Skocz do zawartości

Zdjęcie

Off-road

138 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 styczeń 2010 - 19:17

Off-road Kolego to nie jest wynalazek tylko Suzuki Samuraj jedna z lepszych terenówek na świecie.
Brzozak2 wyjaśnij mi proszę kto normalny mający założone opony typu MT czy też Simex jeździ nimi po drogach publicznych tylko debil. AT rozumiem, bo na nich jeździ się po publicznych ale one tak nie hałasują. Najwyżej nie otrzymają homologacji i trzeba będzie jeździć nimi poza dragami publicznymi, a na publicznych laweta i ogień. Simex we wszystkich swoich oponach informuje, że poruszanie się po drogach asfaltowych powoduje bardzo szybkie zużywanie się bieżnika.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Off-road Dzisiaj, 15:45
  •  

#122 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:18

Off-road Kolego, wynalazek, bo z samuraia to tam niewiele zostało, w zasadzie to tylko rama i buda. Silnik jest ze swifta GTI, skrzynia i reduktor z SJ400, mosty z uaza, tylny z nawet z torsenem który sie zwybuchował razu pewnego :lol: zawias to hybryda resor+sprężyna, koła silverstone 35"... widziałeś kiedyś seryjnego samuraia na kołach 35"? :D

Co do opon MT i dróg publicznych to jest bardzo wielu, jak to nazwałeś "nienormalnych " ludzi :) Simex to inna półka ale takie BFG MT spokojnie starczają na 50k km mieszanej eksploatacji i nie są jakoś dramatycznie głośniejsze od AT tego samego producenta.

#123 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:24

Off-road @Lukasz1987
no jednak czasem trzeba dojechac do odcinka kilometr, dwa czy piec po asfalcie i z tego co wiem to nie pakuje sie aut na lawety. natomiast jak przepisy wejda w zycie to znajda sie policjanci, ktorzy beda chcieli sie wykazac i zabiora pare dowodow.
na rajdach dojazdowki, stanowia czasami spory problem jak sie jakas pala znajdzie, off-roadem sie nie interesuje, ale znojomi ktorzy owszem uwazaja to za poroniony pomysl. tymbardziej jak mowisz nikt na codzien przeciez nie porusza sie na takich butach, to tak samo jakby wprowadzic taka dyrektywe dla czolgow.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#124 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:42

Off-road Mirasek, z mojego Land Rovera Defendera 90 też tylko karoseria została a i tak nazywam go Defender a nie wynalazek. Mosty samuraja nie wytrzymują 35" ale 30" dadzą radę. Ja zakupiłem Simexy ze względu na specyfikę rajdów w jakich startuje, raz na jakiś czas ale porządnie i na dłuższy okres.
Brzozak2 tyle, że pały i tak stoją na dojazdach i sprawdzają czy się błota na drogę nie naciągnęło :lol: jak organizator i tak później drogi na przejazdach oczyszcza. Fakt to jest poroniony pomysł, ale jest bardzo prosty sposób, dać oponom homologację 30 lub 40km/h wtedy bez problemu potrzymają homologację z możliwością poruszania się po drogach publicznych bez jakiejkolwiek ingerencji w strukturę mieszanki gumowo-kauczukowej. Tak samo LR postąpił z nową wersją Defendera która teoretycznie ma zastąpić Defendera nowa nazwa itp ale to samo zadanie i M-B z G-klasse. Ramę w UE też po 2011 można ominąć zapewne wiesz już jak bo interesujesz się motoryzacją z tego co Mi wiadomo :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#125 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:55

Off-road akurat pojazdami zbudowanymi na ramie to nie bałdzo :lol: ale dobrze, ze mowisz kiedys pewnie gdzies sie na to natkne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#126 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:05

Off-road To Ci się pochwalę, samochody będą na podwoziu samonośnym do czego zmusza producentów UE, jednak w opcji będzie rama bez dopłaty :lol: A to już zgodne z prawem :D

#127 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:07

Off-road aha to milo :lol:

#128 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 10:02

Off-road

Mirasek, z mojego Land Rovera Defendera 90 też tylko karoseria została a i tak nazywam go Defender a nie wynalazek. Mosty samuraja nie wytrzymują 35" ale 30" dadzą radę. Ja zakupiłem Simexy ze względu na specyfikę rajdów w jakich startuje, raz na jakiś czas ale porządnie i na dłuższy okres.

A gdzie startujesz? Pochwal sie przeróbkami w aucie :D Gdyby nie stosunkowo niska masa suzuki to i uazowe mosty raczej by nie wytrzymywały 35" :lol:

Hmm, ciekawe jak ujnia widzi np. pickupy o ładowności ok. 1t. bez ramy? Swoją droga skąd masz takie info? Bo ja pierwsze słyszę :)

#129 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 12:49

Off-road Na stronie Bowlera to było, pick-up będzie jako pojazd użytkowy czyli osobowo-dostawczy
Startuję w Orlen Trophy, dzięki zniżce za zakup paliw, poza tym Rajd Politechniki i Roztocza oraz Rajd Karpat czyli Polska-Ukraina. Pierwszy cholernie drogi, drugi i trzeci z sentymentu, czwarty bo kocham góry. Na większą ilość nie mam czasy, w zeszłym roku na Orlenie byłem tylko raz :D
Przeróbki:
Rama Nissan Patrol GR 3D, mosty Volvo Laplander, reduktor Bremach (4 przełożenia), skrzynia biegów od Toyoty Land Cruiser J8, silnik to konstrukcja M-B 2,7R5 diesel 150KM, do tego homologacja FIA czyli klatka i oświetlenie, wyciągarki mechaniczna od star 266 na przód i tylna jakiś chińczyk, marki nie podam bo jakaś taka dziwna i nie pamiętam, uciąg 1,2t. Simex 34". Zawieszenie mam sprężyny śrubowe, amortyzatory i drążek Panharda. No i snorcel oczywiście na dachu :). głębokość
brodzenia po nos kierowcy i pilotowi. :) a ty co masz. Może byśmy się ustawili, gdzieś za 3 tygodnie bo będę miał przerwę między semestralną to gdzieś można wyskoczyć, tylko, żeby śnieg nie stopniał :lol:

#130 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 15:39

Off-road Ustawić sie możemy, chętnie :D ale ze mną to nie bardzo będziesz miał gdzie pojeździć bo mam praktycznie seryjne auto (stary hilux na 31") więc możliwości i aspiracje mamy różne, choć gdybyś miał ochotę odwiedzić moje strony to są tu miłośnicy bardziej ekstremalnych jazd z bardziej ekstremalnymi autami, można sie zintegrować :lol: Auto robił Ci jakiś warsztat czy ogarniałeś we własnym zakresie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 16:41

Off-road "Wiejski Tuning W Stodole U Sąsiada" :lol:
Sam robiłem u siebie w warsztacie. Tylko jak coś trzeba było dorobić to koledzy u siebie w zakładach na maszynkach dorabiali. Jak mnie panna :D puści wolno na ferie zimowe to dam znać i może się umówimy na jakiś wypad na łono natury

#132 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:00

Off-road ciekawe auto w teren

#133 Share jabcun

jabcun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:11

Off-road Mój pracodawca ma Gaz'a 69 przystosowanego do off-road ma w nim silniczek od forda scorpio lub sierra 2.9 l benzyna jak z nim gadałem to ma mosty i zawieszenie od nissana Patrola i coś wspominał o afganach lecz za bardzo nie wiem co to jest .

#134 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 luty 2010 - 17:51

Off-road Afgany to portalowe mosty na zwolnicach z wojskowych wersji Uaza :blink:

#135 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 12:31

Off-road W offroadzie siedzę około 10 lat i nie gadajcie głupot że offroad jest drogi bo nie jest dla niedowiarków proponuję poczytać http://suzuki.a-ng.eu/forum

#136 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 13:03

Off-road widze ze znawcy mają z 'ofrołdem' tyle wspólnego, co ja z użytkownikiem o niezwykle przejmującym nicku 'ursusczesio' :) Wchodząc na ten temat myslalem ze przewodnim tekstem bedą jakies zmagania z motocyklami i ze sobą w zwiazku z nimi. echh.. tak samo quady. na tym czlowiek nie musi umiec jezdzic, zeby moglo mu sie wydawac ze umie. Skacze jak gumiś, zero przyjemnosci, zero latania bokami, zero balansu. Oczywiscie mowie o jezdzie wyczynowej, bo zabierajac głos w tym temacji tylko taką mam na mysli.
Wejdzcie na wyzszy level.
wsiądźcie na prawdziwy off-road - jakiś mocny zapier****cz na dwóch kółkach. Wtedy poczujecie prawdziwy pałer! i o too chodzi w zabawie w terenie :) Samochodem kazdy potrafi pojechac.
narciarz!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#137 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 16:09

Off-road Dzięki Pawelec za uświadomienie :) już spieszę zmienić moje zainteresowania na jednoślady żeby poczuć się wysoce dowartościowany w kontekście Twojej wypowiedzi :) Zakładając temat o off-road nie narzuciłem czy ma dotyczyć jazdy wyczynowej czy wycieczki do Mauretanii czy jazdy w niedziele na grzyby, także wybacz że temat nie spełnia Twoich nadziei, następnym razem postaram się wymyślić jakiś bardziej hardkorowy wątek żeby wszyscy mogli podniecać sie filmikami z jutuba. Ktoś lubi jazdę konno, inny (uwaga trudne słowo) tread lightly quadem czy terenówką, jeszcze inny woli KJS'y w seicento, ale tylko upalanie mocnym jednośladem to wyższy level dla twardzieli. Na szczęście nie każdy musi być twardzielem :)

#138 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 07:25

Off-road wylania nam sie naczelny ogier AgroFoto :D , @pawelec jak tak dalej pojdzie to nie bedziesz mogl sie od lachonow opedzic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#139 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:04

Off-road dzieki chlopaki ze w koncu sie poznaliscie kto tu ma jaja a kto nie :D
pozdro ofrołdofcy!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.