Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spadek mocy w Renault 110 14

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marecki112

Marecki112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 22:56

Spadek mocy w Renault 110 14 Witam wszystkich może ktoś mi podpowie z czym związany jest spadek mocy w ciagniku Renault 110 14 np przy agregacie scierniskowy 2,20 .Ciagnik mam od niedawna i w sumie obawiam się najgorszego może ktoś pomoze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spadek mocy w Renault 110 14 Dzisiaj, 18:13
  •  

#2 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 06:03

Spadek mocy w Renault 110 14 sprawdź ciśnienie w silniku. jak słabe to czeka cię remont. jak chcesz to napisz na priw to dam ci numer do ogarniętego faceta z Kujaw co ma dobre i tanie części. ja teraz skończyłem swój remont i wyszło mi z robocizna itd kolo 7tys

#3 Share Marecki112

Marecki112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 06:16

Spadek mocy w Renault 110 14 Sprawdźe tylko musze sobie gdzieś załatwić tez zegar do mierzenia ciśnienia dzięki bardzo

#4 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2016 - 06:31

Spadek mocy w Renault 110 14 Moze brakuje mu paliwa lub powietrza sprawdz wtryski
jesli pomoglem kliknij fajne

#5 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 07:51

Spadek mocy w Renault 110 14 a to też jest bardzo możliwe ze paliwa nie dostaje patrz filtry itd. może wtryski leją.

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 10:40

kup manometr dedykowany do 330/360, pełno tego w sklepach

na początek nowe filtry paliwowe i czyszczenie układu

Polska B

#7 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:13

tak jak wyżej na początek sprawdzić zasilanie silnika w paliwo  potem dopiero za stan silnika sie chwytać może jakieś paliwo nietego i go blokuje ;) ale i tak mało opisałeś  objawy kopci ? przerywa ? może coś nie tak ze sprzęgłem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Marecki112

Marecki112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:01

Spadek mocy w Renault 110 14 Dymi jak chyba każdy ciagnika jak jest zimny później dużo mniej przy obciążeniu jak jest na obrotach idzie ale w momencie większego oporu czuć jak powoli słabnie do pewnego momentu jakby ciągną niewiadomo co odpala na strzał czy ciepły czy zimny nawet na takim małym akumulatorze .

#9 Share JerzyMaczewski

JerzyMaczewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:46

Spadek mocy w Renault 110 14 Ja bym sprawdził czy rdza lub inne paprochy nie zatykają zasilania paliwem. Gdy światło przewodu się zmniejszy ale nie do końca zatka, to przy obciążeniu może dusić. Silnik chce więcej paliwa ale nie dostaje. Mam to czasami u siebie i czeka mnie czyszczenie zbiornika z rdzy w zimę. Tak na gorąco pomaga dmuchnięcie sprężarką w zbiornik przez kranik (jeżeli jest) by wycofać zator. Tak jak Poprzednicy pisali, najpierw sprawdź zasilanie paliwem.
Jerzy Mączewski
www.ewasad.pl
facebook.com/jablkaodmaczewskich

#10 Share Marecki112

Marecki112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 05:34

Spadek mocy w Renault 110 14 Dymi jak chyba każdy ciagnika jak jest zimny później dużo mniej przy obciążeniu jak jest na obrotach idzie ale w momencie większego oporu czuć jak powoli słabnie do pewnego momentu jakby ciągną niewiadomo co odpala na strzał czy ciepły czy zimny nawet na takim małym akumulatorze .
Dymi jak chyba każdy ciagnika jak jest zimny później dużo mniej przy obciążeniu jak jest na obrotach idzie ale w momencie większego oporu czuć jak powoli słabnie do pewnego momentu jakby ciągną niewiadomo co odpala na strzał czy ciepły czy zimny nawet na takim małym akumulatorze .

#11 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 19:59

hmmm ciekawe :D ale najpierw zasilanie paliwa trza sprawdzić

#12 Share Marecki112

Marecki112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 21:21

Spadek mocy w Renault 110 14 I jeszcze jedna sprawa gdy jest zimny dymi na niebiesko a jak się rozgrzeje to już nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 12 sierpień 2016 - 07:47

Im więcej zamieścisz w poście szczegółów (objawów) dotyczących ciągnika, tym diagnoza może być dokładniejsza. Bez tego pozostaje jasnowidz lub inny przepowiadacz rzeczy tajemnych.

Niebieski dym trwający 1-2 minuty po odpaleniu jest do przyjęcia. Jeśli jest o niewielkiej intensywności świadczy o nieszczelnościach prowadnic zaworowych, intensywny o zalewaniu komory spalania olejem przeważnie poprzez zawory.

Wracając do tematu napisz coś więcej co dzieje się podczas słabnięcia silnika. Jak dymi? Czy schodzi z obrotów? Czy po zatrzymaniu wchodzi z powrotem na obroty? Ile potrzebuje czasu, żeby na nie wejść?

Z innej beczki: Kiedy wymieniałeś filtry paliwowe? Co wiesz o filtrach powietrza i kiedy były czyszczone, wymieniane? Jak przedstawia się szczelność układu paliwowego i dolotu powietrza?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.