Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akpil Mix Duo

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 17:09

Akpil Mix Duo

Witam przymierzam się do zakupu pługa. Diler namawia mnie akpil mix duo coś takiego http://olx.pl/oferta...f96279;promoted. Nie znam się zbytnio na pługach dlatego pytam o radę. U mojego dilera on kosztuje 20tyś netto. Ciągał by go nh td5050 95 km na ponad 25ha ziemie lekki sporadycznie trafi się kamień. Myślałem nad 3 skibowym ale są droższe a z tym powinien sobie ciagnik poradzić 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akpil Mix Duo Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 19:44

Akpil Mix Duo

Nikt nie ma takich pługów albo nawet jego znajomy

#3 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 20:19

Akpil Mix Duo Czy Pronar 82 TSA z podnośnikiem na jeden siłownik ok 3.5 T udźwig podniesie ten pług w 4 korpusach? waży 900kg z KM 80 waga 1.2t nie dawał rady?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 29 sierpień 2016 - 21:16

Akpil Mix Duo

Witam przymierzam się do zakupu pługa. Diler namawia mnie akpil mix duo coś takiego http://olx.pl/oferta...f96279;promoted. Nie znam się zbytnio na pługach dlatego pytam o radę. U mojego dilera on kosztuje 20tyś netto. Ciągał by go nh td5050 95 km na ponad 25ha ziemie lekki sporadycznie trafi się kamień. Myślałem nad 3 skibowym ale są droższe a z tym powinien sobie ciagnik poradzić 

O jaką radę chodzi?

Czy Pronar 82 TSA z podnośnikiem na jeden siłownik ok 3.5 T udźwig podniesie ten pług w 4 korpusach? waży 900kg z KM 80 waga 1.2t nie dawał rady?

Sama waga to mało. Trzeba znać także długość ramy, gdyż im bardziej ciężar oddalony jest od ramion podnośnika tym większej siły trzeba użyć, aby go unieść. Ten konkretny wygląda na krótki - co wskazuje, że powinien sobie poradzić, ale to tylko moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 21:24

Akpil Mix Duo Dzięki AlaCapone za opinię, ten pług to nowość i nie ma go jak za bardzo wziąć na testy.