Skocz do zawartości

Zdjęcie

ropa w oleju

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus385forest

ursus385forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 20:43

ropa w oleju

witam wszystkich i proszę o pomoc mianowicie w moim ursusie 1614 w trakcie około dwu tygodniowego postoju w garażu przybyło oleju w misce, jest to napewno ropa i poszła do oleju w trakcie przestoju. Czy jest możliwe aby puscił tłoczek w pompce zasilającej?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ropa w oleju Dzisiaj, 19:38
  •  

#2 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 20 sierpień 2016 - 21:04

ropa w oleju Może ktoś ci dolał specjalnie, juz były takie przypadki na forum, z tym tloczkiem to nie możliwe bo ona podaje na filter, pompę wtyskową, wtryski i dopiero do komory spalania, a bez przekrecenia wałkiem rozrządu to nie możliwe, jeśli tloczek bym ci staną to wgl by ci paliwa nie chciała podawać.

#3 Share ursus385forest

ursus385forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 21:15

ropa w oleju

nikt specjalnie nie dolał bo tylko ja mam klucze od garażu a pompka zasilająca podaje bezposrednio do pompy wtryskowej a na forum czytałem kilka tematów z takim samym problemem jak mój i tam były winne pompki zasilajace ale w tamtych przypadkach ropa szła do oleju w czasie pracy a mi przybyło w czasie postoju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 21:47

ropa w oleju

U mnie jak przybyło oleju w misie na postoju a stał ok. 3 tygodnie to poszła woda do oleju zrobiło wżer na ściance zewnętrznej tulei pod oryngiem

#5 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 21:54

ropa w oleju U mojego wuja na 100% był taki przypadek w trzydziestce oleju przybyło podwójnie przez nieszczelną pompke i też po dłuższym postoju. Wymienilił pompke zasilającą i było dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ursus385forest

ursus385forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:14

ropa w oleju

na 100% to nie jest płyn tylko to jest ropa, może opisze całą historie z tym przybywaniem oleju w misce, a wiec tak w zeszłym roku zawiozłem ciągnik do mechanika na remont skrzyni biegów. Na placu mechanika był jeszcze ursus 1734 po remoncie silnika i nie chciał odpalic mechanik przypuszczał że to wina pompki zasilającej ale nie miał pewnosci  i jestem pewien żę przekładał moją pompke do tamtego ale nie chciał sie do tego przyznać, po odebraniu mojego ursusa po remoncie zauważyłem żę olej w silniku jest rozrzedzony i smierdzi ropą myslałem że przy odpowietrzaniu ropa dostała sie do silnika przez odkręconą miarkę wymieniłem olej  i była wszystko ok zrobiłem nim około 600mtg i nie było problemu a teraz znowu taka sytuacja że na postoju pybyło oleju mam nadzieję że to jest tylko pompka winna wkoncu jest jeszcze oryginał