Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 590 Sterownik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Schadow

Schadow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 14:06

JD 590 Sterownik

Witam, w tym roku zakupiłem prasę JD 590. Na początku prasowanie szło bardzo dobrze bez większych problemów, ale gdy któregoś dnia wjechałem na pole i włączyłem sterownik ukazał mi się obrazek który jest dołączony w załączniku. Po wciśnięciu dowolnego przycisku obrazek zniknął i pojawiły się normalne funkcję prasy, więc postanowiłem prasować, jednak po osiągnięciu żądanej wielkości beli nie można było jej owinąć nawet ręcznie ani siatką ani sznurkiem. Pojechałem więc do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko było ok. Nie mając już pojęcia co może być przyczyną postanowiłem ostatni raz włączyć sterownik i nagle zaczęło wszystko działać normalnie. 

Ktoś wie może co mogło być tego przyczyną i co oznacza obrazek który jest dołączony w załączniku ??  Załączony plik  20160803_180506.jpg   107,92KB   3 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 590 Sterownik Dzisiaj, 12:15
  •  

#2 Share John5080r

John5080r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 19:01

JD 590 Sterownik Spraw zasilanie w wtyczce co podpinasz ją w traktorze czy nic się nie rozłączyło.

#3 Share porems

porems

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 20:54

JD 590 Sterownik

sprawdź złączkę elektryczną ramienia podającego sznurek 

Edytowany przez porems, 16 sierpień 2016 - 20:55.

#4 Share Schadow

Schadow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 18:10

JD 590 Sterownik

Panowie pomóżcie wynikła kolejny problem. Gdy prasowałem siano i chciałem owijać siatką to czasami na automacie nie owinęło mi balota mimo tego że na sterowniku wyświetliło się, że został on owinięty i kilka razy musiałem owijać ręcznie, ale to jeszcze nic. Gdy miałem napresowane już kilka bel to prasa zaczęła owijać balota i nie chciała przestać go owijać w tym czasie na sterowniku wyświetliła się ikonka akumulatora, wyłączyłem sterownik i uruchomiłem go ponownie i wszystko wróciło do normy. Sprasowałem później może z 2 baloty i ten sam problem z tym, że nawet ponowne uruchomienie sterownika nic nie pomogło, musiałem zatrzymać prasę i odcinałem siatkę, po tym wszystkim zdenerwowałem się i kończyłem prasowanie sznurkiem z którym nie ma żadnych problemów. Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną?

Edytowany przez Schadow, 01 wrzesień 2016 - 18:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4522 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 18:30

JD 590 Sterownik

Jeżeli symbol akumulatora to coś z napięciem zasilającym, zobacz jakie jest na zasileniu sterownika.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share Schadow

Schadow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 18:37

JD 590 Sterownik

Tak mnie to zastanawia bo poprzedni właściciel mówił, że działo się tak gdy napięcie było zbyt mało, ale jak to może być możliwe skoro sterownik ma połączenie bezpośrednio z akumulatora  :huh:  :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4522 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 19:39

JD 590 Sterownik

Ale ma połączenia, przełamujący się gdzieś przewód, może słabe ładowanie, zaśniedziały styk, wypalony przełącznik lub nawet: Uszkodzony bezpiecznik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878