wanczyk-1991

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki

Polecane posty

Witam.
Mam problem ustawieniem średnicy balotu,a mianowicie do ok 140 cm pasuje, włącza się automatyczne owijanie i wszystko gra. Teraz presowalem słomę i nie umiem zrobić bala o maksymalnej średnicy. Czerwony wskaźnik mam ustawiony na 1,5 a wskaźnik z bieżącą średnicą balotu zatrzymuje się na około 1,4 i nie włącza owijania. Próbowałem jeszcze troszkę władować do prasy słomy ale nic nie ruszyło i tak kilka dni jechałem i nic. Owijanie siatką muszę włączać ręcznie i patrzeć na wskaźnik balotu. Wszystkie baloty mają identyczną średnicę 138cm. A mało tego siatka nawija mi się na gumowy wałek z jednej strony, cos się klei. Czym go umyć żeby go nie zepsuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Wałek najlepiej posyp talkiem lub mąką ziemniaczaną i się nie będzie lepił. A powodem lepienia może być siatka złej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

U mnie w JD też się kleił talk lub mąka załatwi sprawę. Ale jeśli używasz siatki słej jakości to nie na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mąka pomogła, ale były też inne przyczyny. Bardzo powoli podawała siatkę i niekiedy musiałem kilka razy włączać owijanie. Myślałem że to był zbyt mocny docisk na siatkę i ściągnąłem sprężyny ale nie było poprawy. Rozebrałem mechanizm podawania siatki wyczyściłem elektromagnes poskladalem zpowrotem i działa jeszcze lepiej jak przedtem ale siatka i tak się kleiła. Poluzowałem docisk na gumowym wałku o połowę i zrobiłem ponad 60 balików i ani razu się nie naowijało.
Czy wie ktoś gdzie tkwi problem z zwiększeniem średnicy balotu? Wiem że powinna robić 155cm maks a robi niecałe 140 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj