Skocz do zawartości

Zdjęcie

docieranie silnika

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:08

docieranie silnika panowie mam pytanie. jak długo docieraliscie swoje silniki w Reni? ja właśnie skończyłem remont silnika w renault 103.14. założyłem nowe tuleje Suche honowane, nowe tłoki z pierścieniąmi i paNewki. i teraz zastanawiam się jak ja dotrzeć. czy na wolnych obrotach czy może w jeździe. jakie są Wasze opinie na ten temat. proszę o Wasze rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
docieranie silnika Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share Siedlu

Siedlu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:45

docieranie silnika Najlepiej jak byś pierwsze 20 mth dotarł na wolnych obrotach bez obciążenia, a potem do 50 mth nie przegrzał silnika i zeby nie był na wysokich obr. Potem można normalnie uzytkować pozdro.

#3 Share bonifacyPGR

bonifacyPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 23:30

docieranie silnika Docieraj przy "normalnej" pracy, tylko nie przeciążaj motoru..

#4 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 04:38

docieranie silnika rozwiń słowo normalnej pracy

#5 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 05:48

docieranie silnika skrzynie masz już dotartą więc to kwestia tylko ułożenia silnika. Weź jakąkolwiek instrukcję i zrób połowę tego co tam zalecają.

#6 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 06:37

docieranie silnika powiem ci tak docieralismy 2 razy leylanda (silnik bizona) pierwszy raz kombajnista niech pochodzi jeden dzien pozniej powoli na pole-jeszcze bylem dzieciak i ojca nie bylo bo chorowam,i gowno dalo po 4 latach znowu kapitalka bo 5 oleju bral teraz jak robilismy to docieranie 4 dni na wolnych obrotach, wieczorami przygazowanie na 30min, ponad400ropy spalone ale silniczek juz od 4 lat od wymiany do wymiany zero ubytku a silnixzek jak zloto chodzi

#7 Share AgroKamilFendt

AgroKamilFendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 09 sierpień 2016 - 07:55

docieranie silnika Może niech pochodzi kilka minut na wolnych obraotach, możesz go brać do transportu i lekkich prac jak narazie ;)

#8 Share bonifacyPGR

bonifacyPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 08:06

docieranie silnika "Normalna praca" czyli to co ciągnikiem sie robi na codzień w polu, transporcie. Zadne tam "pykanie" silnika na biegu jałowym przez cały dzień. Silnik podczas docierania powinien pracować na obrotach zblizonych do nominalnych.

#9 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 08:27

docieranie silnika Zgadza się. Na jałowym biegu nic się nie układa a układ chłodzenia i smarowania jest wtedy w dolinie więc rzekłbym wszystko się "przeciera". Uruchomić, rozgrzać i ostudzić tylko do pierwszego startu, żeby sprawdzić czy coś się nie rozpada ;-] Najważniejsze są pasowania i najlepiej wypisywać jest zlecenia i je przy odbiorze sprawdzać bo później dzieją się różne rzeczy. W zasadzie najtrudniej sprawdzać współbieżność z wałem.
Tutaj montował obrobione i jak zrobił dobrze nie będzie problemów a jak źle to nic nie pomoże.

#10 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 08:59

docieranie silnika jak kupiliśmy silnik zetora 7211 to byl docierany na 1600 obr/min cały czas ... czasami była jazda na pusto + gaz w podłogę przy zmianie biegu ale tak było robione dopiero po 15 motogodzinach .... powiem tyle 1600 obr/min i jest Okey :) w 2000 roku silnik od 60tki robiliśmy też tak docieramy i oleju nic nie brał :) najważniejsze jest wymiana oleju przy docieraniu ... pierwszy raz przy 10 moto, drugi przy 25 moto, 3 przy 50 moto :) oczywiście z filtrem .... silnik mam dotarty dwa lata pracuje i oleju nic nie ubywa :) :) :) jest wszystko jak trzeba :) i to że ktoś pisze oj 20 moto i brony mu .... to powiem niech się w łeb jebnie ... ciągnik pług dostał dopiero po 100 moto godzinach :) po 60 moto dostał wóz z woda 600L :) pozdro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 10:54

docieranie silnika Silniki docierają się relatywnie szybko. Niewiem jakie macie o tym wyobrażenie. Zazwyczaj jest tak, że po ułożeniu silnik przestaje brać olej...
Docierania nie wykonuje się na jakiś tam obrotach tylko do 80 % obciążenia. Czyli nie przeciążamy silnika cieplnie, pracujemy w zakresie obrotów maks momentu i nie wykorzystujemy obrotów mocy maksymalnej. Naprawdę weź sobie instrukcję jakiegokolwiek ciągnika z tamtych lat i wszystko jest napisane.

#12 Share admon1212

admon1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 11:46

docieranie silnika kolegi Genius9872 puknąc to ty sie możesz i to porzadnie po 10 motogodzinach olej wymieniac bajek ci ktoś naoposiadała a ty uwierzyłes a po 100 dopiero do pługa ,jebłem i lerze bo wstać niemoge
ja zetorem po 20 talerzowałem a po 25 orka i ciśnienie 6 bar na rozgrzanym jak masz lipnych mechaników to i po 2 motogodzinach sie zatrz

#13 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 12:07

docieranie silnika

Ciśnienie oleju zależy od zużycia panewek a nie od luzu na cylindrach. Teraz widać kto ma lipnych mechaników...

Docierać można na kilka sposobów. Ja każdy silnik jaki robiłem pierw chodził bez obciążenia 20 min na połowie zakresu obrotów czyli w przypadku reni 1600-1800 rpm. Potem do lekkiej pracy jak np. brony czy leki agregat. Po 50mth wymiana oleju i do orki można brać. Nigdy nie robi się ciężkich prac przed 1 wymianą oleju.

C328, U-912 i R 103-54

#14 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 12:13

docieranie silnika kolego admon1212 weź ... dla mnie to możesz olej wymieniać i po 1000 moto h*j mnie to boli :) :) :) jeżeli chcesz coś mieć to musisz dbać :) jak nie zadbasz od początku to i później nic nie da :) nie wiem może Ci szkoda na olej .... nie masz kasy ??? heh :) słuchaj ja tak robię bo trzeba bo w pierwszej fazie docierania olej jest brudny .... śladowe opiłki ... itp, a co chodzi o pracę kiedy się zaczyna coś robić :) i skoro ty po 20 moto już coś robisz no no :) wiesz nie mam ochoty z Tobą pisać .... .....

#15 Share admon1212

admon1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:15

docieranie silnika wpełni zgadzam sie z dzikidaniel a z ciśnieniem to niesprecyzowałem ale dokładnie o to mi chidziło .. a co do docierania to prawidłowe ułożenie pierscieni i dopasowanie do tuleji nastepuje po około 20 motogodzinach ja niepolecam tak. tocierac że po 20 do orki ale u mnie była taka konieczność ... i po 50 mth niezapomnij dociągnąć głowice i ustawic luzy zaworowe po wielu o tym zapomina

#16 Share bonifacyPGR

bonifacyPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:26

docieranie silnika Ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć... olej zmieniac po 10 mth. Który producent (dealer) nowego ciągnika, kombajnu, wymaga wymiany oleju po takim przebiegu..?

#17 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:27

docieranie silnika no to dzięki wielkie za wasze opinie i sugestie. a co byście powiedzieli gdyby pierwszego dnia pochodził na połowie obrotów tak z 5 h. a później na drugi dzień podczepić przyczepę wrzucić tam około tony i przejechać się tak około 20 km na 4 na średnich obrotach. później małe jazdy podczas żniw. i na koniec polatac z agregatem talerzowyw 3 metry z grano systemu tez na spokojnych obrotach kilka naście hektarów. i później wymiana oleju filtru i dociagniecie głowic i regulacja zaworów. co o tym sądzicie?

#18 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:34

docieranie silnika

Ja jak robie remont silnika to zostawiam na całą noc na 1200 obrotów by chodził tak od 20,00 do 8 rano gdzieś , a potem w pole i jest ok.

#19 Share bonifacyPGR

bonifacyPGR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 20:17

docieranie silnika Ha ha ha! Patent rodem z PGR-u :D. Pamiętam jeszcze te czasy, jak do PGR "przychodziły" nowe cieżkie Ursusy, to tak właśnie robili..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share admon1212

admon1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 20:26

docieranie silnika nigdy tak niewolno robić to najgorsz żecz docieranie bez obciążenia silnik po założeni należy odpalić ustawić zawory i tak złożony silnik odpalić na godzinke góra dwie tak aby nabrał temperatury nast€pnie zgasić i jak ostygnie to potem można jeździc napoczątku przejażdzka na pusto tak z 10 km a puźniej stopniowo obciążać ale myśle że do agregatu niewcześniej jak po 20-25MTH jak bedziesz w pobliżu ciągnika jeśli ci niepotrzebny to przepal go kilka razy na 30 min na 1200 obr
sory co jakiś czas na 30 minut a nie co 30 :)
myśle że pomogliśmy Ci w docieraniu bezawaryjności