Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 grzeje się

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 21:34

Mtz 82 grzeje się Witam, wymieniłem niedawno chłodnice w mtz na aluminiową, była jeszcze do wyboru stalowa, miedziana ale na stanie nie było a rusek był potrzebny. Więc założyłem ją plus osłona wentylatora bo nie było. Teraz mtz szybko się grzeje, łatwo doprowadzić go do temperatury pod koniec zielonego co na starej miedzianej która miała dużo pozaginanych żeberka nie było możliwe. Dodam z wiatrak mam założony odwrotnie ale tak już było gdy go kupiłem na miedzianej ale nie przekladalem skoro było dobrze. Co może być przyczyną teraz wzrostu temperatury. Termostat wywaliłem bo było gorzej. Czy może mieć wpływ ten wentylator?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 grzeje się Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share LubieTosty

LubieTosty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 05 sierpień 2016 - 21:40

Mtz 82 grzeje się byc moze jak na starej tak nie grzalo a na nowej tak to jup nowa albo zaloz stara a te zamienik wyrzuc na zlom
kup

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 07:57

Mtz 82 grzeje się

W tej chwili zaolejone gorące powietrze z komory silnika przepychasz przez chłodnicę i wymagasz od niej wysokiej sprawności. Jedyne co uzyskasz  to szybkie zalepienie chłodnicy. Chłodnica alu. jest tańsza, ale ma mniejszą zdolność odprowadzania ciepła od miedziaka, dlatego ma gęstsze ożebrowanie. Zmień bieg wentylatora a zdecydowanie polepszy się sprawność chłodzenia.

Edytowany przez agromatik, 07 sierpień 2016 - 11:08.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Sport i ręce w smarach.

Napisany 06 sierpień 2016 - 07:58

Mtz 82 grzeje się

Bzdety wiec skasowałem.

Edytowany przez Lukasz3991, 07 sierpień 2016 - 10:47.

#5 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:45

Mtz 82 grzeje się

To ja się wypowiem. Miałem alu i to jest badziew totalny, obecnie mam metalową zwykłą blaszaną i nie zarzałem go jeszcze na tej chłodnicy, wywal tą aluminiową jak najprędzej. Założyłem też wiatrak na 6 łopatek, oczywiście ciągnie powietrze z przodu i pcha na silnik bo odwrotnie to podgrzewasz tylko chłodnicę chociaż w kabinie pewnie chłodniej :D

#6 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:59

Mtz 82 grzeje się Ja też już nie wiem co o tym myśleć, poprzedniemu właścicielowi urwał się wentylator i pozaginal te blaszki w miedzianej i tak ona lepiej chodziła. Muszę przełożyć ten wentylator i wtedy zobaczę. Dodam że miedziana nie miała tej osłony na wentylator. Trochę roboty będzie bo chyba bez wyciągnięcia chłodnicy wentylatora nie przeloze?
Tak ale kupiłem nową, i teraz mam ją wywalić i kupić nową? Ja nie leżę na kasie żeby tak wymieniać. A co z gwarancją?

#7 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 10:16

Mtz 82 grzeje się Kolego a co ma gwarancja do tego że nadal się grzeje. Gwarancja to jedynie jakby ciekła a tak szukaj przyczyny gdzie indziej.

#8 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 10:33

Mtz 82 grzeje się No ale skoro towar nie spełnia swojej roli? Miedziana stara pozatykana i nawet woda do zielonego nie doszła a przy tej tak słabe chłodzenie

#9 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Sport i ręce w smarach.

Napisany 06 sierpień 2016 - 11:53

Mtz 82 grzeje się

Zawsze możesz jechać do sklepu z nią i z paragonem zrobić awanturę że to szajs i chcesz zwrócić aczkolwiek myślę, że jeśli nie kupiłeś tego u kogoś "znajomego" to może być ciężko z oddaniem chociaż walcz do końca bo to w sumie towar który nie ma racji bytu. Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro stara spełniała swoją rolę czyli ciągnik nie grzał się, a miała tylko pozaginanych trochę blaszek co i u mnie też ma miejsce to po kiego czorta chciałeś to wymieniać? Tym bardziej, że jak sam twierdzisz nie wchodziło Ci nawet na zielone więc nawet dobrze się nie dogrzewał.  

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 sierpień 2016 - 19:40

Mtz 82 grzeje się

W tej chwili zaolejone gorące powietrze z komory silnika przepychasz przez chłodnicę i wymagasz od niej wysokiej sprawności. Jedyne co uzyskasz  to szybkie zalepienie chłodnicy. Chłodnica alu. jest tańsza, ale ma mniejszą zdolność odprowadzania ciepła od miedziaka, dlatego ma gęściejsze ożebrowanie. Zmień bieg wentylatora a zdecydowanie polepszy się sprawność chłodzenia.

A niby jakim cudem? Przecież odwracając wentylator nie zmienił kierunku jego obrotów (chyba, że odpalił silnik w drugą stronę :D ). Zmniejszyło to tylko przepływ powietrza, ale nadal przepływa ono we właściwym kierunku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 21:03

Mtz 82 grzeje się Poprostu zaczęła ciec w takim miejscu co nie dało się naprawić i musiałem kupić nową.

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 09:46

Mtz 82 grzeje się

A niby jakim cudem? Przecież odwracając wentylator nie zmienił kierunku jego obrotów (chyba, że odpalił silnik w drugą stronę :D ). Zmniejszyło to tylko przepływ powietrza, ale nadal przepływa ono we właściwym kierunku.

Przyjrzyj się kształtowi łopatek i potem pisz. Litości! Kierunek ssania powietrza w  wentylatorze zależy od ukształtowania łopaty i odwracając cały wentylator odwracasz kierunek biegu powietrza, prościej nie umiem.

Edytowany przez agromatik, 07 sierpień 2016 - 10:01.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 10:14

Mtz 82 grzeje się

Kierunek przepływu powietrza można zmienić tylko zmieniając kierunek obrotów. Odwracając wentylator przepływ powietrza nadal będzie ten sam. Weź jakikolwiek wentylator do ręki i sprawdź. 

#14 Share kasia111140

kasia111140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 10:32

Mtz 82 grzeje się

Przyjrzyj się kształtowi łopatek i potem pisz. Litości! Kierunek ssania powietrza w  wentylatorze zależy od ukształtowania łopaty i odwracając cały wentylator odwracasz kierunek biegu powietrza, prościej nie umiem.

Jeśli prościej nie umiesz,to mało umiesz.Założenie odwrotną stroną śmigła nie zmienia kierunku ssania powietrza i nadal będzie przepływać prawidłowo.

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 11:06

Mtz 82 grzeje się

No widzisz przed napisaniem tego "Nic nie umiem" polazłem do warsztatu i pobawiłem się wolnym  wentylatorem od poloneza.Ot taki durny zwyczaj sprawdzania tego co się pisze.

#16 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 11:48

Mtz 82 grzeje się

Nie wiem jak bawiłeś się tym wentylatorem, ale słabo to sprawdziłeś.

#17 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:06

Mtz 82 grzeje się

No bo kierunek przepływu się nie zmienił tylko zmieniła się "układ odniesienia". Wentylator zasysa powietrze i pcha do tyłu, a że został obrócony to nadal zasysa tylko że teraz od strony silnika.

Edit: Tak, właśnie chodziłem to sprawdzić

Edytowany przez romek6340, 07 sierpień 2016 - 12:07.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:16

Mtz 82 grzeje się

Widać, że z bliska żadnego wentylatora nie widzieliście...

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:45

Mtz 82 grzeje się

He he. jak byś wentylatora nie obrócił będzie zasysał od chłodnicy i pchał na silnik. Zmienisz to tylko zmieniając obroty na przeciwne lub przekręcając same łopaty ale nie cały wiatrak.

Jedyne co mogło się zmienić obracając wiatrak to jego wydajność z powodu pchania powietrza inaczej wyprofilowaną strona łopat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:49

Mtz 82 grzeje się

Sprawdziłem porządnie, no i skrucha, macie racje! Tylko żaden nie napisał ze to jakieś 30%pierwotnej wydajności.

Dodaj odpowiedź