Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 18 sierpień 2016 - 07:23

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik 60 km i tyle czasu ha to chyba na mocnej glebie,bo u mnie na dość lekkich tyle orze ha zestawem 3p+ug3

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik Dzisiaj, 01:27
  •  

#22 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 08:36

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik 360 nie ma 60 km tylko 52 a 3p ma 47 wiec różnica nie wielka w koniach. Zależy jaka gleba. Kolego ja mam takie kawałki ze ciągam 100 konnym Jd 3 obrotowa Agromasz i sie nudzi w niej, ale mam tez pare ha gliny i ten sam ciągnik mimo ze w tym roku mokro to jęczał na polu a koła miały poślizg bo ziemia ciężka i jak zaraz agregatem nie przejedziesz to brył nie idzie pozniej rozbić, ale za to plon nawet w suszy daje dobry. Zależy jaka kto ma ziemie.

#23 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 09:01

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik Ciągniki MF 30xx. Dwa rodzaje skrzyń i tak jak nie chciałem tej 4 plus 4 to teraz bym chciał. Dynashift uszczelnisz, wymienisz tarczki i sterownik w cenie remontu skrzyni AB. Przy zakupie AB w pierwszej kolejności po skontrolowaniu koloru oleju i czy zmieniono filtr lub filtry załącz długą wajchę na dajmy przód, biegi zostaw na luzie i schyl się w okolicę sprz€gła i posluchaj potem wyłącz na luz i drugi raz osłuchaj. Jeżelu robi się znacznie ciszej to pogruchotany rewers. Silnik ma pracować na książkowych wolnych. Wybija w nich się wałek główny na piaście synchronizatora. Wajchy mają stosunkowo krótki skok i jak przy przełączaniu spada manszeta to jest do roboty. Zakres AB przełączany jest hydraulucznie i jak jest wszystko dobrze to ruszysz na 3 biegu A i spokojnie, bez zgrzytów przerzucisz na B. Wszelkie wyskakiwanie biegów to wskazówka do remontu. Przy obciążeniu wajchy szczególnie ta od rewersu nie może drżeć. Jest wiele czynników a części drogie - szczególnie zestaw AB bo nie jest składany. Ostatnio był nawet problem z nowym (!) kołem A...
Jak trafisz dobry egzemplarz albo włożysz kasę w remont skrzyni i hydrauliki będziesz zadowolony. Silnik ma sam w sobie wałki wyrównoważające więc musi działać na tych 700 obrotach jak zegareczek..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 18 sierpień 2016 - 09:31

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik @przemek mój błąd przeczytałem "mf" zamiast mi,a kolega wyżej wspominał o mf 60 km i tak skojarzylem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share zbigniew1968

zbigniew1968

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 13:45

Sprzedalem c 360 Nowy ciągnik

Dzięki za informację nt tego na co zwrócić uwagę kupując MF 30XX. Są bardzo rzeczowe i na pewno mogą się przydać przy oględzinach.

Sprawdziłem też co kryje się pod nazwą MF 375-399 (informacja powyżej). Wydaje się że te modele są prostsze w budowie. Czy ktoś może użytkuje podobny?

Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś informacje na ten temat.

Dodaj odpowiedź