2-3 lata,akurat po tym czasie zaczniesz czerpac z nich zyski,a na wolowine zawsze bedzie duzy zbyt,jak nie u nas to na zachodzie,mam tam troche rodzinki(wlochy niemcy)tam tylko wolowine jedza,wieprzowine tylko wtedy gdy brak wolowiny,ale przemysl to dokladnie.A i jeszce dobrze musisz dobrac rase,przy tej ziemi ktora masz zeby byla niezbyt wymagajacca co do paszy.ja nie orientuje sie w rasach to nie pisze jakie bylyby najlepsze