Skocz do zawartości

Zdjęcie

limousine

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamil3218

Kamil3218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:36

limousine witam
Zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli bydła rasy limousine i sprzedawać odsatki w wadze 300 kg posiadam 14 ha w tym 5 ha obok gospodarstwa wszystkie potrzebne maszyny i budynki gospodarcze posiadam bo obecnie trzymamy byki ale chciałbym z nich zrezygnować.
Teraz moje pytania
-czy wogule jest sens teraz zaczynać taką hodowlę
-Jaką rasę wybrać? zależy mi na łatwych porodach oraz oczywiście jak największej opłacalności
-ile mógłbym na mojch hektarach utrzymać mamek?
- jaka jest teraz cena za kilogram takiego odsatka oraz jak jest ze zbytem? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
limousine Dzisiaj, 00:00
  •  

#2 Share BartoszPuchaczewski

BartoszPuchaczewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:19

limousine

sens jest jak masz dużo łąk i pastwisk koło domu i jest to dosyć opłacalne ja hoduje rasy limuze charolajs i jestem z nich zadowolony mieszkam na terenach gurskich   gdzie ziemia jest uboga 5 6 klasa  u mnie jednostka  to 1 krowa mamka +cielę na hektar jeśli masz lepszą ziemie to zasiej kończynę z trawą i będziesz mugł wypasać 2 mamki i 2 cielaki na hektarze czyli u siebie mugł byś trzymaci od 25 do 30 mamek + cielaki a z ceną jest tak byczki od 10-14 zł\kg a jałuwi 9 zł\kg zbyt jest dobry tylko uważaj z porodami ja 2 miesiące przed wycieleniami karmie krowy słomom i sianem + witaminy i lizawki mineralne mam nadzieje że ci pomogłem pozdrawiam i powodzenia w hodowli

Edytowany przez BartoszPuchaczewski, 29 lipiec 2016 - 22:21.

#3 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 02 sierpień 2016 - 11:57

limousine

Z tej rasy jest bardzo dobra jakosc miesa.To bydlo jest bardzo popularne w gospodarce swiatowej.ma dobre zdolnosci przystosowawcze do warunkow klimatycznych i srodowiskowych.Mamki sa bardzo plodne i dosc dlugo zyja ( 8-11 )  rodza ponad 7 cielat.

#4 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:43

limousine Mam przez płot taką hodowlę. Gościu kasę łupie niezłą. Sieje tylko trawę i kukurydzę. Buhaja zmienia co 2 lata. Niestety porody różnie, bo długo chodzą razem i wysokocielne przypasa za mocno.

#5 Share TheBestFarmer

TheBestFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 18:03

limousine A jak u nich z żywieniem bo mam możliwość zebrania siana z łąk podmokłych kosztownych w sierpniu jadły by takie sianko? ;)

#6 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 20:26

limousine One zjedzą wszystko. Pytanie tylko, czy przyrosty będą zadawalające. Jałówkom i krowom to bez różnicy. Buhajkom trzeba dać bogatszą śrutę, żeby swoje urosły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:38

limousine

Witam :) Ja zmieniam produkcje z mleka na bydło mięsne . Zakupiłem 100% 2 letnią  Mamkę z cielakiem LM jałoszka. Muszę przyznać że jest  bydło bardzo mało wymagające. Super przyrost cieląt jeśli chodzi po łące z matką . Ogólnie wada tego bydła troszkę płochliwe. Próbowałem ją złapać i uwiązać ale nie dzie . Czy ktoś doradzi co zrobić żeby zacielić ? Myślałem żeby zamontować wygrodzenie samozamykajace i wtedy spróbować zainsyminować ? Problem jest w tym że jestem pierwszą osobą na okolicy co ma takie bydło. A chce zainsyminować szkoda paskudzić krowę jakimś mieszeńcem :)  Może ktoś doradzi ?

#8 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 13:15

limousine Jak będzie miała objawy rui to ją uczep za rogi i wezwij insyminatora. Nasienie po 20-30 zł chodzi + insyminacja.

#9 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 18:43

limousine

Myślisz że łatwo złapać taką krowę która od małego nie była wiązana ? Czy u bydła limosine widać ruje tak jak u bydła mlecznego ?

#10 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:59

limousine Wiem, że to nie łatwe, bo mój mąż insyminuje jałówki u gościa, bo jedyny buhaj jest ich ojcem. Zazwyczaj są już w kojcu i we dwóch w stanowisko wganiają. Jak ma ruję to stoi. Jeśli nie ma, to mordercze instynkty tylko ;)

#11 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 08:29

limousine

No cóż :) zobaczymy trzeba ją złapać i okiełznać :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share gregory8101

gregory8101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 20:21

limousine Rownierz chce zaczachodowac bydlo tej rasy ale zaczynam od mieszanca jaloszki i bede wypieral w kierunku czystej rasy.