Bartys12

MTH w ciągnikach zachodnich do 7 lat

Polecane posty

Bartys12    1

Witam mam pytanie a mianowicie chodzi mi czy przebieg typu 3-5tyś mth w ciągniku Mf6480 z 2010r jest możliwy ? Głównie chodzi mi o ciągniki z Niemiec JD 6830P i Mf 6480 bo te dwa odele głównie mnie interesują lecz nie wiem jak sprawdzić ich oryginalny przebieg jd głównie maja po ok 7tyś Mf 4,5tyś tylko ciekawe ile na prawdę 
Co wy sadzicie o takich przebiegach i czy np Niemiec sprzedaje ciągnik który ma 3,500Mth tylko dlatego bo mu się znudził i może coś musi sie z nim dziać 
interesują mnie ciągniki max do 2009 roku ale chętnie rozglądam sie za nowszymi 2011 tylko one tez zaczynają sie od 3tys do 5 różnie 
Proszę o konkretne odp 
Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jd 6920, 2005r i na blacie ma 6700 mth, przeważnie w johnach koło 7-8 tys mth padają skrzynie często przez siadajace Łożyska w zwrotnicach, lub tarcze hamulcowe starte, a tam wiadomo wszystko w jednym oleju Lata i opilki momemt porysuja pompę zębata a dalej to już zależy jak Niemiec długo jeszcze jeździ i ile zdąży tarczek zetrzeć przez to. Ja mam juz zrobiona skrzynie, poszła przez rozwalone właśnie łożysko w zwrotnicy. Koło 650 szerokie widać wpływa na łożyska negatywie i szlak trafił wszystko.
znów w pronarze 5135 którego mam od nowości czyli od 07 roku mam nakręcone 580 mth , pewnie jakbym go chciał sprzedać to nawet nikt by mi nie uwierzył w taki przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

roznie to bywa powiem kilka przykladow... kuzyn w anglii mial jd 6420 rok 2005 i u nich jest zasada ze po 5 latach sprzedaja vat, amortyzacja i te sprawy. Kuzyn uzywal go tylko do agregagowania transportu, wozenia bel, nawozu oraz gnow od koni wozil rozrzutnikiem. Przebieg wowczas om 3,5 tys. mtg. Z kolei Ja mam zetora od 2011 i ma ledwo przemroczone 2 tys. mtg. a pracuje na 60 ha obrabiajac przy zbozach. z kolei mechanik moj czesto mowi ze 5 letni ciagnik z zagranicy powinie miec 5-7tys mtg skoro byl uzywany codziennie. Zawsze patrzec na stan, czy malowany, opony zobaczyc ktory rok w porownaniu do roku ciagnika. Czasami taki co ma 9 tys. mtg lepiej smiga jak ten co ma 3 czh 4 tys mtg


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    33

Na olx widziałem jd 125R 2014r i ponad 4.000 przebiegu :D Wyglądał jak nowy. Nakręczić 2.000 rocznie to już trzeba się nieźle starać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

no właśnie jd maja coś tak koło 6-7tyś rocznik 2010 a mf 3-5 tyś np 4tys jest sporo i ciekawe czy lepiej jd brac bo bardziej realistyczne czy mf bo mniejszy przebieg jesli chodzi o mnie to spora różnica bo ja żebym dojechał mf z 4 tys na 7 tak jak mają te jd na starcie to chyba z 10 lat bym potrzebował a to szmat czasu dlatego chciałbym jak najmniejszy przebieg ale oczywiście  oryginalny 
pozdrawaiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

z johnami jest tak, że pompa smarowania i sterowania jest trachnięta zanim pada reszta bo wszystko na obwodzie smarowane. Wszystko możliwe jednak. W każdym razie leci to w okolicy 8kmth właśnie. Można to oszlifować ale resztę lepiej pomierzyć i od razu nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

ja kupiłem jd 6920, 2005r i na blacie ma 6700 mth, przeważnie w johnach koło 7-8 tys mth padają skrzynie często przez siadajace Łożyska w zwrotnicach, lub tarcze hamulcowe starte, a tam wiadomo wszystko w jednym oleju Lata i opilki momemt porysuja pompę zębata a dalej to już zależy jak Niemiec długo jeszcze jeździ i ile zdąży tarczek zetrzeć przez to. Ja mam juz zrobiona skrzynie, poszła przez rozwalone właśnie łożysko w zwrotnicy. Koło 650 szerokie widać wpływa na łożyska negatywie i szlak trafił wszystko.

znów w pronarze 5135 którego mam od nowości czyli od 07 roku mam nakręcone 580 mth , pewnie jakbym go chciał sprzedać to nawet nikt by mi nie uwierzył w taki przebieg.

 

JD zapewne liczy godziny(bez względu na obroty silnika) jak większośc młodszych ciągników a Pronar motogodziny zależne od obrotów silnika. Z tego co widzę to masz na nim ładowacz więc zapewne sporą częśc przebiegu pracujesz na niskich obrotach co w konsekwencji przekłada się na to że 1mht bije dużo dłużej niż w jedną godzinę zegarową.

 

Raczej mało kto sprzedaje młody ciągnik z takiego powodu że mu się znudził. Zazwyczaj albo swoje zrobił i niedługo zacznie sie coś dziac albo jakaś wadliwa wersja i ma ciągle jakieś problemy, ewentualnie areał urósł i ciągnik za mały się zrobił. Oczywiście może byc też jakieś zrządzenie losu ale to nie takie częste zjawisko...

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

rozumie więc raczej iść w mf 6480 z przebiegiem 3.500mth  czy w jd z 7tys mth pierwsze słyszę że w jd dzieją się takie rzeczy i to właśnie przy 8 tyś wolał bym uniknąc kupna ciągnika z którym będą same kłopoty a będzie kosztował spore pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

dzieją się dzieją...
Jak ciągnik ma te 3000 h to powinno być ok. Nie myślałeś o Deutz-Same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

nie raczej nie mam MF 3085 jestem z niego zadowolony dlatego dalej bym chciał iść w mf tylko tyle się teraz słyszy że nowe ciągniki to wielkie gów.. że aż strach kupować używanego niestety :(
mam tylko nadzieję że trafię na dobry egzemplarz bez żadnych wad i usterek bo koszt mf 6480 z ok 2010-2011 waha się do 250tyś brutto także nie małe pieniądze a teraz   co od jd całkowicie zostałem  zniesmaczony 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

nie słuchaj użytkownika @Krzysztof bo typnie ma pojęcia o czym mówi. Co ma zwolnica do skrzyni przekładniowej? nic. Przebiegi rzędu 2000mth na rok są bardzo prawdopodobne, weźmy pod uwagę który pracuje w paszowozie, chodzi dzień w dzień, a po iluś tam latach kończy się leasing i idzie dalej na wschód. Jeśli boisz się używek, to jedź po nowego NH, i będzie po problemie


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

nie słuchaj użytkownika @Krzysztof bo typnie ma pojęcia o czym mówi. Co ma zwolnica do skrzyni przekładniowej? nic. Przebiegi rzędu 2000mth na rok są bardzo prawdopodobne, weźmy pod uwagę który pracuje w paszowozie, chodzi dzień w dzień, a po iluś tam latach kończy się leasing i idzie dalej na wschód. Jeśli boisz się używek, to jedź po nowego NH, i będzie po problemie

On napisał że skrzynie padają przez łożyska na zwrotnicach  :) Z ciągnikami jest jak z samochodami - im nowszy model tym gorszy badziew, druga sprawa polskie paliwa + nowoczesne układy zasilania nie wybaczają złego paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Jak tak się boisz nowszych ciągników to kup Valtre na Hitechu.

Produkowali je do niedawna więc kupisz coś zadbanego a skrzynia jest bez większych zmian od lat 90.

Tylko silnik ma nowoczesny dostosowany do obecnych norm spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Popieram pomysł z Valtrą, nawet można jeszcze prostszą wersję wybrac niż HiTech - Classic to już kompletnie mechaniczny ciągnik posiadający takie funkcje jakie mają Valmety produkowane od początku lat 90. Czyli podobny stopień wyposażenia co ten MF 3085.

 

Czy ten rocznik to taka ważna rzecz?

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

tak bardzo ważna bo chodzi o dotacje na młodego rolnika max 7 letni ciągnik moge kupić do 150km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

A dlaczego nie możesz kupić starszego na młodego rolnika,Sam dostałem i chce kupić ciągnik używany .Chyba nie ma ograniczeń wiekowych w starym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Kolego a może by wezwać serwis i sprawdzić przebieg? Ciężko jest zmienić przebieg w komputerze skrzyni
A przebieg rzędu 3 tyś rocznie to nie problem
Kolega ma Fendta 820 rok 2011 7 tyś godzin
Drugi ma Fendta 936 rok 2010 i 17 tyś przebiegu
W ogłoszeniu powinno być napisane że przebieg do uzgodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś w Polsce kupi lepsze traktory jak na zachodzie - mowa o takich ok 5 letnich - 20 ha za stodołą a 2 nowe ciągniki na podwórku 80-100 koni  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj