marluk

Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

Polecane posty

marluk    353

witam

 

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w październiku 2016 r. planowany jest nabór wniosków o dotacje z programu „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” typ operacji „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Czy jeśli koszę kombajnem na usługi na tzw. karcie podatkowej to czy mogę ubiegać się o to dofinansowanie. Bo czytałem w rozporządzeniu że trzeba wystawić faktury na minimum 20 tys zł, a przecież ja żadnego papieru nie mogę wystawić.

 

Oto ten zapis:

- udokumentuje fakturą VAT lub wydrukiem paragonu fiskalnego kasy rejestrującej wykonanie usług rolniczych na
  kwotę co najmniej 20 tys. złotych brutto, nie mniej jednak niż 10 tys. złotych brutto w każdym z 12 miesięcznych
  okresów poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeśli wcześniej nieprowadziłem usług rolniczych to nie moge skorzystać teraz z tego programu. Bo chciałem kupić kombajn zbożowy na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

W takim przypadku jak mówisz to nie można ubiegać się o dofinansowanie. Ale jakbyś teraz zaczął świadczyć jakieś usługi (np. pożniwne)  to za dwa latka jakby był nabór to wtedy już chyba tak. Tylko nie wiem jak to jest z tym dochodem minimum 20 tys zł co opisałem w poście wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nabór wniosków na rozwój usług rolniczych od 31 października do 29 listopada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Podpowie ktoś jak to jest z tymi fakturami? Musimy mieć faktury z każdych 12 miesięcznych okresów poprzedzających dzień złożenia wniosku. Czyli ja tak to rozumiem, składam wniosek np 15 listopada to faktury muszę mieć od 15 listopada 2016 do 15 listopada 2015 i od 2015 do 2014 czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Wydaję mi się, że jest tak jak napisałeś. Ale co jak ktoś świadczy usługi na karcie podatkowej to czy jest skreślony na starcie z tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robeek92    0

Witam.Jakie najlepiej wziąć maszyny na rozwój usług rolniczych?

Np.Jakbym wziął traktor,pług,talerzówke ,agregat uprawny to zakwalfikuje się na tą pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeśli koszę kombajnem na usługi na tzw. karcie podatkowej to czy mogę ubiegać się o to dofinansowanie. Bo czytałem w rozporządzeniu że trzeba wystawić faktury na minimum 20 tys zł, a przecież ja żadnego papieru nie mogę wystawić.

 

Oto ten zapis:

- udokumentuje fakturą VAT lub wydrukiem paragonu fiskalnego kasy rejestrującej wykonanie usług rolniczych na

  kwotę co najmniej 20 tys. złotych brutto, nie mniej jednak niż 10 tys. złotych brutto w każdym z 12 miesięcznych

  okresów poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć. Z góry dziękuję.

Rozumieć trzeba przez to że składając wniosek teraz w październiku, będziesz musiał udokumentować ten i ostatni okres rozliczeniowy, przychodem minimum w kwocie 10 tys. A nie dwa lata temu 0 zł a teraz nagle 20 tys zł. Minimum 20 tys przez 2 lata i w każdym z tych okresów po 10 tys zł minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Rozumieć trzeba przez to że składając wniosek teraz w październiku, będziesz musiał udokumentować ten i ostatni okres rozliczeniowy, przychodem minimum w kwocie 10 tys. A nie dwa lata temu 0 zł a teraz nagle 20 tys zł. Minimum 20 tys przez 2 lata i w każdym z tych okresów po 10 tys zł minimum.

 

Tak, ja to rozumiem. Jeśli natomiast spełniam wszystkie warunki, jestem zarejestrowany ponad dwa lata, świadczę usługi i rozliczam się na karcie podatkowej i nie wystawiałem nigdy żadnej faktury bo nie mam takiego obowiązku to jestem skreślony z dofinansowania?

 

Świadcząc usługi właśnie na karcie podatkowej nie ma obowiązku wystawiania faktur. Można ją wystawić na życzenie klienta. - tak mówi przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałem tylko na podstawie tego cytatu. W rozporządzeniu nie ma nic więcej jak jeszcze można to udokumentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
III    0

Witam,

Czy ktoś ma jakiś sposób, żeby ominąć to, że korzystałem z modernizacji w starym PROW-ie?

np. mogłoby wchodzić w grę przepisanie firmy na syna? czy on mógłby wtedy ubiegać się o dofinansowanie?


rolnik 12361

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma czegoś takiego jak przepisanie DG jednoosobowej. Taka DG nie może zmieniać właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mazowieckim około 200.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mazowieckie i reszta świata.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Skąd wiesz? Jest gdzieś jakaś informacja w necie podana? Zawsze po zakończeniu różnych naborów podawali.

Na cały kraj to pewnie będzie któryś tysiąc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Grubo ponad 1000 jest na cały kraj. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dostałem taką informacje w ARiMR w Poznaniu

 

skoro w wlkp 500 to w kraju chyba kilka tysięcy a nie tysiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj