Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robicie z azbestem?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:35

Co robicie z azbestem? Mam sporo kawałków popękanego eternitu i nie wiem co z nim zrobić. Co wy robicie z takimi rzeczami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robicie z azbestem? Dzisiaj, 09:51
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:31

Co robicie z azbestem? przykryć szczelnie folią ułożony na folli i okryty szczelnie i tak ma pozostać aż keidyś tam ktoś się tym zaopiekuje, a jak coś betonujesz to w posadzke najlepiej

#3 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:41

Co robicie z azbestem? jakbys cos zalewal to najlepiej by go wlac w beton i problem z glowy- ja tak robilem to o wiele mniej cementu poszlo na zalewanie posadzki na podworku :P ...no a tak to musi czekac. zapytaj kogos moze ktos cos zalewa to by zalal betonem ten eternit...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:52

Co robicie z azbestem? Tak jak koledzy juz mowili zalac betonem i po sprawie

#5 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:53

Co robicie z azbestem? Dzięki wielkie, tak zrobię. Temat do zamknięcia.

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 14:30

Co robicie z azbestem? no dobra zalac betonem a czy to nie przejdzie przez beton (tzn promieniowanie czy coś takiego)

#7 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 14:49

Co robicie z azbestem? Ludzie do lasu wywożą i po sprawie
AF - to Jest To:)

#8 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:01

Co robicie z azbestem? wywozenie takich rzeczy jak eternit, abo cos w podobie to bardzo glupie rozwiazanie pociagajace za soba wiele negatywnych skutkow!!!!ale z tego co wiem to temat juz zostal wczesniej zamkniety :P

#9 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 30 marzec 2008 - 15:44

Co robicie z azbestem? my to jak cos sie zalewa posacka w garazu fundamenty itp to sie go wrzuca i wtedy zalewa betonem ale i tak jest go jeszcze sporo teraz lałem fundamenty pod biny to sie znowu rzucilo wedlug mnie to najlepszy sposob po co zatrówac srodowisko, nasza piekna polską przyrode. pozdro
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#10 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 16:15

Co robicie z azbestem?

no dobra zalac betonem a czy to nie przejdzie przez beton (tzn promieniowanie czy coś takiego)

widac znasz sie,enernit nie jest promieniotworczy.
szkoldiwe dla zdrowia sa włukna azbezstu ktore sie uwaniają przy obróbce.w betonie jest całkiem nieszkodliwy,u mnie tym dach jest przykryty na stodole i nie ma problemu a ciesla ktory to robił mowił ze 30 lat tym dachy krył i nic mu nie jest i nie miał raka

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 16:39

Co robicie z azbestem? Też uważam że robią panikę o byle co. Tyle lat kupowali mleko z obór w których dachy były z eternitu i sprzedawali je a ludzie i tak mieli mniej zachorowań na nowotwory niż teraz. Moi rodzice wychowali się w obecności azbestu i zyją ja zresztą też i jestem nawet normalny. :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#12 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 16:49

Co robicie z azbestem? ale to o sm azbest nie chodzi...ale o zywnosc "sztuczna"...bo np kiedys chlop przyszedl z pola, zjadl chleb ze smalcem i ok, a teraz zobacz jak niektorzy sie odzywiaja;/ juz nie mowiac o ruchu..kiedys musiales wszystko recznie wykonac a teraz...siadasz w ciagnik i jedziesz...
No ale mniejsza z tym wracajmy do tematu bo zaraz zarobimy opie.... :P

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 18:23

Co robicie z azbestem? no nie wiem dobrze ale taki przykład :
kolega ojca ma chorego syna ok 23 lata to tylko cały dzień siedzi na balkonie a tam balkon ogrodzony tym eternitem i co? Cały czas oczy podkrążone i czerwone nie mogli nic poradzić. Jakimś cudem wymienili eternit na coś innego i znikł problem z oczami.
widziałem wywiad z pracownikami przy eternicie koleś 45 lat i 15 lat pracy nie mógł oddychać i to tylko tlenem !!!Jemu też nikt nie mówił że to tak będzie

#14 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 18:36

Co robicie z azbestem? u mnie kiedyś chodzili z 5 lat temu
żeby dach zmieniać bo jest szkodliwy
a ten stary eternit mieli zabrać
i go zabetonować gdzieś.
ale już więcej tych ludzi nie widziałem
hehe

#15 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 06 marzec 2010 - 10:04

Co robicie z azbestem? Ostatnio dostałem pismo z gminy, by oszacować ilość eternitu zalegającego na dachach. Wartość podać trzeba w mertach. Wyliczyłem ok 650 m2.
Mam pytanie - czy są jakieś rychy w sprawie dofinansowania zmiany pokrycia dachu?

#16 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 10:15

Co robicie z azbestem? No to ładnie się wkopałeś... teraz już wiedza ile go masz i za utylizację będziesz musiał prędzej czy później zapłacić... i nie powiesz że zniknął... albo sam się zabetonował... a prawda jest taka że to ktoś komuś zapłacił za wprowadzenie tych przepisów... szkodzą tylko włókna z eternitu... i to tylko płucom szkodzą... wodę możesz z niego pić i nic Ci nie będzie... ale ile blachy i euro fali będzie można dzięki tej koniecznej i nieodzownej ;) :D :D wymianie sprzedać... i wymieniać ją co 20 lat bo tyle co eternit nie wytrzyma ani blacha anie euro fala (mam trochę pokrycia z eurofali z okresu jaki się pojawiała i słaba jest już..;/)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:16

Co robicie z azbestem? właśnie nic nie słychać o wymianie eternitu z dofinansowaniem (kredyty chyba są w Banku ochrony środowiska czy jakoś tak)

Co do eternitu wieczny też nie jest mam takie stare właśnie z 25 lat to pękają i są takie bardzo kruche (w porownaniu do mlodszych) jakby próchniały :huh:

najgorsze to jest uwalnianie pyłków (jak pęknie) z zawartymi w nim mikro włóknami które wbudowują się w płuca i zatykają

Więc nie Wmawiajcie że są nieszkodliwe :D być może kwestia czasu lub ilości

Oglądałem kiedyś reportaż facet ok 40 lat z fabryki nawdychał się "kupę" azbestu to siedział na wózku i oddychał z butli :D i nawet mówienie było ciężkim wysiłkiem

Znajomy ma brata którego syn jest upośledzony i całe dnie siedzi na balkonie a pod nim dach z eternitu był i zawsze miał oczy przekrwione i czerwone lekarze nie mogli zaradzić. Po wymianie pokrycia dachowego problem znikł :blink:

#18 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:41

Co robicie z azbestem? U mnie sołtys już parę lat temu chodził i spisywał powierzchnię dachów pokrytych eternitem. Później pojawiły się ulotki,że zwracają 85% kosztów demontażu eternitu (i chyba utylizacji). Nowe pokrycie oczywiście na własny koszt. Nikt na to nie poszedł. Eternit jak leży na dachu, jest pokryty różnymi mchami i nikt go nie rusza to nie jest szkodliwy. Wątpię żeby ci którzy domagają się wymiany pokryć eternitowych kierowali się względami zdrowotnymi i ochrony środowiska. Przy obecnej sytuacji niewielu stać na wymianę pokrycia. Silniki dwusuwowe też zatruwają środowisko i szkodzą zdrowiu ale trabanty i wartburgi jeszcze się spotyka, choć już niewiele. Tak samo powinno być z eternitem - powinien zniknąć "samoczynnie". I tak się pewnie stanie bo 2030rok to dość odległa data (wtedy chyba według przepisów eternit powinien zniknąć z dachów ostatecznie)

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:47

Co robicie z azbestem? 2032 rok. U mnie już dawno spisywali. Na oborze mam eternit z początku lat 60 i jest ok. Kilka płyt pękło ale to by dało się naprawić. Jak by go nei ruszać to jeszcze kilkadziesiat lat by poleżał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 07:50

Co robicie z azbestem? Dokładnie Andrzeju ja też mam już 50 lat leży i będzie jeszcze długo leżał... a blacha? 20 i po niej... no może 30 wytrzyma jak sobie policzyłem koszty wymiany wszystkich pokryć dachowych to mi się odechciało...mietka by za to kupił;/
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.