Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podaj Dalej

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dobry-Gospodarz

Dobry-Gospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 09:21

Podaj Dalej

Pobierz Na Komórkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podaj Dalej Dzisiaj, 11:57
  •  

#2 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 06 sierpień 2016 - 21:19

Podaj Dalej

ooo jesuuuuuuu , co ty ćpasz???

#3 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 07 sierpień 2016 - 13:38

Podaj Dalej

chlopie takie bzdury mowisz,jestes jakis psychiczny,Nawet dzieci w takie schizy nie uwierza.!

#4 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 13:44

Podaj Dalej

Chłopie, nie chcę Cię obrażać ani Tobie dogryzać ale jeszcze  przestań oddychać tym skażonym powietrzem bo na dobre to Tobie nie wychodzi

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 13:57

Podaj Dalej

Idąc waszym tokiem myślenia, to myśliwi są od myślenia :D

Nie każdy kto wykracza po za szablon ma złe intencje.

Rozumiem że na forum w ostatnim czasie pojawiło się dużo niedorzecznych wpisów, oszustów naciągających na zbawienne środki itp. dlatego też mogliście popaść w rutynę odbierania wpisów od nowych niezbadanych użytkowników.

Ten koleś akurat dobrze prawi, nie mniej jednak nikt z nas już nie ma na to wpływu. I choćby powstało mln. takich filmików i akcja byłaby wsparta przez media publiczne mało kto zmieni tor swego życia utopionego w kapitalizmie bo równało by się to ze śmiercią. Śmiercią ekonomiczną gospodarstwa w sensie.

#6 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 14:04

Podaj Dalej

Naszego życia on nie zmieni ale swoje owszem, tego mu nikt nie zabroni, co więcej zachęcam go do tego :D

Rajem będzie dla niego  np żyche w Stanach wśród Amiszów  :)

#7 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 15:04

Podaj Dalej

Dobrze mówi, ale ekonomia mówi zupełnie odwrotnie, każdy ma wybór - są ekologiczne gospodarstwa ale kto da za kilogram ziemniaków 5zł jak w sklepie 80gr... Wszystko co sztuczne jest super do czasu tak jak azbest na dachach czy glifosat 

Edytowany przez pawel885, 07 sierpień 2016 - 15:05.

#8 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 sierpień 2016 - 16:08

Podaj Dalej

ma trochę racji, sęk w tym że jesteśmy jednym z trybików maszyny, i nikt nam nie zapłaci więcej za mniejszą ilość oprysków co za tym mniejszy plon, jeśli ktoś mi zapłaci za tucznika bez soi 12 zł za kg to czemu miałbym go nie tuczyć "tradycyjnie" to samo prosiak, bo akurat na to jest bardziej gosp. nastawione, co z tego że wyprodukuję go bez GMO czy innych udoskonaleń, jak nikt za ten proceder nie chce dopłacić, a jeszcze wybrzydza, że te z "granulek" ładniej wyglądają, z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

jak mam ziemniaki z naturalnego nawozu, wczesne często nie pryskane to i tak jest tekst " Panie bo tam mają po 90 gr, a Ty chcesz po złotówce? co z tego że tamte czernieją po obiedzie... ale tanio

#9 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 07 sierpień 2016 - 17:56

Podaj Dalej

z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

drogo równa się lepsze nie na odwrót

to je lepsze "Złote Łany"

http://youtu.be/E0ahLAYfz80

Edytowany przez MasterRoj, 08 sierpień 2016 - 21:56.

#10 Share Dobry-Gospodarz

Dobry-Gospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 18:34

Podaj Dalej

jak coś dużo kosztuje to nie znaczy, że jest drogie.

po prostu trzeba umieć docenić.

i nie mów mi, że gdybyś wiedział o skutkach taniego jedzenia to czy byś oszczędzał te pare groszy na nie wiem? Piwo, nowy telewizor, paczkę fajek zamiast normalnie zjeść?

Na co odkładasz te 12 zł? Na co zbierasz? Na lokatę w banku? Na czarną godzinę?

Czego się wstydzisz? Sprzedać ziemniaki za 1 zł? - No to idź do Lidla... kup te z importu - to Twoje życie i Twoje wybory. Mam Ci oddać za darmo najlepszy towar? Za kogo Ty mnie masz? Za frajera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:06

Podaj Dalej

ma trochę racji, sęk w tym że jesteśmy jednym z trybików maszyny, i nikt nam nie zapłaci więcej za mniejszą ilość oprysków co za tym mniejszy plon, jeśli ktoś mi zapłaci za tucznika bez soi 12 zł za kg to czemu miałbym go nie tuczyć "tradycyjnie" to samo prosiak, bo akurat na to jest bardziej gosp. nastawione, co z tego że wyprodukuję go bez GMO czy innych udoskonaleń, jak nikt za ten proceder nie chce dopłacić, a jeszcze wybrzydza, że te z "granulek" ładniej wyglądają, z punktu widzenia mieszczucha to tanio równa się dobrze, trochę się to zmienia, ludzie przeglądają na oczy, ale to ciągle jest niewielka ilość,

jak mam ziemniaki z naturalnego nawozu, wczesne często nie pryskane to i tak jest tekst " Panie bo tam mają po 90 gr, a Ty chcesz po złotówce? co z tego że tamte czernieją po obiedzie... ale tanio

Mi tam wystarczy 6 zł za tucznika bez soi po co 12 tylko klient woli iść na promocję do biedronki i w tej cenie kupić wyroby bo wędlinami to powinni to zakazać nazywać :P ;)

#12 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:24

Podaj Dalej

Panie Dobry-gospodarz, w wiosce to z pana muszą mieć dobry ubaw.

Nagranie istny majstersztyk. Piar na poziomie burdelu z wiejskiej

#13 Share Dobry-Gospodarz

Dobry-Gospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:39

Podaj Dalej

Panowie Gospodarze, Tak.

Jak nie rozlejesz to nie zbierzesz w niskiej cenie.

Wyobraź sobie jednak, ze jest piekarnia. A w niej rozmowa: Czy jest normalny chleb? A po co Panu normalny chleb, jak jest taki za 1,95? To 7 groszy taniej niż w sklepie naprzeciwko. Mam dziecko chore i szukam jedzenia dla niej. Przykro mi, nie mogę pomóc, tu nie nic do jedzenia.

To nie jest przeciwko Tobie. Kilka osób napisało, że każdy leje. Musisz lać! Nie masz wyboru!

Dla Ciebie to normalne, że możesz zrobić dobre zboże po cenie z zyskiem. Potrafisz to i chciałbyś to robić...

#14 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 07 sierpień 2016 - 22:46

Podaj Dalej

Dobre zboze bylo w czasach gdy wszyscz  koniami orali i mlocili cepami, Teraz kombajn to maszyna ktora przenosi chwasty z pola na pole. Wiec o czym mowisz Gospodarzu jak nie nalejesz to ciezko o czyste zboze. A chleb mozana dobry upiec samemu w domu na tradycyjnym dobrym zakwasie.troszke checi tylko,bo trudne to nie jest pieczenie chleba.

Edytowany przez AnnaHejniak, 07 sierpień 2016 - 22:47.

#15 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 08 sierpień 2016 - 21:50

Podaj Dalej

A ja zawsze myślałem , że chwasty przenosi się z obornikiem ewentualnie wiatrem .  

Z złego mięsa nigdy nie zrobisz dobrej kiełbasy tak samo się tyczy chleba chociaż by użył najlepszego zakwasu i najlepszego drewno trzeba powiedzieć wprost 90 % gospodarzy produkuje masową niezdrową żywność .

Edytowany przez Zbyszko, 08 sierpień 2016 - 22:05.

#16 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 22:03

Podaj Dalej

z obornikiem to chyba nie.

Dobry-gospodaż będzie wiedział, on jest eko

#17 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 08 sierpień 2016 - 22:08

Podaj Dalej

Jak będziesz karmił granulkami na pewno nie ale zbożem tym z kombajnu to ile tam chwastu a chwast przejdzie przez zwierzę jak piskorz przez kaczkę .

#18 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 22:28

Podaj Dalej

ale o oborniku zachodzi fermentacja. I z tego co mi wiadomo sterylizacja nasion. Chociaż pewności nie mam, dlatego czekam na opinie fachowca

#19 Share Dobry-Gospodarz

Dobry-Gospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 07:45

Podaj Dalej

Krowa ma jeden czterokomorowy żołądek, to tak, tu zachodzi głęboki proces rozkładu i wchłaniania pokarmu.

Pola należą do natury i każda roślina ma swoje techniki rozsiewania. Nasiona mogą przyczepiać się do sierści zwierząt albo np. ptaki rozsiewają po wydaleniu.

W tym ostatnim przykładzie droga pokarmowa jest znacznie krótsza i przez kloakę wydostaje się kałomocz z pełnowartościowym ziarnem, często w locie.

Ten proces pylenia jest ważny u roślin.

Dmuchawiec ma mądry pomysł :)

Dziele się ziarnem z wróblami. Rozsypuje tu i tam trochę. Ogródek pełen kwiatów robi się sam, z roślin które nie rosną w okolicy nigdzie indziej. To zwierzęta sadzą mój ogródek. Do tego sezony, czyli roślina żyje 2 miesiące i umiera, a potem jest sezon na inne gatunki.

Lubie zioła: krwawnik, rumianek, pokrzywa, skrzyp polny. Czasem wystarczy część rośliny i też wyrośnie. W tym roku eksperymentuje z lawendą - ładnie pachnie i ma ładny kolor. Też zobaczę jak się będzie rozsiewać...

Mu ludzie to niewiele wiemy. Mało tego poznaliśmy, to są sprawy, których nie da się wyrazić słowami. Co jedzą motyle? Motyle żywią się gównem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 08:45

Podaj Dalej

ale o oborniku zachodzi fermentacja. I z tego co mi wiadomo sterylizacja nasion. Chociaż pewności nie mam, dlatego czekam na opinie fachowca

Ja też nie jestem pewien tylko wiem z opowiadania . Jeden rolnik nie dawał obornika przez 15 lat . Od pewnego czasu zaczął kupować kurzeniec obornik bydlęcy i zaczęły się pojawiać różne i dziwne chwasty . Wiem na pewno że nasiona chwastu mogą leżeć w ziemi kilkanaście lat i czekać na dogodne warunki .