Skocz do zawartości

Zdjęcie

MDW 525 problem z zabijaniem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:16

Witam.

Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MDW 525 problem z zabijaniem Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:45

MDW 525 problem z zabijaniem w bizonie najczęściej tak mi się działo jak była słoma mokra ale wątpię byś kosil tylko mokre zboże.

#3 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:54

Od zawsze był taki problem ? W DF miałem coś podobnego w tym roku , urwała się blacha w pszenośniku pochyłym , dzieląca koniec przenośnika na część dolną i górną , nie szło kosić . 

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:32

Podejrzewam że jest za mała szczelina wlotowa na młocarnię tj szczelina pomiędzy klepiskiem a cepami, i jest problem z pobieraniem masy do omłotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:23

jak cepy juz są mocno wytarte to też sie tak dzieje

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 21:28

W tym roku miałem taki sam problem na jednym polu jeczmienia jarego (ten sam kombajn). Z mojej obserwacji powodem jest zbyt mało słomy i w dodatku marnej jakości (skruszała i sieczkowata). Jak w gardzieli nazbiera się sporo ziarna i nie ma czym tego wciągnąć do góry to się tak dzieje, podobnie jest jak złapiesz trochę ziemi (zatrzyma się na początku gardzieli) to też nie chce wciągać.

Ogólnie to takie chece dzieją się tylko w jęczmieniu, w innych gatunkach się nie zdarzyło.

#7 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 13:15

MDW 525 problem z zabijaniem Kolego @ptaszyna u mnie jest dokładnie odwrotnie. Skosiłem prawie 30ha jęczmienia jarego bez najmniejszych problemów. Największy problem mam na życie i pszenżycie. Słomy jest dużo ale wraca się taśmą z powrotem do hedera. Wszystko się mieli w ślimaku i młóci, zboże faktycznie utrudnia pobieranie masy. To samo ziemia ale problem występuje nawet jak kosze 'w kolano' i nie ma mowy o zlapaniu ziemi. Jak wygląda u Ciebie fartuch gumowy kończący gardziel? Chodzi mi o ten wąski na dole przy chwytaku kamieni. U mnie jest on prostopadły do podłogi przenośnika i podejrzewam że to może być źródłem kłopotów. Dołączam zdjęcia fartucha.

Załączone miniaturki

• IMAG1338.jpg
  • IMAG1337.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 11:46

U mnie ta guma jest bardziej prosto, jak by przedłużeniem gardzieli, po zamknięciu chwytacza kamieni obie gumy przylegają do siebie, ale nie wiem czy to jest przyczyną, bo chwytacz się zapełnia masą i powinno byś płynne przejście.

Ciekawi mnie jak masz w gardzieli, czy są listwy ślizgowe na dnie i prowadzące (drewniane u góry) i z przodu czy bęben się podnosi płynnie.