Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wanczyk-1991

wanczyk-1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:04

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki Witam.
Mam problem ustawieniem średnicy balotu,a mianowicie do ok 140 cm pasuje, włącza się automatyczne owijanie i wszystko gra. Teraz presowalem słomę i nie umiem zrobić bala o maksymalnej średnicy. Czerwony wskaźnik mam ustawiony na 1,5 a wskaźnik z bieżącą średnicą balotu zatrzymuje się na około 1,4 i nie włącza owijania. Próbowałem jeszcze troszkę władować do prasy słomy ale nic nie ruszyło i tak kilka dni jechałem i nic. Owijanie siatką muszę włączać ręcznie i patrzeć na wskaźnik balotu. Wszystkie baloty mają identyczną średnicę 138cm. A mało tego siatka nawija mi się na gumowy wałek z jednej strony, cos się klei. Czym go umyć żeby go nie zepsuć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:52

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki Wałek najlepiej posyp talkiem lub mąką ziemniaczaną i się nie będzie lepił. A powodem lepienia może być siatka złej jakości.

#3 Share wanczyk-1991

wanczyk-1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:29

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki Jak przyjechałem ręką było czuć że tam się coś klei

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 06:49

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki U mnie w JD też się kleił talk lub mąka załatwi sprawę. Ale jeśli używasz siatki słej jakości to nie na długo.

#5 Share wanczyk-1991

wanczyk-1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 21:30

Jak ustawić wielkość baletu i czym umyć gumowy wałek z siatki Mąka pomogła, ale były też inne przyczyny. Bardzo powoli podawała siatkę i niekiedy musiałem kilka razy włączać owijanie. Myślałem że to był zbyt mocny docisk na siatkę i ściągnąłem sprężyny ale nie było poprawy. Rozebrałem mechanizm podawania siatki wyczyściłem elektromagnes poskladalem zpowrotem i działa jeszcze lepiej jak przedtem ale siatka i tak się kleiła. Poluzowałem docisk na gumowym wałku o połowę i zrobiłem ponad 60 balików i ani razu się nie naowijało.
Czy wie ktoś gdzie tkwi problem z zwiększeniem średnicy balotu? Wiem że powinna robić 155cm maks a robi niecałe 140 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Myszyniec

Myszyniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 08:10