Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 85 Nie odpala

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 15:50

Witam wszystkich ! Mam problem tak jak w tytule : rozrusznik kręci, akumulator dobry bo nowy, nie puszcza dymu, kręci kręci i nie chce odpalić. Mam nadzieję że pomożecie. Dziękuję i Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 85 Nie odpala Dzisiaj, 21:27
  •  

#2 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 13 sierpień 2016 - 16:01

Zetor Proxima 85 Nie odpala Paliwa pewnie nie dostaje,chociaz zwykle trochę kopci

#3 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 16:08

Odkręciłem śrubkę przy wtryskiwaczach i paliwo poleciało.  Co jest nie tak ?

#4 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 13 sierpień 2016 - 16:28

Zetor Proxima 85 Nie odpala Tak jeśli dymu nie puszcza to jest wina paliwa, czyli ze go nie dostaje i jest brak procesu spalania, sprawdz pompke zasilająca czy podaje.
aaaaa tak po za tym tam nie ma elektro zaworów ?

#5 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 16:32

Jak to sprawdzić ? Ta ręczna pompa chodzi tak że przy wciskaniu nie czuje oporu

#6 Share Artek_Ursus

Artek_Ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 17:30

Zetor Proxima 85 Nie odpala ja miałem coś podobnego u mnie były śmiecie w kraniku pod zbiornikiem bo paliwo mi się skończyło i pociągnął paprochy z dna, kranik się zapchał i paliwo nie szło

#7 Share radzioz

radzioz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 08:11

Zetor Proxima 85 Nie odpala Paliwa brak w zbiorniku. Ten typ tak ma ;)

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 12:54

Zetor Proxima 85 Nie odpala sprawdzaj wszystko po kolei od zbiornika filtry pompka zasilająca pompa wtryskowa na końcu pokazuj lub odkrec przewody od wtryskiwaczy (rozpylaczy) i zobacz jak sekcje pompy dają ją miałem podobną sytuację to pompa do regeneraci tylko ze w starszym zetorze
ZETOR TEAM

#9 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 13:52

Jedna sekcja się zablokowała.

#10 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2016 - 22:31

ja miałem coś podobnego u mnie były śmiecie w kraniku pod zbiornikiem bo paliwo mi się skończyło i pociągnął paprochy z dna, kranik się zapchał i paliwo nie szło

mam ten sam objaw co w temacie, o jakim kraniku mówisz?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 10:39

mam ten sam objaw co w temacie, o jakim kraniku mówisz?

W Proximie nie szukaj bo nie znajdziesz kranika w układzie paliwowym. To nie c330 czy c360.
Macie najpewniej zapowietrzony układ i tyle, W proximie zbiornik jest poniżej pompy i byle nieszczelność to paliwo nie tyle że będzie ciekło, a cofnie się do zbiornika.
Ja zawsze jak odpowietrzam luzuję przewód paliwowy pomiędzy pompką a pompą, poprzez zluzowanie śruby na pompie. pompuje pompką aż poleci paliwo bez bąbli powietrza i zakręcam. Jeśli paliwo się nie pojawia to problem leży w pompce (dość częsta przypadłość), lub jest nieszczelność w układzie i paliwo się cofa.

Edytowany przez ZYLA, 03 grudzień 2016 - 10:46.

#12 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 13:22

no kraników nie ma to oczywiste, denerwuje mnie to bo szkoda rozrusznika, jak dłużej postoi to wcale nie idzie odpalić a tak po 15 min zapala ale po lekkim okresie kręcenia, coś taki mulasty mi się też wydaje ten silnik od jakiegoś czasu, na uwrociu przy uprawie pod raps mi zgasł przypadkowo z tego względu właśnie i nie zapali na gorącym, nie było szans co ciekawe właśnie, śrobokręt i zaczęliśmy odpowietrzać układ to się okazało że nie zapowietrzony wogóle, przyjechał tata Z 5320 to 1,5m i na chodzie, co na to powiesz?

#13 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 15:52

Zetor Proxima 85 Nie odpala Cóż Ci mogę powiedzieć. Jestem posiadaczem Proximy jak też często "serwisuje" dwie sztuki sąsiada i moje porady ograniczone są do doświadczeń wynikajacych z ich ułomności.
W Twojej z tego co pamiętam jest jescze odstojnik, może jest zapchany (filtr zresztą tez), bądź gdzieś indziej uklad jest niedrożny. To by tłumaczyło "mulastość" i przypadek ze Ci zgasł na tym polu.A to że Ci po dłuższym postoju nie może odpalic to bym się upierał że w układ dostaje się powietrze i to też może być przyczyną braku mocy. Jesli zapowietrza się to po odpaleniu powinien Ci nierownomiernie pracować. Jeśli tak nie jest to już raczej grubsza sprawa niestety.

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 17:38

rozumiem, filtr niestety jest nowy wymieniony, odstojnika niestety również już nie ma, na polu zgasł właśnie bo lekko przydłowiony na wolnych obrotach podczas nawracania na uwrociu na orce ale zdziwiło mnie to bo wg. mnie nie powinien w tej syt. zgasnąć, pracuje w miarę równomiernie po odpaleniu, nie wiemy co to może być właśnie, może gdzieś się ten luft dostaje

#15 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2016 - 18:50

Też przerabiałem w swojej Proximie zapowietrzanie, zwłaszcza na wolnych obrotach. Też rozważałem popmkę itp, wymieniłem filtr paliwa i nic. Przyczyną była zalepiona siatka na rurce zasysającej paliwo ze zbiornika (nowsze już mają filtr wstępny na przewodach). Po wymontowaniu baku i jego wyczyszczeniu problem znikł. Aby problem nie powracał warto wywalić to ustrojstwo i założyć filtr na wężu tak jak to jest w nowszych Proximach.

Edytowany przez Autofan, 03 grudzień 2016 - 18:52.

#16 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 19:15

oo widzisz to może być to, przychyliłbym się do tego powodu, zaraz koło środy (wtedy najwcześniej będe miał czas) wymontowuję bak, kiedyś jakies 3 lata temu znajomy w NH TL100A chyba z nową maską miał podobny problem i coś podobnego było przyczyną, coś w baku, a z którego roku masz proximę? ja 2008 na nowszej masce.

wywalić tą siateczkę tak a zamontować filtr dalej na tym przewodzie? Szkoda że wcześniej nie napisałeś byłbym to dziś rozebrał, to może być powód bo leję paliwo z 200l metalowych beczek, nie są najczyściejsze ale wstępnie czyszczone przez sitko w lejku, muszę się ich pozbyć jak tylko znajomy mausera przywiezie.

Edytowany przez proxy8441, 03 grudzień 2016 - 19:18.

#17 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 20:25

Zetor Proxima 85 Nie odpala Jesli to jest to, to przedmuchanie przewodu idącego do baku powinno przynieść czasowy efekt. Swoją drogą nie wiedziałem że tam jest filtr
Co do filterka na przewodzie, to i w nowszych nie montowali fabrycznie, ale jak kupowałem to mechanik w serwisie chciał mi założyć taki gdy zakładaliśmy ładowacz. Czasu już nie było to założyłem po jakimś czasie sam już w domu. Bardzo polecam takie rozwiązanie. Filterek kupilem w motoryzacyjnym za 5zeta, wspiąłem go rozcinajac przewód pomiędzy bakiem a pompką. Tylko kupujcie filterek siatkowy nie papierowy.

#18 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 20:46

wszystko się okaże jak rozbiorę, przedmucham ale być może bo tak jak mówię zdarzają się partie paliwa zaśmiecone a to już 8 lat pracy

#19 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 03 grudzień 2016 - 21:38

według mnie lepszy papierowy bo więcej wyłapie syfu ale za to częściej bedzie się zużywał , ja co roku wymieniam na oryginalny ok. 20zł i jest git

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 22:12

oby to było to, tata mi teraz mówił że znajomy też miał ten problem tyle że jakąś folijkę mu chwytało, w przyszłym tyg działamy to się okaże oby to było to