Zaloguj się, aby obserwować  
luk2782

Komponenty wysoko białkowe w zywienu trzody

Polecane posty

luk2782    19

Witam!

Mam pytanie do producentów blondyn 8) w kwesti żywienia czesc z was napewno stosuje premiksy no teraz MPU(żeby było zgodnie z prawem paszowym ;)) a jak uzupełniace białko w tych mieszankach? sakd bierzecie śruty np sojowa i jakie sa warunki jej zakupu? jak je magazynujecie? czy ktos z was stosuje w mieszankach groch łubin lub bobik? czy stosujecie śrute rzepakowa lub makuchy? lub co jeszcze dodajecie aby podniesc zawartosc białka w mieszankach z MPU?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja jade na koncentratach dossche i do każdej tony wrzucam 100kg koncentratu i worek(50kg)grochu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja stosuje łubin (mam troche ha piachu to i łubinek dla płodozmianu sie sieje) stosuje takze mleko w proszku do paszy i serwatkę (jest tez do kupienia serwatka w proszku ale tego anrazie nie póki jest w płynie...) a teraz mam namiary na dwóch handlarzy od kolegi na olej rybny(tran) i srute sojową ale sie zastanawiam nad ta sruta bo mam duużo kukurydzy i przenzyto żeby mi sie swinie nie posr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja tez mam troszke łubinu waskolistnego ale zastanawiam sie czy nie przejsc na premiksy. czy nie było by taniej zrobic pasze wiadomo nie można zastapic całkowicie sruty sojowej białkiem z łubinu czy grochu albo podobnych komponentów ale dajmy nba to taki mix śruta sojowa, rzepakowa i załuzmy łubin lug groch wydaje mnie sie ze straczkowe rodzime wychodza taniej niz sruta sojowa a i płodozmian sie poprawi ;)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

jak się śrutuje groch i łubin to sito i śrutownik tak dostają w d.. że szkoda gadać >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@Łukasz, tak rodzime to dobry płodozmian np. u mnie na tych piachach bo sasiad przez miedze sieje cały czas zyto juz z 10 lat i mimo nawozenia naturalnego praktycznie ma z tego pola tylko słome, ale no cóz.. co by tam wiecej urosło? tylko ze szkoda ze ten łubin jest taki mało wydajny... :-

 

@coolman111 no ale takie mieszanki jak mówisz to chyba jest problem z opryskami bo możesz pryskać jedno a drugiemu zaszkodzi i na odwrót :P

 

@tomek trudno coś za coś ja myśle ze śrutowik tak nie dostaje przy łubinie i grochu jak przy kukurydzy...  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no własnie ja stosujac uproszczenia w uprawie chce poprawic płodozmian. nie uwazam zeby srótownik miał ciezko zakładam góre sito o wiekszych oczkach 7 a dolne 4 i idze pieknie. wiesz na przyszł rok musze rozmnożyc troche owsa bezłuskowego i siac wiecej łubinu i bedzie ok tylko trzeba to wykorzystac.musze czyms zrównowazyc białko z straczkowych owies nagi nadaje sie do tego idealnie wysoka koncentracja energi niska zawartosc białka (parametry lepsze jak kukurydza i dziki nie niszcza a tego u mnie od cholery >:( no i urosnie na piaskach)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

z tym rosnieciem na piaskach to róznie moze byc ;) ale jakas stara mądrosc ludowa mówi ze chyba owsa nie mozna swiniom dawac? u mnie kukurydze tez czasami dziki niszczą mimo ze jest duzo kukuydzy to na kiszonki kosza wczesniej to moja sie ostatnia zostaje :- trudno sie mówi... cos trzeba robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

owies jest wręcz zalecany tylko że ten "nagi"... 8) a dla macior niskoprośnych wręcz idealny


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak najbardziej owies w zywienu swin jest polecany tylko ze dla macior nikoprosnych ten normalny poniewaz zawiera duzo włókan daje uczucie sytosci. W stacjach unasienniania loch owsa idzie bardzo duzo poniewaz zawiera białko awenine(mogłem przekrecic ;)) wpływa korzystnie na produkcje nasienia u knurów. także chłopaki zajadac płatki owsiane ;D

bezłuskowy nie nadaje sie dal loch nisko prosnych poniewaz jest za tłusty! zapasa sie i nic nie bedzie z tych macior. nadaje sie dal loch karmiacych -duzo energi duzo mleka! dla warchlaków i na pierwszy okres tuczu ciagnie miesnosc do góry :) spotkałem sie z opina ze włoski jakie posiada owies bezłuskowy na ziarnie(taka wata szklana jak sie go kosi to cholernir gryzie!) powoduja kaszel u swin ale nie wiem jaki % w mieszankach stosował ten kto to napisał. ja nie dawałem wiecej niz 15%. ma jeszcze jeden minus strasznie sie to żle srutuje takei kluski wychodza trzeba duze oczka w sitach miec nawet 7 ale na jednym a na drugim 4.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no tak a pózniej swinie powatarzaja bo zaczynają "kochać sex jak koń owiec" 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czyli się pomyliłem... źle słuchałem wykładu albo mój wykładowca hmmm sobie przekręcił... :unsure:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

daje ktoś bobik swiniom takich od 40kg? ile dajecie kg plus koncentrat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj