Properth

Jaka to wersja?

Polecane posty

Properth    0

Właśnie przywiozłem nowy silnik. Pytanie do znawców, jaka to wersja 6CT107 ilu konna, silnik wyciągnięty z Autosana z końca lat 90tych.  W porównaniu z moim starym Leylandem jest kilka zmian m.in chłodnica oleju i całkiem inaczej ustawiony kąt wtrysku. Turbo B3C

 

Nie mogę zlokalizować tabliczki, u mnie jest w tylnej części koło odstojnika, tutaj brak Jutro go obmyję, może co się pokaże

 

 

post-30560-0-86392700-1470361645_thumb.jpg

post-30560-0-64680400-1470361669_thumb.jpg

Edytowano przez Properth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Sprzedawca nie zawsze jest szczery, 6CT107 miał kilka odmian gościu więc marna odpowiedź. Pytanie raczej skierowane do osób, które odróżńiają m.in wersje z chłodnicą oleju i bez.

Ten nowy ma sprezarke chlodzona cieczą Oraz np. Wglebienie na środku w kolektorze ssacym no i większe turbo niż mój stary silnik z 78 roku. Dlatego zastanawiam czy to nie jest wersja 170konna

Edytowano przez Properth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Properth
      Witam, mam pytanie z innego działu jak maszyny rolnicze, aczkolwiek nieco związanego. Mam w Starze silnik 6ct107, który dawniej jeździł a Autosanie, następnie ściągnięto mu Turbo z osprzętem, przestawiono i jeździł w Starze. Ja go kupiłem w takim stanie, ale po pewnym czasie przywróciłem osprzęt wraz z Turbo, dałem do zrobienia wtryski i pompę. (Naprawa, regulacja na autosan). Mam problem z wtryskiem, nie mam lampy, i ustawiać go na znak na wale + kropka na pompie?? Wydaje mi się, że w takim właśnie ustawieniu jest nieco za miękki. Teraz lekko dałem tę flanszę w lewą stronę i jest agresywniejszy. Na tabliczce silnika napisane 6CT107, na pokrywie zaworów 29 stopni przed GMP. Potrzebuję porady doświadczonego mechanika w tych silnikach. Poniżej wstawiam filmik jak silnik chodzi teraz.
       
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj