Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura w silniku Deutz chłodzonym powietrzem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 13:33

Witam, jestem posiadaczem DF DX 3.70, w traktorze nie było zamontowanego wskaźnika temperatury więc z bratem zamontowaliśmy czujnik na 2 cylindrze od strony kabiny i jest podpięty do elektronicznego wskaźnika.Podczas podorywki  pod górę na rędzinie temperatura wzrosła do 120 stopni i troszkę się wtedy przestraszyłem czy aby go nie przegrzeje, Wcześniej  nie miałem styczności z silnikami chłodzonymi powietrzem i nie wiem jaka ma być optymalna temperatura (podejrzewam że 90) a jaka maksymalna by nie narobić sobie problemów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura w silniku Deutz chłodzonym powietrzem Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share gienek990000

gienek990000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 14:51

Temperatura może dochodzić nawet do 150 stopni także bez obaw

#3 Share Agriculture

Agriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:- mechanizacja rolnictwa
    - sprzęt ciężki
    - motoryzacja
    - technologia

Napisany 21 sierpień 2016 - 15:07

Temperatura w silniku Deutz chłodzonym powietrzem Wymień mu filtr powietrza, jeśli jest przytkany temperatura rośnie bardzo szybko. Przerabiałem to w DX 85.
Człowiek z pasją

#4 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 15:31

W ciagnikach chłodzonych powietrzem mamy jedynie wskaznik temperatury oleju i jegowartosc nie powinna przekraczac tych 90-92stopni C

#5 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 15:52

zauważyłem że traktor gdy stał w miejscu na jałowym biegu to temperatura rosła w mgnieniu oka a jak tylko ruszyłem to spadała stopniowo, jak na razie był to pierwszy taki przypadek bo tak normalnie toma od 70 do 90 stopni, filtry przeglądałem ale tak na oko to były nie takie złe ale przymierzam sie do ich wymiany.

To na którym cylindrze najlepiej zamontować czujnik?teraz jest na 2 od str. kabiny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:14

w kombajnie mam silnik chłodzony powietrzem i czujnik jest na ostatniej głowicy wkręcany a wskaźnik jest bez  stopni tylko zielone i czerwone pole  nigdy sie nie zagrzał na czerwony a na wolnych obrotach się schładza

#7 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:28

Cały silnik wymyłem myjką ciśnieniową przed żniwami a potem tylko przedmuchiwałem żeberka w cylindrach więc nie powinno to być winowajcą,jutro powyjmuje filtry i je przedmucham, zobaczymy jak bardo są zapylone.

#8 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 17:18

Temperatura w silniku Deutz chłodzonym powietrzem Kolego, tu trzeba kontrolować temperaturę oleju i będzie dobrze. Jak olej ma około 90* to jest ok. Wiadomo, że cylindry będą bardziej gorące ale to nic złego. Mam silnik chłodzony powietrzem w traktorze i olej w czasie ciężkiej pracy dochodzi do 90*. Jaka jest temperatura silnika nie wiem, ale na pewno sporo wyższa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 20:06

zauważyłem że traktor gdy stał w miejscu na jałowym biegu to temperatura rosła w mgnieniu oka a jak tylko ruszyłem to spadała stopniowo, jak na razie był to pierwszy taki przypadek bo tak normalnie toma od 70 do 90 stopni, filtry przeglądałem ale tak na oko to były nie takie złe ale przymierzam sie do ich wymiany.

To na którym cylindrze najlepiej zamontować czujnik?teraz jest na 2 od str. kabiny

Na Twoim miejscu sprawdziłbym wentylator i drogę chłodzenia. Mam 2 Deutze (DX 110 i DX 6.30) i nigdy nie nabierały temperatury bez dużego obciążenia.

Dodaj odpowiedź