Gość

Przyczepy do transportu plonów na odległość 80 km.

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam.
W niedalekiej przyszłości mogę wziąć ziemię w dzierżawę , która jest 80 km od mojego gospodarstwa. Są to działki o powierzchni 20 i 10 ha. Zastanawiam się teraz jakie przyczepy zakupić do zbioru zboża, którego trochę tam będzie. Zastanawiam się nad przyczepą skorupową Matal Fachu o pojemności 18 ton. Teraz mam takie pytanie czy to pole nie jest trochę za daleko i jakie przyczepy byście radzili mieć do transportu zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi chodzi o to czy kupić 2 przyczepy dwuosiowe 10 tonowe czy jedną skorupową 18 tonową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

najlepiej kup tą 18t i od razu na pobliski skup z tego pola i ewentualnie ostatnia do domu tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wozić pomagał by mi sąsiad, który woziłby 2 przyczepami 4 tonowymi z nakładkami. Czyli lepiej kupić 2 przyczepy 14 tonowe niż jedną 18 tonową? Ps. Te zboże będzie wożone do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mi chodzi o to czy kupić 2 przyczepy dwuosiowe 10 tonowe czy jedną skorupową 18 tonową.

 

z pewnością sprawny odbiór ziarna od snopowiązałki po uprzednim cepowaniu  wystarczy jedna 18t. do tego tuzin ukrainców i 80km mozesz ganiać w jedną strone :D

 

a tak na serio masz zamiar i mozliwości wziąć taką dzierżawe czy dziecko na wakacja sie nudzi w deszczowe popołudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Jakbyś to dostał w spadku albo coś to rozumiem ale w dzierżawę to nieopłacalne, jak już opłacalne, słabo to nie warte zachodu. Nie wspomnę jak opony zjedziesz raz dwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Janczar810 mam zamiar wziąć tą ziemię w dzierżawę bo jest ona od mojej rodziny i nie będę płacił za nią dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

80 km od domu, średnia prędkość podróży 25km/h - czyli 3 godziny w jedną stronę i 3 z powrotem. Zużycie paliwa średnio 10l/h czyli w sumie 60 L x 4 zł =240 zł paliwo, czyli 13 zł koszt transportu jednej tony towaru.(plus eksploatacja)

Zakładając, że złapiesz jakąś patelnie na powrocie 3 zl x 80km = 240, plus ze 100 za jazdę po polu = 340. Na patelnie może wejść około 22 ton ( wiadomo w zależności od rodzaju patelni i zboża) - czyli około 16 zł transport jednej tony. 

6 godzin oszczędzasz, a koszt prawie podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jakieś dziecko bez wyobrażni założyło temat i tyle.

rozumiem jakby treść odnosiła sie przyczep przeładunkowych tak aby ewentualnie patelnia(na pewno nie jedna min. 2) nie miała zbyt duzych przestoi kurs jednej  obie strony ok. 2godz.

kurs ciągnikiem przy dobrych wiatrach 5:30godz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czas jazdy w jedną stronę to 3,5h, a na jeden kurs myślę że wejdzie około 20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To samo zwiezienie zboża, a jeszcze problem uprawy zostaje. Przy maksymalnym ograniczeniu dojazdów to z 6 kursów na pole musi zrobić i 30 ha uprawić naraz. Od razu nocleg do tego trzeba brać, chociaż jak u rodzin to nie problem. Chyba, ze usługi ale to już całkiem na minus wyjdzie.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

znajomy wozi ok 50-60km do elewatorów swoich to chodza 3 traktory po 230-270KM i każdy ciaga po 2 trzyosiowe przyczepy zabieraja ok 40-50T na zestaw i robia po 4 -5 kursów dziennie tylko nie wiem ile kombajnów młoci 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę jakoś radzić sobie z ziemią bo bliżej jest bardzo droga i nie ma większych kawałków jak 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

zamiast skorupy przyczepy kup sobie konia siodłowego plus przyczepę patelnię i będziesz zadowolony bardziej. Dokupisz sobie jeszcze lawetę i większość maszyn przetransportujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

jeżeli autor jest poważny i nie robi sobie jaj to @rozal22 ma dobre rozwiązanie jakas Premium Reno kupić za 20tys i do tego patelnię i jakaś niskopodwozipwke i transport rozwiązany bo na taką odległość to szkoda opon w maszynie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie. Ogladalem w internecie że niezłego JCB można kupić za 55-60 tysięcy. A moglibyście powiedzieć ile ton może wejść na taką patelnię?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogę, bo tak głupio trochę bo oni mi wydzierżawili ziemie bardzo tanio i jeszcze pchać się na ich podwórko z budową silosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Shaun
      Witam, zakładam temat z nadzieja na pomoc w sprawie dzierżawy. A teraz konkrety: mam możliwość wziąć 1 ha pola między moimi (tzn. matki) działkami. Pole jet zapuszczone tj. w 2013 r. były tam jeszcze porzeczki przy b słabej kulturze, agrotechnice. W tym samym roku uzytkownicy tej działki powiedzili, że mozemy to uprawiać. W związku z tym, ojciec ściął to rozdrabniaczem takim do trawy, drobnych gałęzi, a później było jeszcze nawiezione wywary z pobliskiej gorzelni (na nasz koszt jakieś 50 zł dla kierowcy). I miało być ok. Ale za niedługi czas wypowiedzieli nam możliwość uprawy bo sami będą to uprawiać. Po tych wywarach (juz nie my) zostało pole spryskane chyba jakims glifosatem a po tym zaorane przed zimą. W tym roku pięknie rośnie chwast - ładny las. Obecnie znowu jest mozliwość obróbki tej działki tyle, że życzą sobie 500 zł czynszu, dopłaty oni biorą i umowa tylko na pięć lat. I pytanie jak z takimi ludźmi rozmawiać, żeby nie wybuchnąć nerwami i jakie warunki można postawić ??. Dodam jeszcze, że po zaoraniu, w 2014 we wniosku do dopłat są wpisane porzeczki. Szlag mnie trafia na taki rozwój sytuacji bo oni sami obrabiać tego nie będą a sie sadzą. Raczej nie musze, ale dodam, ze doprowadzenie takiego pola do przyzwoitego uzytku to trzeba min. 2-3 lata a jak umowa (pisemna) tylko na 5 lat (póżniej sie zobaczy - słowa właścicielki) to sie nijak nie opłaci. Dodam jeszcze, że mi ta działka pasuje i chciałbym tam po usprawnieniu pola posadzić maliny ale właśnie nie wiadomo jaka będzie przyszłość. A przeszłość to widzicie sami jaka była.
      Proszę o jakieś sugestie co zrobić z tym fantem bo obawiam sie, że przy rozmowie wybuchne gniewem i postrasze, że zgłosze nieprawidłowość do ARiMR i wtedy ewentualne konsekwencje będą dla nich bolesne. A nie chce być kapusiem. 
      Pozdrawiam i licze na Wasze pomysły. W razie pytań prosze pisac pozdro
      Jeśli wziąłbym to pole w użytek to jeśli pogoda pozwoli, to chce na tej działce podłozyć ogień żeby wypalic chwast i może nasiona chwastu by sie troche zniszczyły. Czekam na sugestie
    • Przez Rolnik2015
      Witam

      Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

      Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:


      http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4


      Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.
       
       
      http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html

    • Przez mateuszrol1990
      Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime
    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj