Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca Sipma Z-279/1 Farma problem z bębnem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:56

Witam  mam  prasę pierwszy sezon i podczas belowanie zauważyłem że  coś się dzieje z bębnem w komorze  mianowicie ten bęben pierwszy od podbieraka jest gorący od boków z  obu stron  a ten zaś drugi bęben jest zimny  nic się nie nagrzewa w nim więc nie wiem czemu ten pierwszy taki jest nagrzany czy to tak musi  być czy to taka usterka  już wychodzi  pomocy  co to może być czy coś wymieniać ? 
bardzo proszę o podanie jakich kol wiek  wskazówek jeżeli ktoś miał z tym problemem do czynienia  bardzo proszę o pomoc 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca Sipma Z-279/1 Farma problem z bębnem Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 05:51

Prasa rolująca Sipma Z-279/1 Farma problem z bębnem obstawiam na łożyska spróbuj dobrze prześladowań parę razy tzn naśladuje niech chwilę pochodzi i jeszcze raz chyba że są łożyska kryte bezobslugowe to miej w zapisie lub wymień
prześladowań - przesmarowac naśladuje- nasmaruj przepraszam pisze z tel

#3 Share KamilBugdol

KamilBugdol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 07:50

Prasa rolująca Sipma Z-279/1 Farma problem z bębnem nie mam takiej prasy ale jak to jest na lozyskach to spróbuj brechą ruszać tym bębnem jeśli będą minimalne luzy to sa to pewnie łożyska do wymiany
i jeszcze jedno nie prasuj puki tego nie zrobisz bo o podpalenie nie jest trudno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ryzakk1

ryzakk1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 11:16

Prasa rolująca Sipma Z-279/1 Farma problem z bębnem ten walek jest najbardziej obciążony bo z niego idzie napęd na drugi wałek na podbieracz i musi jeszcze kręcić bele. nie ma co panikować. .zobacz czy nie ma luzów na łożyskach .mi już raz go ukrecilo

#5 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 15:10

ten walek jest najbardziej obciążony bo z niego idzie napęd na drugi wałek na podbieracz i musi jeszcze kręcić bele. nie ma co panikować. .zobacz czy nie ma luzów na łożyskach .mi już raz go ukrecilo

w tym pierwszym bębnie nie ma luzów  tylko jest gorący z obu stron  nie wiem czemu  a zaś ten drugi ma troszkę luzy i chyba łożyska siadają już  więc będę wymieniać a po wiec mi jak można wyjąc ten drugi bęben od klapy  to czy trzeba  unosić na lewarkach prasę i koła zdejmować bo z prawej strony jest zębatka  i nie mozna śrub wykręcić  bo ta zębatka blokuje dalsze wyciągnięcie śrub jak wykręca się bęben z tej ramy .

A  odnośnie tego pierwszego bębna  to tam łożyska siadają że tak się dzieje  ?  czy to norma miałeś coś takiego ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 20:33

Witam 

Grzanie się pierwszego walca w komorze spowodowana jest zawijaniem się pomiędzy blachę osłaniającą a czoło walca słomy.

W konsekwencji tworzy się bardzo duży opór oraz wysoka temperatura i niszczą się łożyska oraz wyciera się rant blachy który jest przyspawany na walcu.

Jak rozbierzesz to będziesz wiedział o czym mówię. 

Jest to wada konstrukcyjna tych modeli pras. 

Co do wyjęcia drugiego walca trzeba zdjać na pewno prawe koło i odkrecić całe mocowanie piasty i wtedy wychodzi. Oczywiście zębatkę tez trzeba zdjać bo nie wyjmiesz łożyska.  łożyska są samonastawne z pierścieniami mimośrodowymi. więc ich  montaż i demontaż jest łatwy.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.