Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

MTZ 1025

31 odpowiedzi na ten temat

#1 mouser

mouser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • 1705579

Napisany 26 grudzień 2006 - 12:21

Co sądzicie o MTZ-ecie 1025 ? Jak się sprawuje w pracy? Ile pali ? Czy jest awaryjny?
  • 0

#2 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2798 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 26 grudzień 2006 - 14:16

Już gdzieś pisałem na temat tego sprzętu. Mój dobry kolega ma taki ciągnik. Jeździ już nim pare dobrych lat (będzie jużchyba z 10 lat). Nie może złego słowa o nim powiedzieć. Agreguje go z pługiem Unia TUR 5x35. Do tego agregat uprawowy 4,20m i gruber 2,7m. Jeszcze nic poważnego mu się nic nie stało (kiedyś miał coś tam z elektryką- alternator mu padł). Dużo osób źle ocenia te ciągniki. Każdy mówi źle o ich skrzyniach, że się psują. U niego skrzynia chodzi cały czas bezawaryjnie. Ogólnie dużo koni za niedużą cenę ;).
  • 0

#3 tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • 8664647

Napisany 26 grudzień 2006 - 14:21

dalszy sąsiad ma takiego najbardziej mi się podobają opony 8) ma go chyba z 2 lub 3 lata i uszczelkę pod głowicą wymieniał już >:( czyba coś koło 500 mth
  • 0

#4 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2798 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 26 grudzień 2006 - 23:50

No oponki ma szerokie już w standardzie :). Ale uszczelke mu wydmuchał to aż dziwne. Pewnie musiał nieźle mu wstawiać...
  • 0

#5 kahaber

kahaber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 22:24

Posiadam Pronara 1025A od 4 sezonow. Pracuje obecnie na 54ha + ewentualne uslugi (jest jeszcze MTZ82). Gleby gliniaste glownie III klasa. Od poczatku jest agregowany z Kvernelandem AB85 4-korpusowym. Od 3 lat jest uzywany do siewu agregatem Famarol 3m brona cyklotiler + nabudowany Accord. Radzi sobie wystarczajaco z tymi maszynami choc zawsze jest wrazenie, ze moglo by byc te kilka koni wiecej, szczegolnie w trudnych warunkach siewu. Przyczepnosc jest dosc dobra (najszerszy zestaw ogumienia) choc masa mogla by byc wieksza. Z tym wiaze sie koniecznosc dociazania przodu przy pracy z agregatem, choc rowniez przy orce zachowoje sie lepiej ze sporym dodatkowym obciazeniem. Najbardziej brakuje polbiegow, szczegolnie na nierownych i roznorodnych glebach jakie obrabiam. "Od biedy" mozna w czasie jazdy zmienic 4 synchronizowane biegi ale w polaczeniu z kiepska zmiana kierunkow jazdy nawroty z agregatem sprowadzaja sie do masakrycznego "wajchowania". Podnosnik jest wystarczajacy jak na te maszyny choc przy rozgrzanym oleju praca z agregatem wymaga wprawy (sprawe powinno troche poprawic zamontowanie chlodzenia oleju). Jedna z wad konstrukcyjnych jest za mala przestrzen miedzy wewnetrzynymi krawedziami kol tylnych a mocowaniem kabiny. Na mokrych i gliniastych glebach potrafia sie zapchac cale nadkola (ich wyczyszczenie reczne nie jest przyjemne i szybkie a nie kazdy ma w domu a tym bardziej na polu myjke cisnieniowa...). Mozna temu zaradzic dorabiajac skrobaki zgarniajace nadmiar blota i grudek.
Awarii nie bylo moze za wiele ale zawsze:
-odpadajace elementy kabiny
-pekniete plastikowe zawiasy maski (wymienione na metalowe)
-peklo polaczenie puszki tlumika z kolankiem (od wibracji najprawdopodobniej bo o nic nie zachaczylem)
-spalony alternator przy okolo 500mth
-spalony bezpiecznik glowny dzien po wymianie alternatora
-kilkukrotne regulowanie podnosnika
-zacinajacy sie gaz reczny (do czasu szybkiej przrobki)
-beznadziejna instalacja do radia
-antena fm wykrecila sie od wibracji
-siatka w masce o duzych otworach sprzyja czestemu zapychaniu sie chlodnicy ale to raczej wada konstrukcyjna

Moze sie czepiam za bardzo ale chce udzielic miarodajnej opini. Dodam, ze ciagnik ten nie ma u nas latwego zycia. Spalanie jest znosne chocby w porownaniu z MTZ82 bo nie jestem w stanie podac liczb.

Co do kupna innej marki. W czasie kiedy decydowalismy sie na ciagnik to byla najlepsza cenowo oferta. Teraz jednak wolal bym wydac wiecej dla mniejszych (chyba) klopotow a z pewnoscia dla lepszego komfortu pracy.
  • 0

#6 ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 17:47

Konkretna, pełna argumentów odpowiedź. To lubię! Z takiego postu rzeczywiście można się czegoś dowiedzieć :D
  • 0

#7 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 17:59

Co sądzicie o MTZ-ecie 1025 ? Jak się sprawuje w pracy? Ile pali ? Czy jest awaryjny?

Słyszałem że te silniki są takie same jak te w 82 tylko z tych jest więcej wyciągnięte.I to skraca im żywotność.Co o tym sądzicie??
  • 0

#8 Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • 11743598
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 14 grudzień 2007 - 22:01

to nie są te same silniki. w 82 d-243 a w ts i 1025 są d-245 z tym że w ts jest d-245.5.
  • 0

#9 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 14 grudzień 2007 - 22:16

to nie są te same silniki. w 82 d-243 a w ts i 1025 są d-245 z tym że w ts jest d-245.5.

no kolega ma racje nie takie same, nawet poj inna 82 ma 4,750l a 82ts i 1025 ma 4,752 ;) i stopień sprężania inny. pozdrawiam
  • 0
kujawy to jes to!!!!!

#10 Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • 11743598

Napisany 16 grudzień 2007 - 10:36

2 cm to nie różnica ;)
  • 0

#11 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2007 - 13:01

A jak przy 1025 sprawuje się WOM nie ślizgaja taśmy??
  • 0

#12 Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • 11743598

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:35

ja mam 82ts. co jakiś czas trzeba regulować a jak nic nie daje to sie wymienia taśmę i jest ok. w pozostałych modelach jest pewnie tak samo. ale jak jest w tych nowych na guzik to nie wiem.
  • 0

#13 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:08

ja mam 82ts. co jakiś czas trzeba regulować a jak nic nie daje to sie wymienia taśmę i jest ok. w pozostałych modelach jest pewnie tak samo. ale jak jest w tych nowych na guzik to nie wiem.

A regulujesz zgodnie z instrukcja czy masz jakis swój sposób na dobre ustawienie taśm bo ja regulowałem i zmieniłem taśmy ale nadal slizgaja juz nie tak mocno a jednak? Mysłałem nawet nad tym zeby to przerobic.
  • 0

#14 Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • 11743598

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:33

teorie znam ale nie robiłem tego. robił jeden mechanik. wymienił taśmę a potem regulował po puszczając taśmę z hamulcem a dokręcał tę ciągnącą. powinno się to robić i sprawdzać pod obciążeniem aż do skutku. jemu się udało na sucho ;) po wymianie taśmy wystarczy taka regulacja. po jakimś czasie jak przestaje ciągnąć to należy przestawić taką blaszkę zębatą o jeden ząbek koło wyjścia womu i ponownie wyregulować.
  • 0

#15 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848

Napisany 20 grudzień 2007 - 13:16

teorie znam ale nie robiłem tego. robił jeden mechanik. wymienił taśmę a potem regulował po puszczając taśmę z hamulcem a dokręcał tę ciągnącą. powinno się to robić i sprawdzać pod obciążeniem aż do skutku. jemu się udało na sucho ;) po wymianie taśmy wystarczy taka regulacja. po jakimś czasie jak przestaje ciągnąć to należy przestawić taką blaszkę zębatą o jeden ząbek koło wyjścia womu i ponownie wyregulować.

Blaszkę zębatą?? a w którym to miejscu bo ja nie kojarze żebym miał cos takiego??? Z któreko roku masz mtz?
  • 0

#16 Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • 11743598

Napisany 23 grudzień 2007 - 18:01

Blaszkę zębatą??

mam z 2000r. na górze obudowy wyjścia wałka womu, tej co z wałkiem wyciągasz żeby zmienić taśmy. łączy ona dwa wałki a jeden ma wielowpust. o taką blaszkę mi chodziło ;)
  • 0

#17 Shmit

Shmit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 16:24

kto jest użytkownikiem tego konkretnie ciągnika ? proszę o kontakt gg 2851826 , mam zamiar kupić taki traktor i nie wątpie że będzie to udany zakup , a tak konkretnie ile pali w :

-ciężkej orce
-transporcie
  • 0

#18 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 01 styczeń 2008 - 18:10

ostatnio przeczytałem w tygodniku rolniczym o mtz to troche sie przestraszyłem i juz wole pronarka przynajmniej serwis jakiś ludzki
  • 0
kujawy to jes to!!!!!

#19 ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • 4510485

Napisany 01 styczeń 2008 - 22:16

Pronae 1025a to piekna maszynk twarda zalłuje że go nie kupilem zamiast Zetora 7340
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 pioter123

pioter123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 16:54

Pronae 1025a to piekna maszynk twarda zalłuje że go nie kupilem zamiast Zetora 7340

ja mam tez zetora7340 na 35 ha jest dobry ale zaluje ze nie kupilem zetora 9540
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s