Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR - czy rzeczywiście skraca żywot ciągnika?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 14:01

TUR - czy rzeczywiście skraca żywot ciągnika? Witam!
Obejrzałem troche ciągników z turami które majajuż swoje lata i niezauważyłem zeby w znaczący sposób tur wyrządzał krzywdę, więc czy faktycznie przednia oś leci szybciej, co leciu szybciej, czy tylko krzyżaki, czy układ kierowniczy hydrostatyczny z orbitrolem jest wrażliwy na tura, oraz czy do każdej pracy musi byc przeciwaga zapinana, pytam o ciągniki 80km jak proximy, pronary, tzw składaki i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR - czy rzeczywiście skraca żywot ciągnika? Dzisiaj, 05:48
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:47

TUR - czy rzeczywiście skraca żywot ciągnika? Po wyglądzie nie widać czy jest oś zużyta czy nie...
Awarie najczęściej wynikają z przepracowania/zmęczenia materiału w pracy pod dużym obciążeniem.
Równierz orbitrol dostaje troche w cztery litery, bo podczas wykonywania skrętu w miejscu z np. pełną łyszką ziemi, na koła działa większa siła, która powoduje większe tarcie opon o podłoże. Przekłada się to na większe opory w układzie kierowniczym ciągnika co skraca jego żywotność.

Dla zwiększenia wytrzymałości ciągnika, stosuje się w ładowaczach amortyzacje ramienia, dzięki czemu siła ciężaru nie przenosi się na ciągnik, tylko zostaje słumiona przez amortyzator, co przyczynia się do dłuższej żywotności np. osi ciągnika :P

Przeciwwaga z tyłu zawsze się przydaje, gdyż odciąża oś przednią, dzięki czemu nie jest narażona ona na tak duże przęciążenia, jak w przypadku ciągnika bez przeciwwaki czy amortyzacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:48

TUR - czy rzeczywiście skraca żywot ciągnika? jeśli tur to na pewno jazda w przód i tył czyli skrzynia
pompa krzyżaki pompa od wspomagania opony może gdzieś korpus obudowy silnika być nad pęknięty. Wsio wiec trzeba patrzeć na stan techniczny jak najbardziej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 21:05