Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
    TEL 509500422

Napisany 17 luty 2017 - 10:26

ustawiam te pompy i serwisuje grupę SDF i powiem tak aby dobrze ustawić pompy to jest zabawa na kilka godzin i niestety nie obędzie się bez sametestera aby ustawić wolne obroty w razie potrzeby proszę dzwonić 509500422

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Deutz Fahr Agrotron x720

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 205000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ciagnik deutz fahr dotz agrotron 200 mk3 nie fendt john sprowadzony

• 62000.00 PLN
  • 23 wrz 2017
Deutz agro star 6.38

• 59000.00 PLN
  • 27 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 Dzisiaj, 14:31
  •  

#22 Share maripaw68

maripaw68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 luty 2017 - 13:34

problem jest tylko w jednym - środkowym gnieździe. jeśli włożę tam inna pompkę listwa nadal sie przycina. jeśli położę pod pompę podkładkę dystansową 0,2 jest lepiej, ale to z kolei zmieni mi kąt wtrysku. Czy jest możliwe aby na tej listwie powstał zadzior, lub coś takiego w miejscu mocowania pmpy?

#23 Share zzamorza

zzamorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:03

problem jest tylko w jednym - środkowym gnieździe. jeśli włożę tam inna pompkę listwa nadal sie przycina. jeśli położę pod pompę podkładkę dystansową 0,2 jest lepiej, ale to z kolei zmieni mi kąt wtrysku. Czy jest możliwe aby na tej listwie powstał zadzior, lub coś takiego w miejscu mocowania pmpy?

Co do zadzioru to u nas nie było takiego problemu. Wymiana pompek i pod pompki od nowa dobór wysokości podkładek. Co do zacinania / blokowania i podkładek. Każda pompa ma inną wysokość i do tej wysokości fabryka dobiera podkładki. To regulacja kąta wyprzedzenia. Dawka poprzez obrót pompką i ustawianie temperaturą. Czy oby na pewno pompy trafiły w swoje pierwotne gniazda? Do tego pisałeś, że remont silnika. Jak zbierana głowica i wymiana uszczelek o innej wysokości, to masz wszytko od nowa z tymi pompami. Mam instrukcję obsługi / remontu do tego silnika w wersji papier i niestety po angielsku. Tam napisane i pokazane jak to się robi. Nie mniej człowiek, którego mam w telefonie, wie wszystko lepiej i on pomógł pozbierać mi ten temat do kupy. Wiedza kosztowa ale efekt wspaniały. Cudownie pracuje i ze 103 kM mam teraz 115 :-) Jak potrzeba dam namiary, ale czuję, że ktoś już pisał, że musisz od nowa po tym remoncie.

#24 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
    TEL 509500422

Napisany 17 luty 2017 - 23:30

pompki były zakładane bez blokowania ich i środkowa zachodzi przed listwę stary błąd

podkładki dobiera się według książki znając początek tłoczenia. niestety jak się pompkę już się rozbierze i złoży na nowych czciach, to będzie miała inne parametry. wiec czasochłonny proces ustawiania, i często się spotykam, ze jak ktoś nie miał do czynienia z tym to na 100% ustawi źle. co może doprowadzić do zatarcia pompki przez za wysoka temperaturę. w dodatku jak ktoś nie ma pojęcia o naprawie wtryskiwaczy to na bank będą się zacinać przerabiałem ten temat wiele razy.

#25 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 luty 2017 - 07:33

niestety jak się pompkę już się rozbierze i złoży na nowych czciach, to będzie miała inne parametry. wiec czasochłonny proces ustawiania, i często się spotykam, ze jak ktoś nie miał do czynienia z tym to na 100% ustawi źle. co może doprowadzić do zatarcia pompki przez za wysoka temperaturę. w dodatku jak ktoś nie ma pojęcia o naprawie wtryskiwaczy to na bank będą się zacinać przerabiałem ten temat wiele razy.

???????????????????????????????????
Wiesz jak ktoś nie ma pojęcia o sikaniu to na bank się osika.
Jak ktoś źle ustawi pompkę to nic a nic się jej nie stanie. W żadnym miejscu nie będzie miała za wysokiej temperatury by się zatarła.

#26 Share maripaw68

maripaw68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 luty 2017 - 09:21

Dostałem namiar do człowieka który zajmuje się silnikami sdf  i w dodatku jest z niedaleka - zaczekam na niego. Może On coś pomoże. Jak na razie temat stoi i czeka na fachowca. Jak coś zdziałamy to poinformuję

#27 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
    TEL 509500422

Napisany 18 luty 2017 - 10:29

???????????????????????????????????
Wiesz jak ktoś nie ma pojęcia o sikaniu to na bank się osika.
Jak ktoś źle ustawi pompkę to nic a nic się jej nie stanie. W żadnym miejscu nie będzie miała za wysokiej temperatury by się zatarła.

no i właśnie dlatego wielu ludzi ma duży problem z tymi pompami a pompa może się przegrzać z temp jak jest źle ustawiona

#28 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 19 luty 2017 - 00:37

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 W jak sposób przegrzeje ci się pompa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share maripaw68

maripaw68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2017 - 09:09

niestety nie umiem doczekać sie mechanika uhh

#30 Share pardysowka5

pardysowka5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 maj 2017 - 12:00

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 A jaka temperatura spalin powinna być optymalna bo u mnie na jednej jest 190 na pozostałych 125 do 133 stopni w silniku 70 konnym

#31 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 maj 2017 - 21:38

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 Ma być jednakową. Wiadomo że drobne różnice będą. Ale tu masz na jednym więcej.

#32 Share pardysowka5

pardysowka5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 maj 2017 - 07:31

Ma być jednakową. Wiadomo że drobne różnice będą. Ale tu masz na jednym więcej.

Tak właśnie się domyślam tylko do jakich wartości równać? Przypuszczam że im wyższa temperatura to będzie większa moc i zużycie paliwa pewnie też . Póki co ustawiłem wszystkie w przedziale 125-130 stopni Celsjusza i zobaczę co będzie się działo....

#33 Share leecooper

leecooper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany Wczoraj, 15:11

Witam. Koledzy potrzebuje dokumentacje ustawienia pomp wtryskowych w silnikach 1000.4, miałby ktos w zanadrzu?

#34 Share leecooper

leecooper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany Dzisiaj, 09:58

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 Jest tu ktoś kto posiada wiedzę jak wyregulowac te pompki tymi blaszkami mam kompletnie rozregulowany motor. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany Dzisiaj, 10:08

ustawienie pomp wtryskowych w silniku 1000.4 Podaj e-mail na PW to ci wyślę dane.

Dodaj odpowiedź