Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aparat sie zabrudzil (chyba)

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 15:52

Aparat sie zabrudzil (chyba) mam problem bo wzialem aparat osdtatnio na pole i krecilem filmiki i robilem zdjecia i chyba kurz sie dostal do obiektywu bo nie zamyka sie do samego konca... na samym koncu sie zatrzymuje a aparat jest wylaczony i musze domknac dociskajac palcem. nie wiem co robic bo aparat ma do piero pol roku. aparat to samsung s630 jakby cos

EDIT:
kiedy wlaczam/wylaczam przyblizam/oddalam to slychac takie "hrrr" i tak jakby leciutko sie obiektyw telepal tak jakby drobinki piasku sie ocieraly

EDIT2:
odkurzylem go tzn zalaczylem odkurzacz i wsadzilem rure w oboiektyw i troche tak pojeszdzilem podmuchalem i chyba dziala ale nie moge na razie sprawdzic bo mi sie baterie laduja

nie zamykajcie jeszcze tematu... Jakie macie patenty aby utrzymac aparaty w czystosci na polu?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aparat sie zabrudzil (chyba) Dzisiaj, 11:43
  •  

#2 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 19:17

Aparat sie zabrudzil (chyba) Ja przynajmniej staram się żeby nie miał zbytniego kontaktu z kurzem. A jeśli już coś robię w kurzu to mam schowanego go w zapinanej kieszeni. I jak narazie jest OK.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#3 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:24

Aparat sie zabrudzil (chyba) patent to musisz uważać i mieś zawsze go pod kontrolą żeby nie zabrudzić.

A co do obiektywu to normalnie masz zanieczyszczony. Najlepiej za pomocą kompresora popsikaj powietrzem lub kup powietrze w spreju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:38

Aparat sie zabrudzil (chyba) Mój jak sie go trochę powozi w traktorze i troche nim potłucze to się nie chce otwierać.Ale po jakimś czasie wszystko waraca do normy.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 01 kwiecień 2008 - 22:17

Aparat sie zabrudzil (chyba) @mtz _820 - to bardzo możliwe, że do wnętrza aparatu dostał sie pył. Piasek, pył, kurz, włosy mogą zakłócać pracę delikatnych mechanizmów. Nie polecam czyszczenia odkurzaczem (chyba nie dotykałeś żadnych elementów rurą?). Lepsze będzie sprężone powietrze lub gumowa gruszka, którą wdmuchuje się powietrze z impetem, usuwając wszelkie niepożądane drobiny. Odpowiedni też może być pędzelek z naturalnego włosia, jednak nigdy nie należy nim dotykać elementów optycznych i delikatnego mechanizmu migawki.

Do czyszczenia aparatu należy używać irchy lub drobnowłóknistych ściereczek (do kupienia w zakładzie optycznym). Niewskazane jest przecieranie elementów optycznych bawełnianym materiałem (chusteczką, bluzką), gdyż bawełna rysuje powierzchnie. Aby uniknąć zabrudzeń w czasie, gdy nie fotografujemy, zakrywajmy obiektyw zaślepką.

Warto też zabezpieczać aparat w szczelnie zamkniętym foliowym woreczku. Pozwoli to nie tylko na uchronienie przed pyłem, ale i przed skraplaniem pary. Kiedy wychodzimy z klimatyzowanego pomieszczenia (lub ciągnika, samochodu) w wilgotny plener, momentalnie na aparacie i obiektywach powstaje warstewka skroplonej pary. Mając zabezpieczony aparat w foliowym worku - para skropli się tylko na zewnętrznej stronie folii.