uniwersarz

Regullacja dźwigni gazu ręcznego

Polecane posty

uniwersarz    1

Witam!

Z góry przepraszam jeżeli piszę temat w nieodpowiednim miejscu, jestem nowy na forum. W moim c330 pojawił się problem z gazem ręcznym, polega on na tym, że gdy ustawiam dźwignię na minimum to obroty są zbyt wysokie, dawniej przy tym ustawieniu dźwigni obroty wynosily 500-600 i przy tym przygasała lekko kontrolka, w tej chwili ponad 800. Gdy dźwignię zamykam do końca, traktor nie gaśnie, muszę podnosić nogą gaz nożny do góry by traktor zgasł. Czy podpowie ktoś w jaki sposób wyregulować dźwignię? Czy należy to zrobić poprzez odkręcenie śruby z "koronką" na dole dźwigni? Przepraszam za użycie nieprofesjonalnych nazw, liczę na wyrozumiałość i pomoc tych którzy wiedzą jak rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podłącz go pod kompa . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uniwersarz    1

Proszę podeślij takiego przedszkolaka :)
Po co te nerwy? Panowie jeżeli kogoś drażni pytanie a odpowiedź wydaje mu się dziecinnie prosta, to niech ominie post i czyta następny :) Do tej pory nie musiałem zajmować się gospodarstwem, o naprawach już nie wspomnę. Życie zmusiło, pojawił się problem więc szukam opinii, czyjegoś zdania, ewentualnie pomocy, PROFESJONALNEJ. Nie zakładałem tematu dla osób które lubią się wymądrzyć czy rzucić sobie mięsem, aczkolwiek wszystkich takich pozdrawiam :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego , ale szybciej byś doszedł do tego co jest nie tak , przyglądając się dźwigni gazu i cięgiełkom niż zajęło Ci zakładanie tak durnego tematu . Trochę więcej wiary w siebie ! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uniwersarz    1

Kolego tak właśnie zrobiłem, pytanie w poście brzmi "jak wyregulować dźwignię". Chodzi mi o to czy da się jakoś tak jakby "podciągnąć" gaz ręczny, "dodać mu miejsca" ? Tak by po zmniejszeniu gazu dźwignią, obroty były minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co go ciśniecie? ma prawo nie wiedzieć, nie każdy widzi od razu co jest nie tak . Sprawdź cięgło to które jest bezpośrednio przy pedale gazu, podkręć je trochę żeby było krótsze i będzie gitara ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uniwersarz    1

Dziękuję za wypowiedź AdrianWyrzykowski. Do tej pory wszystko robił tata, ja przyglądałem się z boku. Dzisiaj tata już nie pomoże, więc muszę sam. Jak już wspomniałem nie miałem wcześniej okazji robić napraw nawet najmniejszych usterek. Stąd moje pytanie. Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po założeniu nowego wspomagania do ursusa c330 nie pasuje stara dźwignia od ręcznego gazu nowej nie dali. Moze ktoś to robił i mógłby doradzić. Po przerobkach gdy dodaje gazu dźwignia ręczną dźwignia sama wraca na niskie obroty. Sprężynę założyłem. Nic nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu1928
      witam, mam problem z linką gazu, otóż obroty silnika zwiększają się dopiero po przesunięciu wajchą do połowy regulacji, także max obroty na gazie ręcznym wynoszą ok 1200obr, teraz pytanie jest takie gdzie się podkręca tą linkę gazu ręcznego ?? proszę o rzetelne porady, pozdrawiam.
    • Przez kuba415
      Witam, zakupiliśmy masseya 3080 z 1990r w którym nie działa gaz ręczny. Rączkę  ma na błotniki obok tych do hydrauliki po otworzeniu tego dekielka "wziernika" widać że wogóle nie ma linki założonej na te rączke,a pod kabina jest miejsce żeby połączyć te linke z tą od gazu nożnego.Problem w tym że nie wiem jaka kupić bo na internecie jest kilka o róznej długości a przy każdej pisze że pasuje do tego modelu.
      Może ktoś wie jaka ona powinna być albo ma jakąś książke gdzie to można znaleść
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj