Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obniżenie T-25

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Morimoto20

Morimoto20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 16:55

Obniżenie T-25

Witam serdecznie :) Mam pytanie w jaki sposób zmienić prześwit władka ? Chodzi o to czy jest to pracochłonne , czy zrobię to sam w średnim stopniu pojęcia o mechanice i czy trzeba coś poważniejszego rozkręcać itp :) Chciałbym zmienić prześwit ciągnika z normalnego na zmniejszony. Jak sądzicie jest wgl sens? Duże są plusy niższego ciągnika? Poproszę o jakieś rady jak się za to zabrać chodzi mi o zwolnice z tyłu i przedni most. Jeśli ma ktoś jakiś link do tego jak to zrobić lub książkę w pdf gdzie jest to opisane to bardzo bym poprosił :) I proszę o ogólne sugestie co muszę wiedzieć o tym przed przystąpieniem do roboty :) Z góry przepraszam jeśli taki temat był, i wiem że to dla Was nudne ale chciałbym się dowiedzieć co i jak :) Z góry dziękuję i pozdrawiam. Jak by ktoś nie chciał się tu udzielić to mile widziane wiadomości prywatne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obniżenie T-25 Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 21:55

Obniżenie T-25

Czy jest sens to już od ciebie zależy.Przy niskim prześwicie ciągnik jest mniej wywrotny,przydatne jeśli mieszkasz na terenie górzystym.Ale też łatwiej go zawiesić jak wpadniesz na mokry teren.Według książki przy zmianie ze średniego na niskie tył ciągnika obniża się o 14 cm a przód o 15.

Jak nie masz książki to mogę ci podesłać na @ w pdf. Jest tam opisane jak należy to zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wladek_t25

wladek_t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 12:34

Obniżenie T-25

przy zmianie prześwitu na tyle trzeba rozkręcić zwolnice (nie pochwy!) i dopasować je do odpowiedniego otworu na kołek ustalający prześwit. Jak u mnie przestawiałem na normalny to odkręcałem wszystkie śruby zwolnicy i przestawiałem je tak aby kołek ustalający był w innym otworze. Z resztą to jest bardzo dobrze opisane w książce

Załączone miniaturki

• 104_0076.JPG
  • 104_0079.JPG
  • 104_0082.JPG
  • 104_0088.JPG
  • 104_0092.JPG
  • 104_0093.JPG
  • 104_0099.JPG
  • 104_0100.JPG
  • 104_0104.JPG
  • 104_0107.JPG

Edytowany przez wladek_t25, 05 sierpień 2016 - 12:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Morimoto20

Morimoto20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:51

Obniżenie T-25

Tylnie zwolnice przestawiłem z normalnego prześwitu na zmniejszony bez problemu i koła się również mieszczą. Gorzej z przednim mostem. Jak przestawiłem tak jak załączył wladek_t25 w miniaturach 3 obraz od góry, rysunek 62 ustawienie II to nie mieszczą się błotniki przednie ... można to zrobić tak jak załączone jest na tym zdjęciu (władek po prawej) : http://www.agrofoto...._235_129509.jpg ? widać że błotniki przednie bez problemu się mieszczą :)

A co z podnośnikiem w zmniejszonym prześwicie ? Ustawić tak jak w oryginalnej książce pisze? W oryginalnej pisze żeby wieszaki górne ustawić na 492mm a w innej że na długość 435 ? I o co chodzi jak to ustawić "Przy zmniejszonym prześwicie między znakami na czole wału 1 i dźwigni 2 powinien znajdować się tylko jeden ząbek wielowypustu" . Jak rozwiązać problem związany z dolnym hakiem? jak przestawie podnośnik to hak bd prawdopodobnie przeszkadzał? Podpowie ktoś coś? 

Edytowany przez Morimoto20, 06 sierpień 2016 - 14:01.