dzony9203

Belarus 920.2 dolny zaczep.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    2

Witam. Kupiłem belarusa 920.2 i w zestawie nie było dolnego (sztywnego) zaczepu który czasem się przydaje. Dostałem tylko dolny zaczep na belkę, górny i hak.
Orientowalem się, że dolny sztywny zaczep kosztuje ok 1000 zl.
I tu pytanie do posiadaczy takiego zaczepu.
Czy koniecznie jest jego odpinanie przy pracy na tylnym tuz?
Czy można pracować hakiem bez odpinania, i czy nie przeszkadza przy używaniu dolnego zaczepu na belce.

Czyli w skrócie, zakładam raz i czy przy niczym nie przeszkadza?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli chodzi ci o dolny zaczep na hak to tak możesz bez problemu pracować z nim w polu z maszyną na tuzie.

Warto go zablokować to znaczy podnieść i wtedy zabezpieczyć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Kup zaczep od c-360 ten nowszego typu nie zkaładasz go tak jak do c 360 tylko go obracasz o 180 frezujesz go dopasowyujesz do zaczepu oryginalnego i włala za 200 zł masz gotowy zaczep który bedzie działał latami tez w 82 miałem tylko ten na belke ale mnie denerwował i przerobiłem od 60 pasuje idealnie wzmocniłem go porobiłem uchwyty i sciagasz i zakładasz go w przeciagu 1 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dzięki kukum. Myślałem o założeniu zaczepu od innego ciągnika, ale nie wiedziałem który by basował.

 

Możesz podesłać jakieś zdjęcia jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Wielkie dzięki kolego. Naprawdę wygląda to dobrze i te zdjęcia pozwoliły podjąć mi decyzję :D

Zdobędę taki zaczep i będę przerabiać :D

 

Jeszcze mam dwa pytania do ciebie.

 

Ten zaczep montowany jest zamiast haka?

 

Jak  się pracuje na haku hitch? Jest on w miarę wytrzymały?

Mogę ciągać nim prasę lub cyklop do ładowania obornika? Przy zaczepie na belce praca cyklopem nie wchodzi w grę bo podnosi belkę na wyprostowanym ramieniu z pełną łyżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Tak się składa, że hak ma większą wytrzymałość i na nim mają być agregowane wszelkie maszyny, z dużym naciskiem na ciągnik. Np przyczepy jedno osiowe. Na zwykłym zaczepie dolnym można agregować lekkie maszyny. Doczytaj w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Wydawał mi się za delikatny, głównie te zabezpieczenie u góry (do cyklopa).

Nacisk na hak do 1200 kg tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

ja ciagam na tym zaczepie dosłownie wszystko rozrzutnik ruski 4t jak dowale to ma co ciagnać nie raz na pryzmy sie wyskakiwało z rorzutnikiami i było ok, a hak ? troche za krótki bo jak skrecałem na maks to koło obcierało o bury rozrzutnika i trzeba było skracac wałek womu bo za długi i dlatego podjołem decyzje o przerobieniu.   Tak wszystko przerobiłem tak aby ten zaczep był w montowany pod dawnego haka od spodu jeszcze dorobiłem ( dospawałem) nakretki ( nie pamietam wielkosci) i sworzen zeby te ucha nie zeslizgiwały sie z sworznia który jest dospawany w zaczepie w czesniej miałem zaczep od tez 60 tylko ten starego typu ale niestety sie wygioł i i zgubiłem go i po przemysleniu zalozyłem ten za zaczep dałem 100 zł i praca tokarza czy tam frezarza 100zł tylko dałem tokarzowi załosc czyli odkreciłem obudowe od traktora i zawiozłem mu jakby calość aby to dorobił powiedziałem mu co i jak i to zrobił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj