piotrek12

New Holland TD5030 sprzęgło chodzi luzno

Polecane posty

piotrek12    0

witam co się mogło stać zmieniałem biegi w nh td 5030 i nagle coś jak by pękła linka jakaś tak było słychać i sprzęgło luzno chodzi nie działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

no to linka od sprzęgła - dużo zabawy z tym nie zazdroszczę u mnie po 2 tys mth padła. 300 zł jeśli dobrze pamiętam kosztuje nowa ale uważaj jaka kupujesz bo są 3 wymiary tych linek dokładnie zmierz jaka miałeś bo ja jak podałem w sklepie rocznik i model,to 3 mi przynieśli a jedna tylko pasowała. Wymiana jest szybka i prosta ale trzeba trochę się gimnastykowac niestety. Po wymianie naciagnij najlepiej ta linkę jak była stara naciagnieta, jak jakieś info chcesz więcej to pisz pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek12    0

a ona tak samoczynnie pękła czy może jest jakiś inny powód ? i ją żeby wymienić to trzeba tam od spodu się dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

ona się przetarła u mnie w pancerzu podczas koszenia łąki wciskam sprzęgło i tak jak u Ciebie huk strzelającej linki. To chyba musi być jakaś wada fabryczna w tych TD bo znajomemu juz na gwarancji ta linka padła . Mam nowszego TD i całkiem inaczej teraz jest to rozwiązane jak we wcześniejszych modelach. Musisz przy pedale sprzęgła zdjąć zabezpieczenie linki i wyciagasz ja w dol najlepiej później na dole tez tam się wypina ja i już , sama jej wymiana jak pisalem jest prosta ale malo miejsca tam wszędzie i trochę gimnastyki przy tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek12    0

w sprawie tego sprzęgła tej linki to jest ta co się sprzengło luzuje możesz coś więcej opisać ?

no to linka od sprzęgła - dużo zabawy z tym nie zazdroszczę u mnie po 2 tys mth padła. 300 zł jeśli dobrze pamiętam kosztuje nowa ale uważaj jaka kupujesz bo są 3 wymiary tych linek dokładnie zmierz jaka miałeś bo ja jak podałem w sklepie rocznik i model,to 3 mi przynieśli a jedna tylko pasowała. Wymiana jest szybka i prosta ale trzeba trochę się gimnastykowac niestety. Po wymianie naciagnij najlepiej ta linkę jak była stara naciagnieta, jak jakieś info chcesz więcej to pisz pw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek12    0

sprzęgło się chyba skończyło albo łożysko się zatarło tam w środku bo tam gdzie sie zakłada tą linke i co wchodzi tam do obudowy ta wajcha się nie rusza wogule  jakie może być tu to sprzęgło i koszt sprzęgła i wymiana ?

Edytowano przez piotrek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj