Polecane posty

Ansja    747

chlopie takie bzdury mowisz,jestes jakis psychiczny,Nawet dzieci w takie schizy nie uwierza.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Chłopie, nie chcę Cię obrażać ani Tobie dogryzać ale jeszcze  przestań oddychać tym skażonym powietrzem bo na dobre to Tobie nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idąc waszym tokiem myślenia, to myśliwi są od myślenia :D

Nie każdy kto wykracza po za szablon ma złe intencje.

 

Rozumiem że na forum w ostatnim czasie pojawiło się dużo niedorzecznych wpisów, oszustów naciągających na zbawienne środki itp. dlatego też mogliście popaść w rutynę odbierania wpisów od nowych niezbadanych użytkowników.

 

Ten koleś akurat dobrze prawi, nie mniej jednak nikt z nas już nie ma na to wpływu. I choćby powstało mln. takich filmików i akcja byłaby wsparta przez media publiczne mało kto zmieni tor swego życia utopionego w kapitalizmie bo równało by się to ze śmiercią. Śmiercią ekonomiczną gospodarstwa w sensie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Naszego życia on nie zmieni ale swoje owszem, tego mu nikt nie zabroni, co więcej zachęcam go do tego :D

Rajem będzie dla niego  np żyche w Stanach wśród Amiszów  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dobrze mówi, ale ekonomia mówi zupełnie odwrotnie, każdy ma wybór - są ekologiczne gospodarstwa ale kto da za kilogram ziemniaków 5zł jak w sklepie 80gr... Wszystko co sztuczne jest super do czasu tak jak azbest na dachach czy glifosat 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ma trochę racji, sęk w tym że jesteśmy jednym z trybików maszyny, i nikt nam nie zapłaci więcej za mniejszą ilość oprysków co za tym mniejszy plon, jeśli ktoś mi zapłaci za tucznika bez soi 12 zł za kg to czemu miałbym go nie tuczyć "tradycyjnie" to samo prosiak, bo akurat na to jest bardziej gosp. nastawione, co z tego że wyprodukuję go bez GMO czy innych udoskonaleń, jak nikt za ten proceder nie chce dopłacić, a jeszcze wybrzydza, że te z "granulek" ładniej wyglądają, z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

jak mam ziemniaki z naturalnego nawozu, wczesne często nie pryskane to i tak jest tekst " Panie bo tam mają po 90 gr, a Ty chcesz po złotówce? co z tego że tamte czernieją po obiedzie... ale tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

 z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

 

 

drogo równa się lepsze nie na odwrót

 

to je lepsze "Złote Łany"

http://youtu.be/E0ahLAYfz80

 

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma trochę racji, sęk w tym że jesteśmy jednym z trybików maszyny, i nikt nam nie zapłaci więcej za mniejszą ilość oprysków co za tym mniejszy plon, jeśli ktoś mi zapłaci za tucznika bez soi 12 zł za kg to czemu miałbym go nie tuczyć "tradycyjnie" to samo prosiak, bo akurat na to jest bardziej gosp. nastawione, co z tego że wyprodukuję go bez GMO czy innych udoskonaleń, jak nikt za ten proceder nie chce dopłacić, a jeszcze wybrzydza, że te z "granulek" ładniej wyglądają, z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

jak mam ziemniaki z naturalnego nawozu, wczesne często nie pryskane to i tak jest tekst " Panie bo tam mają po 90 gr, a Ty chcesz po złotówce? co z tego że tamte czernieją po obiedzie... ale tanio

 

Mi tam wystarczy 6 zł za tucznika bez soi po co 12 tylko klient woli iść na promocję do biedronki i w tej cenie kupić wyroby bo wędlinami to powinni to zakazać nazywać :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Panie Dobry-gospodarz, w wiosce to z pana muszą mieć dobry ubaw.

Nagranie istny majstersztyk. Piar na poziomie burdelu z wiejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dobre zboze bylo w czasach gdy wszyscz  koniami orali i mlocili cepami, Teraz kombajn to maszyna ktora przenosi chwasty z pola na pole. Wiec o czym mowisz Gospodarzu jak nie nalejesz to ciezko o czyste zboze. A chleb mozana dobry upiec samemu w domu na tradycyjnym dobrym zakwasie.troszke checi tylko,bo trudne to nie jest pieczenie chleba.

Edytowano przez AnnaHejniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A ja zawsze myślałem , że chwasty przenosi się z obornikiem ewentualnie wiatrem .  

Z złego mięsa nigdy nie zrobisz dobrej kiełbasy tak samo się tyczy chleba chociaż by użył najlepszego zakwasu i najlepszego drewno trzeba powiedzieć wprost 90 % gospodarzy produkuje masową niezdrową żywność .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak będziesz karmił granulkami na pewno nie ale zbożem tym z kombajnu to ile tam chwastu a chwast przejdzie przez zwierzę jak piskorz przez kaczkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ale o oborniku zachodzi fermentacja. I z tego co mi wiadomo sterylizacja nasion. Chociaż pewności nie mam, dlatego czekam na opinie fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

ale o oborniku zachodzi fermentacja. I z tego co mi wiadomo sterylizacja nasion. Chociaż pewności nie mam, dlatego czekam na opinie fachowca

 

Ja też nie jestem pewien tylko wiem z opowiadania . Jeden rolnik nie dawał obornika przez 15 lat . Od pewnego czasu zaczął kupować kurzeniec obornik bydlęcy i zaczęły się pojawiać różne i dziwne chwasty . Wiem na pewno że nasiona chwastu mogą leżeć w ziemi kilkanaście lat i czekać na dogodne warunki .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W oborniku przetrwają nasiona, jedynie napowietrzanie obornika je zniszczy i zwiększy wartość obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

W internecie wszystko się znajdzie ale praktyka jest bezcenna i na forach mało kto tym się dzieli . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co do obornika, to trzeba z nim odpowiednio postępować, na początku musi się zagrzać, żeby zniszczyć chwasty, potem przykładasz go następną warstwą, tamta pod spodem się ugniata, odcina powietrze, i stygnie, i tak w kółko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To tak jak w rolnictwie praca praca i jeszcze raz praca . Gdy się obornik kupuje albo mam z głębokiej obory to za dużo roboty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Czy podlega temu zakup busa bądź chłodni? Chciałabym z niego korzystać w celach rolniczych i nie tylko. Jak wyglada teraz sytuacja jeśli o to chodzi? Czy ktoś z was ubiegał się w podobnym celu? 
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj