Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 1014 lekki przod

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 21:45

Mf 1014 lekki przod

Witam mam pytanie odnosnie tego ciagnika. Poniewaz mam z przodu 435 kg obciazenia brak obciaznikow na kolach ale ciagnik z podczepiona chocby talerzowka 2,5 m na asfalcie nie moze skrecic na raz tylko jedzie prosto na wstecznym jest ok ale na przefnim biegu jest ciezko skrecic glownie na asfalcie. A w internecie przeciez ten ciagnik jezdzi z agregatem i siewnikiem i nie widze problemow ze skretem. Czy ktos wie co moze byc problemem. Mf1014 90 KM 82r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 1014 lekki przod Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 22:46

Mf 1014 lekki przod

Może na blokadzie jeździsz kolego :lol:

#3 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 23:44

Mf 1014 lekki przod

dodam ze bez maszyny nie ma problemu nawet z ciezka przyczepa

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 00:50

Mf 1014 lekki przod

Jeśli ciągnik z przednim napędem, silnikiem 6 cylindrów i masie ok. 5 ton z dodatkowym ponad 400 kg. balastem z przodu nie chce skręcać z maszyną na podnośniku to czegoś tu nie rozumiem kolego...a ile ta talerzówka waży i czy z innymi maszynami taż masz taki problem ?

#5 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 09:08

Mf 1014 lekki przod haha :D może i racja z tą blokada :D

#6 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 09:21

Mf 1014 lekki przod

z blokada to by nie skrecal bez maszyny normalnie. talerzowka jest lekka 2 rzedowa 360 z nia jezdzila. kiedy dodalem obciazniki to jest wtedy zaczal lepiej tylko na tym asfalcie jest zle. Bo jednak  w polu robie agregatem tolmeta 3 metry i o ile w polu jeszcze dosyc skreca to na asfalcie tragedia przy zakrecie 90 stopni na 2 3 razy musze go brac. Zastanawiam sie jeszcze czy to nie jest wina slabego bieznika w przednich ponach albo czy poprzedni wlasciciel nie odjal czegos od ciagnika co by dociazalo

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 12:03

Mf 1014 lekki przod

Co tam można było odjąć skoro obciążniki masz, przedni most masz i chłodnicę pewnie też masz :lol:

To co piszesz to jakieś jaja. Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś miał taki problem przy dość ciężkim ciągniku i tak lekkiej maszynie na podnośniku :blink: Jeśli opony masz łyse to byś miał problem ze skręcaniem na polu ale na asfalcie to nie ma znaczenia zwłaszcza przy ciężkim ciągniku. Ten model to tak naprawdę Landini w barwach MF ale to nie zmienia faktu, że ciągnik z przednim napędem nie może mieć aż tak lekkiego przodu.

Może bierz zakręty na ręcznym :lol:

#8 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 18:50

Mf 1014 lekki przod

pewnie załańcza sie automatyczna blokada przedniego mostu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 22:25

Mf 1014 lekki przod

pewnie załańcza sie automatyczna blokada przedniego mostu

Jest to jakaś myśl...Jeśli ten ciągnik posiada takie rozwiązanie to może być to przyczyną takiego zachowania....

#10 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 23:55

Mf 1014 lekki przod

Tez nad tym teraz mysle tylko jak temu zaradzic?

#11 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 00:27

Mf 1014 lekki przod

Musze jutro zobaczyc jak olej w moscie moze mial zly wlany podobno wtedy sie blokowac moze naped na stale

#12 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 06:50

Mf 1014 lekki przod

wymień olej na taki co zaleca producent ta blokada to auto-lock miałem w 690 taką

#13 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 09:06

Mf 1014 lekki przod

nie mam instrukcji do niego a hipol 80w90 moze byc? Bo jak nie to kupie dzis inny ale jaki najlepiej?

I ile tego oleju tam moze wejsc?

#14 Share ceston

ceston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 21:27

Mf 1014 lekki przod

Nie mialem czasu na olej bo padalo caly dzien ale zauwazylem ze mam taki trojnik od blokady lewy wezyk idzie na tyl prawy na przod i zastanawia mnie czy jak odlacze ta kostke z kablami to czy automatyczna blokada sie bedzie wlaczac czy bedzie ciagle wylaczona. Oraz czy mozecie mi powiedziec do czego jest ten przycisk i dzwignie Na przycisku pisze reset i idzie przezroczystym wezykiem do filtra powietrza.Tam gdzie sa dwie dzwignie to obie sa od podnosnika ja uzywam dluzszej a do czego jest krotsza? A ta ostatnia dzwignia idzie z lewej strony do skrzyni. Dziekuje

Załączone miniaturki

• CAM002881.jpg
  • CAM00298.jpg
  • CAM00301.jpg
  • CAM00304.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 20:37

Mf 1014 lekki przod

mam  takiego mf  nie ma w nim automatycznej blokady  włacza sie ją takim grzybkiem w kabinie obok recznego  a zebywyłączyć trzeba wcisnąć hamulec sprawdz czy masz wystarczająco płynu hamulcowego (na pierwszym zdjeciu po prawej stronie u góry jest ten mechanizm taki grzybek gdy jest wciśnięty to włącza  sie blokada  gdy naciśniesz hamulec powinien pójśc do góry , morze masz coś zacięte ) 

Ta rączka do dźwignia do włączania wom , sprzęgło do womu masz pod kierownicą po prawej stromie na 3 zdj  

a to coś co idzie do filtra powietrza to czujnik zanieczyszczenia filtra powietrza 

a dzwignia przy przy podnoszeniu podnośnika do dociążanie 

Dodaj odpowiedź