Skocz do zawartości

Zdjęcie

docieranie silnika

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 21:44

docieranie silnika

Kiedyś, tzn 30 lat temu kupiłem nowego mtz . Przyjechałem nim z Agromy jakieś 40 km i na drugi dzien poszedł w orkę , tyle ze z pługiem 3 skibowym 3x30 .

Po 20-paru latach go sprzedałem , silnik nie brał oleju , nie grzał się, pracował praktycznie jak nowy .

Co ciekawe instrukcja i zawarty tam wpis przestrzegał przed dłuższą pracą na wolnych obrotach jak 15 min , z uwagi na drgania , słabe smarowanie i ogólną szkodliwość dla trwałości silnika.

Być może silnik po montażu był na hamowni , ale słuzył mi dzielnie i z tego co wiem sluży następnemu włascicielowi.

Od tej pory wszystkie jednostki , czy to po remoncie czy nowe zawsze docieram w lekkiej pracy , nigdy ba luzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
docieranie silnika Dzisiaj, 23:13
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
docieranie silnika Dzisiaj, 23:13
  •  

#22 Share bonifacyPGR

bonifacyPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 00:19

docieranie silnika Pamietam jak do pobliskiego duzego gosp. przyjechał nowy John 8400. Jedynym "docieraniem" byla jazda z Agromixu Rojęczyn na Śląsk, ok. 250km. Na nastepny dzień gruber Lemkena 6m. i w pole. Po kilku dniach 7 skibowiec z wałami doprawiajacymi i orka ponad 300 ha pod rzepak 24h/dobe. Silnik wytrzymal ponad 17000 godzin.