larwa200212

Koszt uprawy rzepaku

Polecane posty

marian2011    113

Wyliczenia wyliczeniami po rozmowach że znajomymi oni obliczają koszt uprawy zależy w jaki plon celują od 2 do 3 ton rzepaku ,wydajność ponad to czysty zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

hehe ciekawe obliczenia tylko jak w praktyce to zastosowac jak rzepak w jednym roku kosztuje 1300 a w drugim 1600 przy 3 t nakladu to juz 900zl:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Takie obliczenia są poglądowe, pokazujące jakie pozycje trzeba uwzględnić. U każdego mogą być lekkie różnice w niektórych pozycjach więc trzeba indywidualnie skorygować.

Niech sb popatrzą ci co twierdzą, co z 1 ha uzyskują 4 tys na czysto, jakie koszty się uwzględnia. Gdzieś był dziś tak temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie dalej jak kilka dni temu znajomy (właściciel firmy transportowej) zadał mi takie pytanie czy jakby na 18 ha obsiał rzepakiem to było by zysku 100000zł odpowiedziałem tak 4t*1600zł/t*18ha=115200zł z sprzedaży rzepaku czyli nakład na 18 ha to 15200zł + 15000zł dopłata jak zrobi za tyle to ostro będę się uczył od niego (ale takie bajki część rolników opowiada i tacy co nie mają dużej wiedzy na taki temat bez myślenia wierzą w to). Ale niekiedy bajkopisarzom proponowałbym się zastanowić co mówią bo trafią na bystrego słuchacza i  nie obronią swojej teorii.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sąsiad wydal 7 tys na 1.5 ha sypnelo 9 ton

 

Powinieneś co raz do niego z piwkiem podlecieć aby zdradził Ci tajniki tej technologi to za rok będziesz się chwalił swoimi osiągnięciami a nie sąsiada.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

przychód   w tym roku 3.92  razy  średnio po potrąceniach 1550   =  6 tys  pln  kosztów nie liczyłem ale npk 300 kg   N  -  nie więcej jak 180   koszty uprawy były wysokie 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Sąsiad wydal 7 tys na 1.5 ha sypnelo 9 ton

Koszt 30 zł , przepłacił .

symulator-farmy-2013-okladka_17514.jpg

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj