Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zboża na siano

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robek22

robek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 15:02

Zboża na siano

Witam chciałbym posiać owies,jęczmień,pszenżyto później to skosić podsuszyć i na siano czy można tak będzie cos z tego ? nie chce robić z tego kiszonki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zboża na siano Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 16:25

Zboża na siano A nie możesz po prostu zasiać jednorocznej trawy zamiast cudować?

#3 Share robek22

robek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 16:52

Zboża na siano

A nie możesz po prostu zasiać jednorocznej trawy zamiast cudować?

Nie opłaca mi się bo w przyszłym roku nie mam w planach nic tam siać dopiero na kolejny rok mam plany i bez sensu obsiewać pole trawą a później to zaorać i dlatego się pytam czy można to skosić na siano czy poprostu posiać i tylko karmic świeżym pytam bo nie jestem rolnikiem i nie mam pojęcia czy tak można

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 17:19

Zboża na siano No to jak nie masz pojęcia w ogólne to się za to nie bierz. jak kolega podał ze jedno roczna trawę to jak sama nazwa wskazuje to trzeba ją zaorac po pierwszym roku

#5 Share robek22

robek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 17:35

Zboża na siano

No to jak nie masz pojęcia w ogólne to się za to nie bierz. jak kolega podał ze jedno roczna trawę to jak sama nazwa wskazuje to trzeba ją zaorac po pierwszym roku

Co za ćwok z ciebie masakra jakaś po to jest forum aby pytać a ja nie jestem rolnikiem sie nie podoba to wypad pytam bo nie wiem  bez sensu obsiewać pole na jeden sezon to taniej wyjdzie kupić gotowe siano niż nasiona myśl ćwoku bo bredziesz

No to jak nie masz pojęcia w ogólne to się za to nie bierz. jak kolega podał ze jedno roczna trawę to jak sama nazwa wskazuje to trzeba ją zaorac po pierwszym roku

Pouczasz kogoś a wnioskuje po zdjęciach w twojej galerii ze ty tez nie jestes rolnikiem tylko bambrem szkoda krówek

Zapytałeś i dostałeś odpowiedź. Jak Ci ona nie pasuje, to nie odwiedzaj tego forum. Dodatkowo ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników.

Edytowany przez Elektrotechnik, 15 sierpień 2016 - 18:29.

#6 Share robek22

robek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:41

Zboża na siano

Co za ćwok z ciebie masakra jakaś po to jest forum aby pytać a ja nie jestem rolnikiem sie nie podoba to wypad pytam bo nie wiem  bez sensu obsiewać pole na jeden sezon to taniej wyjdzie kupić gotowe siano niż nasiona myśl ćwoku bo bredziesz

Pouczasz kogoś a wnioskuje po zdjęciach w twojej galerii ze ty tez nie jestes rolnikiem tylko bambrem szkoda krówek

Zapytałeś i dostałeś odpowiedź. Jak Ci ona nie pasuje, to nie odwiedzaj tego forum. Dodatkowo ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników.

To nie była odpowiedź raczej chamska odzywka tego użytkownika :)

Edytowany przez robek22, 15 sierpień 2016 - 18:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:51

Zboża na siano kolego z tego co dziadek mi opowiadał to dawniej robił siano ale z żyta. Tylko ze potrzeba do tego min. dwa tygodnie naprawdę ładnej pogody, min dwa razy postawić w kopki żeby przegarowalo i tez nie jest powiedziane ze każde kolanko zaschnie. Ogromny nakład pracy ale fakt. Susz podobno był rewelacyjny i mleko samo leciało.

#8 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:05

Zboża na siano na kieszonkę powinno się dać :)

#9 Share robek22

robek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:15

Zboża na siano

kolego z tego co dziadek mi opowiadał to dawniej robił siano ale z żyta. Tylko ze potrzeba do tego min. dwa tygodnie naprawdę ładnej pogody, min dwa razy postawić w kopki żeby przegarowalo i tez nie jest powiedziane ze każde kolanko zaschnie. Ogromny nakład pracy ale fakt. Susz podobno był rewelacyjny i mleko samo leciało.

No i to jest jasna odpowiedź a nie to co poprzedni użytkownicy .Dzięki wielkie

#10 Share gientek12

gientek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 06:58

Zboża na siano W tym roku miałem taką miotłe z pszenżytem że skosiłem kosiarką i ususzyłem ;) Ja akurat trochę za późno skosilem ale jedzą ;p

#11 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 10:59

Zboża na siano Zboża na siano ?
Przecież to słoma....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 11:37

Zboża na siano wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem a byś się nie ośmieszył. A co do moich krowek z galerii po czym twierdzisz że mają się źle?