Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup Flex 480

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 17:11

Roundup Flex 480

Witam czy ktoś stosował Roundup Flex 480 na ściernisko?

Jakie efekty są po nim zastosowaniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup Flex 480 Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share ZbyniuVanZTS

ZbyniuVanZTS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Z zamiłowania rolnictwo i ogrodnictwo :)

Napisany 31 lipiec 2016 - 17:58

Roundup Flex 480

Właśnie też dołączam się do tematu Kolegi wyżej, bo muszę 6 ha też opryskać po ściernisku bo strasznie ma zapuszczone różnego rodzaju ziela, bo wymarzło mi pszenżyto a później znów mi  je przypaliło więc odgroma jest zielone ściernisko,

#3 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 18:20

Roundup Flex 480

Tak samo jest u mnie najwięcej mam tego powoju polnego.oset i mleczy.

To co czytałem to ładnie tych rodzajów zieli spala.

Może ktoś stosował go i pochwali się jego działaniem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8103 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 19:55

Roundup Flex 480

W tamtym roku stosowałem, w tym zwykły Randap 360, to samo tylko że 480 mniej się wylewa na ha, a drożej kosztuję. Za Randap 360 oryginał płaciłem 12,5 brutto, generyki przestałem stosować.

#5 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:14

Roundup Flex 480 Czemu przestałeś stosować generyki? zauważyłeś jakąś różnicę w działaniu? Ja w ta tym roku stosowalem polski agrosar i też wyczyscil mi pole orginalu jak narazie nie stosowalem ale może wypróbuję w tym roku...

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8103 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:23

Roundup Flex 480

Po generykach  pod maszynami  co roku pryskałem z 3 razy, oryginalem kupionym przypadkowo, nawet 1 raz starcza i nie odrasta.

#7 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:52

Roundup Flex 480 Polecasz tomek73 pryskać tym randapem 480.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8103 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:21

Roundup Flex 480

Raczej nie, cena zbyt duża, Nie wiem jak teraz bo w tamtym roku kupowałem  Flexa po 25 zł/l a za 360 w tym płaciłem 12,5, więc nie przekłada to się na zaoszczędzanie.

#9 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 09:55

Roundup Flex 480 Z tego co czytałem żeby randap 360 spalił powój polny to trza dać z 8 litrów na H.A ten 480 przy 3 litrach likwiduje.Więc chyba opłaci się ten 480.
A takie pytanko za ile tygodni mogę wjechać z obiornikem jeśli zastosuje ten randap.Czy w ogóle jest jakaś przerwa.

#10 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 11:44

Roundup Flex 480 kiedy najlepiej stosować randap?Ja zastosowałem zaraz po żniwach dawka 5l na h.Myślę że zadziała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 21:15

Roundup Flex 480

Zanim zaczniecie szaleć z wiosny z trutką na ludzi

#12 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 styczeń 2017 - 23:25

Roundup Flex 480

Już nie przesadzaj. W tym temacie jest o pryskaniu ścierniska a nie o desykacji rzepaku

#13 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 16:33

Roundup Flex 480

Poczytaj trochę o tym jak glifosat się kumuluje, w ziemi, w roślinach, w ludzkich organizmach. 

Niestety, ale kapitalizm prowadzi gatunek ludzki do autodestrukcji. Za Kilkadziesiąt lat co czwarta osoba na świecie będzie podobno chora na raka.

#14 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 16:38

Roundup Flex 480

Samo urodzenie się , to już prowadzi do śmierci ... , tak że nie przeżywaj , albo ewentualnie pokaż alternatywę :ph34r: .

ZETOR TEAM

#15 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 18:22

Roundup Flex 480

Padłem, chyba zabiłeś mnie argumentem na poziomie szkoły podstawowej. Nie no spoko jak nie przeżywam, tak samo jak większość osób dopóki nie zachorują, ale ty jeśli dobrze zrozumiałem w razie choroby nie korzystasz z pomocy lekarza, bo przecież i tak wiadomo, że kiedyś umrzesz. Chwała ci za to, trochę łatwiej dzięki temu będzie leczyć osoby, które zachorowały przez głupotę takich jak ty. Najbardziej unoszą się osoby takie jak ty, które mniemam stosują dużo roundupu i nie chcą przyznać się, że trują ludzi. 

Pytasz o alternatywę, więc chyba młody jesteś. Zapytaj zatem kogoś starszego jak ludzie radzili sobie bez tego cudownego wynalazku. Roundup powszechnie stosowany jest pewnie 15-20 lat, a już wielu twierdzi, że nie można bez niego gospodarzyć. Zapewniam cię, że można się bez niego obejść. 

#16 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 18:35

Roundup Flex 480

Zamiast tak dokładnie zajmować się analizą Mojej osoby podaj po prostu alternatywę ... i nie obrażaj z łaski swojej tylko dlatego że mam inne zdanie niż ty "nawiedzony ekologu" . Co do Mnie , to gdyby każdy wykorzystywał ten specyfik w takim stopniu jak Ja , to producent dawno ogłosił by plajtę . Twój post był idiotyczny bełkotem i przekazaniem pustych i cudzych sloganów , z których nic nie wynika .

ZETOR TEAM

#17 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 20:57

Roundup Flex 480

Nie wiem, którym miejscu niby tak dokładnie analizuje twoją osobę, ja raczej staram się wyciągać logiczne wnioski.ale mniejsza z tym. No, ale z tym ekologiem to pojechałeś, ekolog martwi się o środowisko i w d*pie ma generalnie ludzi, a ja martwię się o zdrowie swoje, twoje i innych osób, po za tym popieram odstrzał dzikich zwierząt jeśli jest ich za dużo, wycinkę drzew na swojej posesji całkowicie według swojego uznania i inne całkowicie sprzeczne z tym co mówią ekolodzy rzeczy.

Jeśli używasz roundupu z głową to bardzo mnie to cieszy, ale jesteś pewnie w mniejszości, większość używa go w nadmiarze i bezmyślnie.

Twoje argumenty trzeba przyznać - najwyższa półka "idiotyczny bełkot i puste, cudze slogany". Nie wiem czyje to niby slogany, ale chętnie się z nimi zapoznam jeśli zechcesz tutaj przywołać źródło. Brakło mi tylko nazwanie mnie populistą. To jest moje ulubione słowo, politycy i dziennikarze jeśli się z kimś nie zgadzają to nazywają go populistą. 

Jeśli dobrze rozumiem to ty chcesz, żebym podał ci inną trucizną, którą można zastąpić glifosat. W takim razie bardzo mi przykro, nie znam takiej i nie o to mi chodziło.

PS. przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji. 

#18 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 21:02

Roundup Flex 480

A ja se stawiam . Jakoś tak się naumiałem B) . Nie inną truciznę , tylko podpowiedz Mi jak zlikwidować perz , tak w miarę szybko i tanio .

ZETOR TEAM

#19 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 styczeń 2017 - 23:42

Roundup Flex 480

No dziadek koniem po orce bronował i bronował i bronował składał na kupki suszył i palił. A za rok znowu. 

Moim zdaniem glifosat stosowany rozsądnie tzn 5l na ściernisko co kilka no może 10lat lub na nieużytek nie szkodzi bardziej jak inne pestycydy. Ile razy pryska się pszenice fungicydami? Czy one są takie bezpieczne? Zboże to jeszcze nic a truskawki albo jabłka. Konsument chce mieć piękne jabłuszko bez plam po parchu ale nie jest świadomy tego ile razy trzeba wjechać opryskiwaczem żeby uzyskać taki efekt. 

Czepiać się można wszystkiego a ostatnio glifosat jest na topie a wystarczy zakazać desykacji glifosatem i uprawy roślin rundup ready i duża część problemu zostanie rozwiązania

Nie jestem za bardzo w temacie ale wydaje mi się że ostatnio tak popularna uprawa bezorkowa nie bardzo wyjdzie bez glifosatu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share katter

katter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 luty 2017 - 14:47

Roundup Flex 480

Randap ma obecnie złą prasę. Ze wzlględu na to, że wiele osób stosuje go na potęgę - co wychodzi w podczas badania próbek zbiorów. Podobno tematem ma zająć się też UE, aby nałożyć jakieś normy i ukrucić ten proceder. Ale są przecież inne herbicydy jak Gala 334 SL, MCPA 300 SL czy NIcorn 040 SC. Wszystkie o działaniu selektywnym bądź systemowym. Efekt działania bardzo podobny do randap-u. Na generiks.pl/?portfolio=srodki-ochrony-roslin można znaleźć ich opis oraz specyfikację.