Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 2812 dziwny problem z altenatorem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinPB

MarcinPB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 11:19

Witam szanownych użytkowników. Posiadam ten ciągnik od nowości czyli od 2007 roku.

Mój problem polega na braku ładownia akumulatora ( wymieniłem na nowy bo był padnięty ), lampka ładowania nie świeci.

Zacząłem od prądnicy i okazało się że coś nie tak z wejściem na wtyczkę, jak dociskam z założoną wtyczką w lewo to jest do środka prądnicy lampka się zapala puszczam gaśnie. Przy zapalonym, silniku jak trzymam ręką lub lekko podwadzam: żarówka przy większych obrotach gaśnie puszczam całkowity brak ładowania

DSC_0165.jpg

Podejrzewam że wadliwa jest kostka, da się wymienić tą cześć którą zaznaczyłem czy trzeba wymienić cały alternator? Proszę o pomoc nie chce wykończyć nowego akumulatora bo padnie bez ładowania.

edit:

Rozkręciłem 3 śruby co trzymają prądnice w kupie i kontrolka się zaświeciła, zdaje się że coś nie styka lub wszystko w środku brudne spróbuje przeczyścić. 

Edytowany przez MarcinPB, 10 sierpień 2016 - 12:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 2812 dziwny problem z altenatorem Dzisiaj, 20:52
  •  

#2 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:52

To co zaznaczasz to szczotko trzymacz z odizolowanymi szczotkami od masy "starego" typu pod regulator RA. Zapewne skończyły się szczotki dlatego przy dociskaniu go stykają z pierścieniem ślizgowym stąd zapala się kontrolka. Da się to bez problemu kupić w sklepach motoryzacyjnych, kosztuje coś w granicach 8zł. Swoją drogą jak w takim stanie będzie ten alternator to i nowe szczotki długo nie pochodzą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share MarcinPB

MarcinPB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 15:36

Dziękuje za wypowiedz.

Wymieniłem szczotki, wyczyściłem alternator, wszystko wróciło do normy. Ale wczoraj przy kropieniu opryskiwaczem; przy małych obrotach lapka migała. Dalem więcej obrotów gasła. Zapaliłem zgasiłem lampka nie miga. nie wiem co jest.