Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

co poradzicie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebastian    0

W obecnej chwili mam 20ha trzymam 8macior + odchowek i 6krow i kilka sztuk jalowizny i mam 25tys kg kwoty mlecznej. co bysmie mi poradzili chodowac na tych hektarach swinie miesne czy mleczne oczywisie tak zebym mial za co przezyc i ewentualny kredyt splacic. dodam za mam ziemie klasy 6duzo 5duzo i niewiele 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

żależy co lubisz robić. po pierwsze jak ze spełnianiem dobrostanu zwierząt bo będzie wchodzić tzw.Cross-compliance http://www.agrofoto.pl/index.php?page=e3f  ja bym zrezygnował z mleka bo wymaga dużo roboty i ciągłych inwestycji ( bo biurokracja cały czas myśli jak by tu dogodzić by rolnik trochę grosza wydał ), przeszedłbym na opasy. Kwota 25 tys jest stanowczo za mała by można było z tego wyżyć w przyszłości.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Znowu patrząc jakie masz słabe ziemie to te ziemie pasują pod łaki, na których można wypasać krowy. Jeśli chodzi po świnie to wiadomo jaka teraz marna jest cena :-. Sam ma mświnki i cały czas czekam na lepsze czasy :(. Sprawa trochę inaczej wygląda jeśli miałbyś dużo świnek, wtedy cena jest większa, bo jak przyjedzie tir i zabierze jednorazowo z 50 sztuk to wtedy płacą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Wg mnie to opyl kwote i opasy by ci stykly.  A z takiej ziemi to jakies [strzelam]50 szt wykarmisz bykow , a co zostanie to bym sprzedawal z plodow ziemi.Albo tak jak coollman tuczniki choduj. w mleko sie nie pieprz bo jestes[bez obrazy]za maly, ja mam 25 szt i nie jest lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

a ja bym tam polecil chodowac krowy na mleko :- szkoda tylko ze masz tak mala kwote :( ja mam 15 dojnych,spokojnie da sie obrobic i kasa niezla jest...decyzja nalezy do Ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
W obecnej chwili mam 20ha trzymam 8macior + odchowek i 6krow i kilka sztuk jalowizny i mam 25tys kg kwoty mlecznej. co bysmie mi poradzili chodowac

najpierw poradze slownik ortograficzny.

nie obraz się ale jesli robisz blędy i wiesz o tym to mogles sprawdzic text przed publikacją w wordzie - tam jest slownik.

mnie uczono ze hodowac pisze się przez samo "h".

natomiast chów juz przez "ch"

 

 

na tych hektarach swinie miesne czy mleczne oczywisie tak zebym mial za co przezyc i ewentualny kredyt splacic. dodam za mam ziemie klasy 6duzo 5duzo i niewiele 4

 

swinie miesne czy mleczne ???

;D

brzmi smiesznie.

 

ale serio to mam podobną sytuację a raczej mialem, krowy zlikwidowane, kwota mleczna sprzedana, zostalo kilka swinek i tez widze ze zycia z tego nie będzie. jesli dokupie okolo 8 ha z budynkami to pobawic się chce w swinki - jesli nie to zostawiam gospodarstwo jako drogie hobby i szukam roboty gdzie indziej (ogolnie za granica z mozliwoscią odlozenia 4 tys zl miesięcznie przy pracy 8-10 godzin dziennie i co drugi weekend wolny).

ziemie mam klasy III i IV, prawie tyle co i ty.

 

ogolnie jeszcze chodzi mi po glowie cos co widzialem za granicą - sprzedaz zaraz po odsadzeniu od maciory (max 2 tygodnie u siebie i sprzedajesz)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

mam wszystkie nazedzia do c330 i c360 mam wszystko oprucz bizona i przyczepy samozbierajacej. ale ja mowilem o ewentualnym kredycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
ogolnie jeszcze chodzi mi po glowie cos co widzialem za granicą - sprzedaz zaraz po odsadzeniu od maciory (max 2 tygodnie u siebie i sprzedajesz)

 

ho ho ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Na takich ziemiach to tylko łąki. A na łakach to świnek nie popasiesz. Idź w krowy albo byki. Musisz popatrzeć na rynek lokalny czy masz gdzie sprzedać byki i kupić młode.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
........

ho ho ile??

 

odsadzasz i trzymasz max 2 tyg u siebie i albo sprzedajesz albo tuczysz u kogos.

tam gdzie robilem wybierali to drugie bo na tym pierwszym gorzej wychodzili.

zreszta tam gdzie bylem to tucz byl do 35 kg max i dalej poza farme do tuczarni ale w "sąsiedztwie" byla ferma co sprzedawala chyba od razu po odsadzeniu

policz ile dostajesz za takiego po odsadzeniu a ile za doroslego tucznika i dodac ze np ja nie mam odpowiednio duzych budynkow.

ale to tylko rozmyslania co robic i czym się bawic


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

zrozumiałem ze odsadza 2 tygodniowe co nierealne jest... (dwa tygodnie w odchowalni ci chodziło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
Na takich ziemiach to tylko łąki. A na łakach to świnek nie popasiesz. Idź w krowy albo byki. Musisz popatrzeć na rynek lokalny czy masz gdzie sprzedać byki i kupić młode.
a dlaczego tylko laki??nie wypali ich?i co trawy sias tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

A twoj park maszynowy jest ok czy chcilbys cos tam dokupic?[znaczy czy cos jeszcze koniecznie musisz miec czy masz wszystko co potrzebne do obrobienia arealu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
zrozumiałem ze odsadza 2 tygodniowe co nierealne jest... (dwa tygodnie w odchowalni ci chodziło)

niom

dokladnie

wiem ze kiedys probowali odsadzac po 3 tygodniach ale to calkowicie nieoplacalne-ogromne straty


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

w koncu juz sam sie wiem moze jednak mleczne (zawsze to pewny pieniadz) skoro mowicie ze na tych ziemiach to tylko laki.(ale tych lak nie powypala?? jak beda susze??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To tam gdzie ci będzie wypalało łąki możesz tylko żyto posiać. Jak chcesz sie bawić w świniaki to odrazu szukaj zboża.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

1)jesli masz dobrego odbiorce na mleko to obora wolnostanowiskowa lub uwieciowa na 40-50krów z przychówkiem wtedy bedziesz musiał ziemie mądrze wygospodarować np. połowa to uzytki zielone a druga orna i na czesci kukurydza albo na całosci oziminy i wiosna je skosic i zbelowac i pózna kukurydze siać albo na czesci tylko tak albo po oziminie na wiosne jakies jar lub poplony siac zeby je na bierzaco kosci (osobiscie lucerna ci poradze sasiad ma na glinie normalnie wszystko mu wypalało a tu prosze lucerna w tym roku 4 pokosy buje! :o )

 

 

2) jakas chlewnia sciołowa (bo tansza) na 50-70 macior wtedy bedziesz miał rocznie jakies 80-100tys na inwestycje (odliczając koszty kupionego zboża) więc kredyt powinieneś spłacić niewiele ale takie realia są na rynku wieprzowiny i się troche orietuje bardziej nic w mleku chociaż

 

3) w bydle miesnym kompletnie sie nieorieuje...

 

 

rady poddaj własnym weryfikacjom bo później bedziesz miał pretesje do samego siebie, osobiscie na forum neichciałem pisac tej rady... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
a co bys powiedzial na to ze gdzie bedzie wypalac to lac to woda??beczkowozem

Nie ma sensu lepiej deszczownie albo kupić motopompę i lać wodę tylko musisz mieć gdzie ja brać. Najlepiej duuuuży staw. Efekt murowany


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
1)jesli masz dobrego odbiorce na mleko to obora wolnostanowiskowa lub uwieciowa na 40-50krów z przychówkiem
Taaa, a ile go będzie kosztował limit-bo raczej za darmo go nie dostanie-w dodatku nikt nie wie ile czasu będą te limity. Może wydać kilkaset tysięcy na limit a tu za np. 5 lat limity znikną i każdy będzie mógł produkować skolko ugodno i ceny mleka polecą na łeb, a ten zostanie z ręką w nocniku.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja z ojcem gospodaruje na ponad 100ha i trzymam ponad 70 loch do tucznika i uwazam ze jak za 5 latnie przeskocze na to co chce czyli dalszy bardzo duzy rozwój trzody to nici z tego beda. na twoich morgach to bym tylko w miesne poszedł. kwote trzymaj sa rasy które daja mleko i dodatkowo masz mieso chyba simental dał by rade choc nie zanm sie za dobre na bydle. jezeli podkreca ci srubke z wymogami odnosnie mleka sprzedaj kwote i same miesne trzymaj pola na łaki czec zostaw na kukurydze i wio! wiem ze to nie jest łatwo bo na miesnych to bedziesz 2 lata na pierwszy pieniadz czekał. moim zdaniem powienies w to zainwestowac ekstensywna hodowle bydla miesnego jak najmniesze wymaganie odnosnie budynków o duzej zdrowotnosci. trzymaj na razie to macioreki bo to bedzie kasa zanim bedzie pierwsza z bydła wez kredyt kup dobre mamki kosiarki zgrabiarki w kombajn sie nie pchaj sieczkarnir tez na razie sobie daruj. 


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Raczej nie polecą bo nie ma z czego tylko pytanie jak długo takie pozostaną. Coś słyszałem że z 2 miesiące jeszcze nic się nie zmieni.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj